журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – архив за 2001 год
"Книжковий огляд" #1

Олесь Бузина: «Ми вирішили піти іншим шляхом»

Олесь Бузина, журналіст, автор книги "Вурдалак Тарас Шевченко", та Олександр Моісеєнко, директор видавництва "Прометей" відповідають на питання "Книжкового огляду".

Андрій Середа, лідер рок-групи «Кому вниз»: «Це традиція совдепівського кшталту»

Володимир Даниленко: орієнтація на бестселер

20 грудня 2000 року відбулася церемонія вручення нагород лавреатам конкурсу романів і кіносценаріїв "Коронація слова". З 1 грудня 1999 року по 25 серпня 2000 року на конкурс надійшло 5097 романів і кіносценаріїв. До участі в конкурсі було допущено 758 романів та 426 кіносценаріїв.
Докладніше про перебіг цього письменницького марафону розповідає керівник проекту Володимир Даниленко.

Чекаючи на Шевченка: новорічна феєрія

"Цікаво було би подивитись, як у майбутньому який-небудь новий Ленотр перетрусить усю нашу брудну білизну, могили, репутації, події, акції, рахунки…"
Л.-Ф. Селін "Із замку до замку"

Більше ярмарків, хороших і різних!

Якось на початку 90-тих минулого століття, вражені стихійним процесом створення і зникнення нових видавництв, появою невідомих авторів і, головне, після спокійного розміреного книгарського буття за темпланами, опинившись у цілковитому інформаційному вакуумі, — певні люди у певних регіонах, не змовляючись, вирішили, що тільки ярмарки порятують їх, а заразом і новонароджений український видавничий процес. Так виникли ярмарки в Києві й Запоріжжі, в Харкові й Кіровограді. Всі вони гордо йменувалися Першими міжнародними...

Книготорговельні фірми України

На численні прохання читачів ми започатковуємо серію матеріалів, у яких буде представлено найвпливовіші і найдинамічніші книготорговельні фірми, а також видавництва, які займаються книгорозповсюдженням.

Книги ручної роботи

Ще в глибоку давнину в монастирях поряд із переписувачем обов'язково працював палітурник. У пам'яті людства збереглося ім'я одного з найдавніших палітурників — ірландського монаха Дагеуса, який жив у YI столітті. Як свідчать історичні джерела, конструкція книги у вигляді паперових блоків, прошитих нитками і склеєних у корінці марлею, з'явилася десь у YII — IX століттях. Для покриття кришок використовували шкіру (свинячу, телячу, козячу тощо), пергамент та тканину, але з XVIII століття починають застосовувати також різнокольоровий папір.
Нині, вже в третьому тисячолітті, у київській агенції "Стандарт" відроджуються дані традиції виготовлення ділових щоденників та записних книжок у шкіряних оправах найвищої якості.

Слово коронували!

Напередодні новорічних свят Слово таки коронували. Точніше, підсумували конкурс романів та кіносценаріїв "Коронація слова", що його організував шоколад "Корона" та телеканал "1+1".

Рейтингування як спосіб самореалізації

Відомі українські книжкові ентузіасти Костянтин Родик та Галина Родіна в останні дні 2000 року офіційно представили загальнонаціональну рейтингову акцію "Книжка року — 2000". Ті, хто цікавиться українським книжковим життям, напевно, чудово знають рейтинги, що їх протягом тривалого часу робить подружжя Родиків. Ці рейтинги з'являлися в багатьох друкованих ЗМІ, і ось вони знайшли собі офіційну трибуну — газету "Книжник-Ревю", що її пан Родик заснував і редагує.

Хроніка видавничого життя

Хроніка видавничого життя

УСЕ про книги в Україні

Видавництво "Стандарт" оголосило про випуск універсального довідника, який має стати незамінним помічником книговидавців, книгорозповсюджувачів, а також усіх, хто професійно працює на книжковому ринку.

"Книжковий огляд" #2

Дитяча книжка: камінці у спільний город

Директор Книжкової палати України Микола Сенченко на запитання "Книжкового огляду" стосовно найбільшого розчарування 2000 року в сфері книговидання відповів: "90 назв книжок на 7 мільйонів школярів – це багато чи мало? Відчуваю це навіть на власній родині: донька ходить у 3 клас, і для цього віку фактично немає книжок українською мовою, які б закликали до патріотизму, любові до України. Хтось, мабуть, хоче, щоб діти наші росли космополітами..."

Олег Погребний: «Дитяча література сама прокладає собі шлях»

Фірма "Махаон-Україна" є найбільшим в Україні видавцем і продавцем дитячої літератури, яка складає 90% усього асортименту. На запитання "Книжкового огляду" стосовно основних тенденцій та пріоритетів розвитку цього напрямку книговидання відповідають директор видавництва Олег Погребний та головний редактор Людмила Слабошпицька.

Іван Малкович: «Щось українське має бути найкращим»

Український ринок дитячої літератури вкрай звужений як щодо тематики, так і різноманітності жанру та видів книжки. Можна відзначити й надзвичайну поліграфічну бідність видань. У нас немає суто українського продукту, такого як, скажімо, зроблені з картону книжки-забавки, поширені в усьому світі.

Костянтин Клімашенко: «Дитяча книжка має бути як іграшка»

Книготорговельні фірми України

На численні прохання читачів ми продовжуємо серію матеріалів, присвячених книготорговельним фірмам, а також видавництвам, які займаються книгорозповсюдженням. Крім того пропонуємо розповідь одного з книготорговців ринку Петрівка, своєрідний "погляд ізсередини".

Культ переможця/апологетика мазохізму: Рубікон сучасного літпроцесу

Метушня і мазохістичне скиглення: "нікому наше слово не потрібне" – саме цим наповнене життя багатьох українських письменників нині. Звісно, тут ідеться про тих неборак, які, написавши перший склад слова "письменник", відчувають – і то не гіпотетично – справжнісіньку еякуляцію (привіт М. Бриниху, який першим відкрив цей феномен і назвав його "комплексом ді Капріо").

Ірен Роздобудько: «Фантазуватиму так, щоб хтось, читаючи, спалив чайник»

Юрій Рогоза: «Щоб «українське» означало – досконале, сучасне, європейське»

На запитання "Книжкового огляду" відповідають письменник Юрій Рогоза та генеральний директор компанії "Живе кіно" Сергій Чеканов.

Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо»: «Створюється книжкова серія з гарантовано високими тиражами»

"Книжковий огляд" #4

Гряде експансія української книги в Росію

Народні обранці з Верховної Ради таки знайшли час і нагоду розглянути багатостраждальний "Закон про оподаткування видавців", хоча не обійшлося і без скандалів. Так чи інакше, але закон – за винятком однієї позиції – майже прийнято, що призведе до зняття ПДВ і мита на ввезення паперу, відсотків із поліграфічних та видавничо-редакційних послуг і звільнення від податку на прибуток. Про мікро- та макроекономічні вигоди нового закону, а також про одну з найболючіших проблем сучасного українського книговидання, а саме – "синдром державності/недержавності", оповідає президент Асоціації видавців України Олександр Афонін.

Унікальні проекти приватних видавців наштовхуються на стіну Держкомінформу

Чому деякі чиновники Держкомінформу вважають, що український народ повинен засинати із томиком Шевченка під подушкою, і як виконується Указ Президента України "Про додаткові заходи щодо державної підтримки національного книговидання", зокрема – підпункт щодо випуску соціально значущих видань? Про це розмірковує директор видавництва "Основи" Валентина Кирилова.

Неоднозначна ситуація з державною підтримкою

Державні видавництва, що 10 років тому були великими й життєздатними, поступово "усихають", оскільки вчасно не було дозволено їх приватизувати. Найціннішими там були дві речі: кваліфікований колектив і напрацювання у певному напрямку книговидання. Тож коли це станеться, то чи залишиться в цих видавництвах щось, варте приватизування? Свої думки з цього приводу висловлює директор видавництва "Знання" Володимир Карасьов.

Кадрова революція призводить до ренесансу

1999 року у знаному державному видавництві "Вища школа" стався різкий спад, після якого колектив зажадав відставки попереднього директора, і в результаті було призначено нове керівництво. Зараз у видавництві – новий директор, новий головний редактор, новий заступник директора з економічних питань. Внаслідок цієї кадрової революції за останні дев'ять місяців кількість назв, порівняно з 1999 роком, збільшено удвічі, тиражі – у 5,25 рази, реалізацію продукції – більш ніж утричі. Кореспондент "Книжкового огляду" зустрівся з директором "Вищої школи" Володимиром Ховхуном.

Видавництво КНЕУ: етап становлення пройдено

Помітними подіями минулого року для видавництва Київського національного економічного університету (КНЕУ) стали участь у VII Форумі книговидавців у Львові та репрезентація нашої країни на Міжнародному книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні. Виявилось, що рівень української навчальної літератури не гірший за середньоєвропейський: зацікавленість та пропозиції щодо співпраці виявили видавництва Німеччини, США, Великої Британії. Докладніше про створення видавництва КНЕУ, нинішні надбання та плани на майбутнє розповідає його директор Світлана Нестеренко.

Започатковано книжкову серію бренду «УСЕ»

«…Визнати бібліотечну справу шкідливим виробництвом»

Нагороджено українські бестселери

Книгарня вашої мрії

Спілкуючись із директорами центральних київських книгарень, неодноразово доводилось чути, що мрією їхньою є створення сучасних магазинів, гарно обладнаних, наповнених ще більшою кількістю видань, а головне – читачами. Надії на це висловлюють і видавці, і письменники. Андрій Курков зауважив, що є й іноземні фірми, які хотіли б відкрити у нас такі книгарні, але питання в тому, наскільки легко це буде зробити, адже книжковий бізнес у нас досі не є прибутковим. Але поки для когось мрії лишаються мріями, з'являються й першопрохідці їх запровадження: на наших очах за всіма канонами up-to-date створюється книготорговельна мережа "Орфей", а невзабарі у Києві буде відкрито надсучасну книгарню Костянтина Родика.

Під гаслом «Подалі від держави»

Костянтин Родик – видавець газети "Книжник ревю" – помітна постать у книжковій спільноті. І не лише тому, що йому вдалося зробити гостре й вдумливе видання, але й завдяки численним яскравим проектам, що їх пан Родик невтомно втілює у життя. Коли спостерігаєш за його активністю, проймаєшся білою заздрістю. "От якби пересічні видавці були би настільки ж активними, як Родик", – хочеться вигукнути. Напевне, і стан української книжки був би зовсім іншим тоді. Де він бере стільки грошей і стільки енергії? Про це та про інше – у розмові головного редактора "Книжкового огляду" Олексія Капусти з Костянтином Родиком.

Творець романів, які читаються за день

Отже, "повстаньте, мешканці штанів" і рушайте "залізними легіонами" до книгарень – за книжками агенції "Зелений пес". Бо ж, таки дійсно, кожна епоха потребує свого казкаря. Цікаво було б зібрати їх разом та погомоніти – Миколу Трублаїні, Михайла Канюку, Вадима Собка, Володимира Кашина, Ростислава Самбука… Усіх їх разом із творами поглинув час, та святе місце порожнім не буває. Ми запросили до розмови професійного журналіста, письменника і колишнього приватного детектива Леоніда Кононовича, який зажив слави майстра українського детективу "незалежної доби".

"Книжковий огляд" #5

На часі – створення національного підручника англійської мови

Фірма "Dinternal Books" за асортиментом представлених видань є, певно, найбільшим імпортером англомовної навчальної літератури в Україні. Ми запросили до розмови директора цього закладу Віталія Крюкова.

Продажі курсів іноземної мови зростають

"Folio Ltd." – українська компанія, пов'язана прямими угодами майже із п'ятдесятьма видавництвами Великої Британії, США та Німеччини. Докладніше про її здобутки та перспективи розповідає директор Дмитро Можжухін.

Видавці запрошуються до участі в програмі «Сковорода»

У рамках цієї програми вже видано понад 80 книжок французьких авторів. Лише 2000 року побачили світ твори Л.-Ф. Селіна, Ж. Дерріда, Н. К. Діна, П. Дайє та
А. Пеллє, П. Гріпарі, П. Лене, Р. Пінже, М. Пруста, П. Рікера, Р. Русселя, М. Турньє, С. Вейль, С.-Ж. Перса та
А. де Токвіля. Ми відвідали Посольство Франції в Україні, де зустрілись із радником з питань культури та співробітництва Олів'є Гійомом.

На книжковому ринку з'явився українсько-французький проект

Антуан Аржаковскі, розповідь якого пропонуємо, у 34 роки вже є доктором історичних наук. Зараз він займає пост аташе з питань освіти Посольства Франції в Україні й водночас є заступником директора Французького Культурного Центру.

Відкриваючи Америку в книжках

Проект видання розмовників гарантує високі наклади й сталі прибутки

Львівське видавництво "Аверс" за три роки свого існування видало понад 60 назв книжок. Це, переважно, книжки для дітей і про дітей, причому жодна з них не є ліцензійною. Окрім цього, дуже цікавою є серія українсько-іноземних розмовників, про яку розповідає директор даного закладу Галина Гнидюк.

Успіх видавництва – в обраному стилі керівництва

Чи залежить бізнесовий успіх від команди, від співпраці, таланту, відданості справі працівників організації будь-якої сфери, і видавничої зокрема? Відповідь на це запитання буде, безумовно, ствердною. І визначальна роль у створенні справжньої, дієвої команди відведена її керівникові. Все залежить від його стилю керівництва, методів роботи з людьми, організаційної структури.

Письменник-зірка, що доводить критиків до сказу

12 квітня цього року у Клубі презентацій книжкових
новинок, що діє при Міжнародному фонді "Відродження", відбулося чергове засідання. Воно було присвячене чотиритомнику Андрія Куркова, який містить романи
"География одиночного выстрела" (у трьох книгах)
та "Бикфордов мир".

Куди дивиться харківський Фенікс?

З 19 по 21 квітня 2001 року у Харкові відбувся III Міжнародний фестиваль книговидавців та книгорозповсюджувачів "Світ книги–2001". Його організатори, концерн "Райський куточок" та Харківський регіональний благодійний фонд "Народна книга", зібрали у мармурових стінах Академічного театру опери та балету більше 300 видавців і книготорговельних вітчизняних та закордонних фірм. До участі у фестивалі були запрошені вузи, бібліотеки, поліграфічні підприємства, музеї, редакції відомих газет та журналів.

Виставки перетворюються на «клуб видавців»

Комунізм крізь окуляри професорів із Заходу

Перша електронна книжкова біржа в Україні

Про унікальний проект електронної дистрибуції книг, здійснений коштом ініціативної групи ентузіастів, без допомоги жодного фонду чи держави, розповідають керівник проекту Василь Жолудєв та автор ідеї – голова правління Всеукраїнської асоціації територіальних громад Сергій Дєдов.

Книгарня вашої мрії–2

Тема квітневого номера "Книжкового огляду" під неоромантичною назвою "Книгарня вашої мрії" викликала неабиякий інтерес у читачів. Про це свідчать і відгуки, і спілкування з керівниками спеціалізованих закладів. Причому ті з них, хто керує "лежачими" магазинами, замість замислитись і спробувати щось змінити на краще, часто-густо стають у позу, намагаючись будь-що врятувати "честь мундира" і висловлюючи неймовірні звинувачення на адресу директорів процвітаючих книгарень. Поведінка отих горезвісних керівників, які мислять і працюють так, як робили це й чверть століття тому, є цілком зрозумілою. Але ж під лежачий камінь вода не тече, шановні керманичі київських книжкових "Титаніків"

Найбільша в країні книгарня з'явиться в Харкові

За останнє десятиліття книжкова торгівля в Україні значно погіршилась. Вже досить важко знайти хороший книжковий магазин навіть у Києві. У книгарнях, які колись були нам так необхідні, зараз вже не те що потрібної книжки не знайдеш, а й взагалі – нема на що дивитись. Якщо запитати у людей, де вони купують літературу, відповіді однозначні: на Петрівці або в книготорговельних фірмах.

Еротичний масаж замість філософії, або Кваліфікація книгопродавців

Зазвичай, завітавши до книгарні чи на книжковий ринок, ми принаймні знаємо, чого душа бажає. Проте інколи трапляються випадки, коли додаткова інформація є конче необхідною. А чи здатні продавці зорієнтувати покупців щодо потрібної їм літератури? Це ми і намагалися з'ясувати, обійшовши деякі книжкові магазини та ринки міста Києва.

Книжкова виставка-ярмарок «Підручник»: з історії проведення

Жива легенда української літератури

На запитання "Книжкового огляду" відповідає письменник Юрій Покальчук

"Книжковий огляд" #6

Видавництво, що представляє західних філософів в Україні

Видавництво "Дух і Літера" спеціалізується на творах філософської та гуманітарної класики, пропонуючи праці С. Аверинцева, Х. Яннараса, Е. Левінаса, П. Рікера,
С. Вейль, Р. Шпорлюка, М. Фуко, А. Бергсона… Про діяльність видавництва розповідає його директор Костянтин Сігов.

Філософська книжка гарантовано продається

Одним із провідних українських видавництв, що спеціалізуються на інтелектуальній і, зокрема, філософській літературі, є "Юніверс". За останні 5 років побачили світ понад 60 видань, серед яких вирізняється серія "Філософська думка". Ми запросили до розмови директора цього закладу Андрія Савчука.

Філософія завжди знаходить читача

Сьогодні проекти видання філософської літератури на українському книжковому ринку є безсумнівно успішними. Чим це зумовлено? Про особливості випуску літератури цього жанру розповідає заступник директора видавництва "Либідь" Марія Ковпак.

Бестселери філософської літератури у Львові

Філософські дискурси від «Четвертої хвилі»

У цьому році за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" видавництво "Четверта хвиля" реалізувало проект перекладу і видання книг Юргена Габермаса "Філософський дискурс Модерну" та збірки "Після філософії: кінець чи трансформація?" (Рорті, Ліотар, Фуко, Гадамер, Габермас, Апель, Рікер та ін.). Про цей та про інші проекти розповідає директор видавництва Михайло Циганчук.

Чому філософська література стає популярнішою?

Як прожити з філософії?

Філософська література – один із головних напрямків діяльності видавництва "KM Academia".
У 1999 році вийшли перші книги серії "Християнські філософи": "З рукописної спадщини" Памфіла Юркевича, "Homo Viator" Габріеля Марселя; щойно видали третій том серії – "Історія та істина" Поля Рікера. У 2000 році вийшла книга Олени Сирцової, українського філософа, знаної в усьому світі, "Філософська екзегеза і текстологія" – цей твір часто запитують читачі з-за кордону. Цього року було видано книгу Мерло Понті "Видиме та невидиме"; зараз готується до друку збірка викладачів кафедри філософії НаУКМА "Образ Христа в українській культурі".

Філософські концепції – перспективний об’єкт книготоргівлі

На зламі тисячоліть заново переглядаються концепції філософії, з'являються нові погляди на філософські питання. З особливою жагою люди намагаються осмислити сенс свого буття. Не дивно, що так багато людей звертається до філософської літератури.

Найпотужніший інформаційний ресурс українського книжкового ринку

Набравши адресу www.web-standart.net, ви потрапите в інформаційний простір "Агенції "Стандарт". Серед сімох представлених тут періодичних видань кожен учасник книжкового ринку, звичайно, одразу зверне увагу на журнал "Книжковий огляд". Клікнувши на його назві, ліворуч ви побачите рубрикатор, праворуч розміщена інформація стосовно цін на всі видання, що пропонує "Агенція "Стандарт", щодо наявних у ній вакансій тощо; і зрештою, вам відкриється зміст самого журналу з анонсами до кожної статті. Лишається обрати потрібну і зануритись у читання й осягнення останніх новин книжкового світу.

Як збільшити товарообіг у книгарні під час літнього сезону

Кожен директор книжкового магазину напередодні літа починає шукати шляхи пожвавлення торгівлі у період прогнозованого спаду активності покупців. Хтось здійснює переорієнтацію книжкового асортименту, хтось пропонує покупцям більш зручні умови, ще хтось робить ставку на канцелярські та подарункові товари.
Кореспонденти “Книжкового огляду” зустрілися з директорами найголовніших книгарень Києва, Львова та Сімферополя, які пропонують свої відповіді на питання, винесене в назву.

Постмодернізм як син Едіпа

17 травня ц. р. у клубі презентацій книжкових новинок, що діє при Міжнародному фонді "Відродження", відбулось засідання, присвячене книгам: "Після філософії: кінець чи трансформація?" (збірка філософських статей
Ж. Дерріда, М. Фуко, Г. Гадамера та ін.), а також "Філософський дискурс Модерну" Ю. Габермаса (видавництво "Четверта хвиля").

«Українські філософи… не звикли працювати»

24 травня цього року у клубі книжкових презентацій при Міжнародному фонді "Відродження" було представлено нові книги, що побачили світ у видавництві "Юніверс" – "Істина і метод" Г.-Г. Гадамера (у 2 томах), а також збірка естетичних праць цього ж автора "Герменевтика і поетика".

Літературний конкурс призвів до відтоку слухачів Стінга

1 червня 2001 р. у конференц-залі УНІАНу відбулась презентація II Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв "Коронація слова". Засновниками конкурсу є шоколад "Корона" та канал "1+1". Інформаційну підтримку забезпечують газети "Українське слово", "Книжник review", "Сегодня", журнал "Кіно-коло". Організаційну підтримку здійснює видавництво "Кальварія". Керівник проекту – письменник Володимир Даниленко.

Українка, яка зробила першу спробу якісного масового роману

На запитання "Книжкового огляду" відповідає письменниця Євгенія Кононенко

Книжкові новинки

Замовлення на ці та інші книжки можна здійснити в агенції “Стандарт” за каталогом ділової літератури

"Книжковий огляд" #7

Найкраща бібліотека України 2000 року пристосовується до умов нового тисячоліття

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського – одна з найбільших у світі. Її книжковий фонд сягає майже 13,5 млн. примірників. Це унікальне зібрання джерел інформації – від клинописних табличок III тис. до н. е. до найновіших електронних видань. Тут же є й найбільша в Україні колекція світової літератури: рукописи, стародруки і рідкісні видання, газети, журнали, образотворчі матеріали, картографічні, довідкові та бібліографічні видання.

Публічні бібліотеки, або Про фінансистів та стоїків

Сьогодні бібліотечна справа переживає не найкращі часи, але держава поволі починає повертатися до неї обличчям, вчасно виплачувати зарплатню персоналу і забезпечувати оплату послуг комунальних служб. Що стосується фінансування комплектування фондів, то в різних бібліотеках надходження коштів дуже різне. Щоправда, і воно останнім часом набуває систематизованості та чіткого окреслення.

Що видається в Україні: літо 2001

Відгукуючись на численні прохання керівників книготорговельних фірм, книгарень та бібліотек, редакція журналу "Книжковий огляд" започатковує нову рубрику, в якій подаватиметься інформація про щойно видані книги, або ж ті, які побачать світ протягом трьох найближчих місяців.
Пропонуємо видавцям надсилати інформацію за поданим нижче зразком до нашої редакції (факс: (044) 276-82-72). Ці відомості друкуватимуться безкоштовно.

Видавництва готуються до книжкових виставок-ярмарків

В Україні найближчим часом планується проведення кількох помітних книжкових ярмарків:
"Зелена хвиля" (м. Одеса) – 2-4 серпня;
"Книжковий сад" (м. Київ) – 15-19 серпня;
"Книжковий світ" (м. Київ) – 28-31 серпня;
"Форум видавців" (м. Львів) – 21-23 вересня.

Коли стенд «вестиме» до себе, успіх у ярмарку не забариться

Виставкова діяльність сама по собі має стати носієм нових підприємницьких цінностей. Адже без вміння видавництв продавати свою продукцію втрачає сенс і ця діяльність як така. На жаль, деякі книжкові виставки-ярмарки в Україні нагадують клуби "за інтересами" видавців, про що вже йшлося у нашому часописі (див., зокрема, № 5 за 2001 рік). Адаптація до нових ринкових умов вимагає змін передусім у психології видавця-підприємця. Наразі ми пропонуємо детальніше розглянути сучасну психотехнологію стенду, який водночас є і торговельною агенцією, і "передавачем" пропаганди та реклами, й ареною конкурентного протиборства, й платформою для вдосконалення фірмового іміджу видавництва, і зрештою, джерелом отримання інформації.

Десять кращих київських книгарень

Ми неодноразово зверталися до теми: якими є і, головне, мають бути книжкові магазини в столиці нашої країни. Варто відзначити, що зусилля наші не сходять на пси. Директори й працівники книгарень, обдаровані здатністю мислити, після подібних публікацій не ховають голову в пісок, а намагаються враховувати розумну критику. Нині вельми модним є створення різного роду чартів та хіт-парадів, тож пропонуємо вам десятку кращих київських книгарень, створену на основі суб'єктивних вражень співпрацівників редакції "Книжкового огляду".

Якими є попит і пропозиція господарчої літератури у книгарнях Києва

Господарча література раніше вважалася в книжковому світі абсолютно сезонною, проте зараз це вже не так однозначно. Якщо навчальна, дитяча, технічна література мають досить стійкий попит протягом всього року з невеликими відхиленнями в той чи інший бік, то господарча книга відображається на графіку попиту своєрідними стрибками. І для кожного її тематичного підрозділу можна накреслити свій графік. Так, скажімо, на літературу про гриби та їх переробку вибух попиту припадає на літо й осінь, про ягоди та варення – на кінець весни і початок літа, ну а література про зимову риболовлю взагалі не викликає питань про час найбільшої необхідності в ній.
Це, звичайно, стосується не всієї літератури про домашнє господарство, крім того, деякі покупці купують книгу у позасезонний час, щоб заздалегідь підготуватися до періоду активної праці.

На ринку «Петрівка» бракує української господарчої літератури

Літо – час розваг і відпусток, коли кожен мріє відпочити від улюбленої, але, погодьтесь, вже набридлої роботи. Більшість людей намагається відпочивати, поєднуючи приємне (працю до сьомого поту на городі) із корисним (забезпечення своєї родини харчами до наступного врожаю). Аби результати вашої роботи все ж таки мали шанс не розчарувати вас, пропонуємо завітати на Петрівку.

Господарча література є прибутковим напрямком книготоргівлі

Тематичні видання з городництва, садівництва, квітникарства, бджільництва, мисливства, рибальства добре розпродуються впродовж цілого року. Особливо зростає попит на такі книжки перед святами (їх часто купують на подарунки) і відповідно, у сезонний розпал певного виду діяльності.

Жителі Нової Зеландії читають українську електронну роман-газету

14 червня ц. р. в Спілці письменників України відбулась зустріч засновника "Української електронної роман-газети" Валерія Нечипоренка з читачами, присвячена першій річниці проекту.

Батько українського бестселера «відімкнув» перше 50-ліття

15 червня ц. р. в Українському Домі на Хрещатику численні прихильники таланту письменника Василя Шкляра вітали його з 50-річчям.

Китайський ірландець Бенедикт Андерсон завітав до українських книгарень

Клуб презентацій, що діє при Міжнародному фонді "Відродження", 26 червня ц.р. провів засідання, присвячене обговоренню книги "Уявлені спільноти. Міркування щодо походження й поширення націоналізму" Б. Андерсона (видавництво "Критика").

Видавці обговорюють зміни «…до деяких законів України з питань оподаткування»

6 липня ц. р. у приміщенні Фонду сприяння розвитку мистецтв відбулося засідання круглого столу "Перспективи українського книжкового ринку у зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування", в якому взяли участь відомі постаті книжкового ринку О. Афонін, Ю. Григор'єв. В. Грузин, К. Дикань, В. та Дм. Капранови, С. Квіт, Олександра Коваль, Ірина Кучма, П. Мацкевич. Координатор проекту – К. Родик.

«Стандарт-книги» представляє

"Книжковий огляд" #8

Маневри флагманів навчальної літератури на «Зеленій хвилі»

Ніби щойно розпочавшись, літо вже й добігає свого кінця, а отже - на порозі новий навчальний рік. Наскільки готовими до нього є видавці? Наразі ми шукали відповідь на це питання в Одесі, на книжковій виставці-ярмарку, що відбулась 2-4 липня.

«Український ринок підручників відбувся»

На запитання "Книжкового огляду" відповідає директор видавництва "Генеза" Олексій Дубас.

Видавництва готуються до нового навчального року

Видавництва є одними із головних суб'єктів книжкового ринку, що саме й формують пропозицію підручників. Але неможливо оскаржити й той факт, що видавництва, виступаючи в ролі виробників, розглядають цей ринок дещо по-іншому, ніж безпосередньо самі покупці або навіть книгарні-посередники.
Ситуацію на ринку підручників погодились прокоментувати директори двох прогресивних видавництв – Василь Теремко (ВЦ "Академія") та Володимир Ховхун ("Вища школа").

Попит і пропозиція підручників у книгарнях та на книжкових ринках

Незабаром пролунає перший дзвоник нового навчального року і знову відбудеться зустріч студентства, школярства, батьків із підручниками.
Для дослідження цього сегменту книжкового ринку кореспонденти "Книжкового огляду" відвідали декілька провідних київських книгарень, ринок "Петрівка", а також побували у Дніпропетровській області.

Як скласти бізнес-план в книжковій сфері

Чи не найважливішим кроком при започаткуванні нового підприємства (у нашому випадку нехай це буде книгарня) або розширенні діючого є побудова бізнес-плану – так вважають західні менеджери. Такий план має відображати завдання вашого підприємства – як коротко-, так і довгострокові, містити опис продукції, яку ви пропонуватимете, опис вірогідної кон'юнктури ринку даної продукції, і, зрештою, інформацію про ресурси та засоби, які ви залучатимете для виконання ваших завдань щодо погляду на ймовірну конкуренцію.

Львівський Форум обов'язково подарує вам відчуття свята

21-23 вересня відбудеться VIII Всеукраїнський форум видавців – найбільша і найпрестижніша в нашій країні книжкова виставка-ярмарок. Про те, що чекає на відвідувачів, розповідає президент Форуму Олександра Коваль.

Асоціація видавців згуртовується

Наприкінці червня цього року відбулись загальні збори Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, на яких було оголошено про початок акції за об'єднання в рамках однієї організації суб'єктів видавничої справи, а також усіх, хто причетний до творення книги. Пропонуємо увазі читачів найцікавіші матеріали зборів.

"Книжковий огляд" #9

Старі та нові друзі зустрічаються на «Книжковому світі»

28-31 серпня ц. р. відбулась присвячена десятій річниці Незалежності України Міжнародна виставка-ярмарок "Книжковий світ". У ній взяли участь книговидавці, письменники, книгорозповсюджувачі, поліграфісти. Загалом свою продукцію представили близько 130 видавництв та книготорговельних фірм з України, Росії, Білорусі, Латвії, Великої Британії, Франції, Ірану.

Південь збагатився ще одним книжковим ярмарком

Протягом серпня в Україні відбулося досить багато книжкових експозицій. Можливо, найбільш несподіваною виявилась виставка-ярмарок "Херсонщина книжкова - на зорі тисячоліття", організаторами якої були Обласна державна адміністрація, Виконком та Торгово-промислова палата м. Херсона.

Книжковий саміт у Москві, або Як треба проводити виставки

Вересень завжди славився виставками та ярмарками. Люди везуть результати своєї річної праці, щоб показати та запропонувати іншим. Саме так сталось і в столиці нашого північного сусіда, де з 5 по 10 вересня відбулася найбільша в Східній Європі "Московська міжнародна книжкова виставка-ярмарок 2001". Проходила вона у Всеросійському виставковому центрі у павільйонах № 20 та № 57. У виставці брали участь 72 країни, серед яких була і Україна. Нашу країну репрезентували видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", "Антис", ДВАТ Одесакнига "Дім книги", НВП "Картографія", книжковий клуб "Матус", державне підприємство з розповсюдження періодичних видань "Преса". Державний комітет інформаційної політики, телебачення та радіо України об'єднав на загальному стенді "Книги України" видавництва "Освіта", "Перун", "Махаон-Україна", "Навчальна книга "Богдан" та Національного університету будівництва й архітектури.

Довідник «УСЕ про книговидання в Україні» вже продається

Книжники їдуть, летять, ідуть
на Форум видавців у Львові

Девіз Форуму - "Безмежність книги".
Організатор: Громадська організація "Форум видавців".
Медіа-патронат: Радіо "Люкс".
Інформаційна підтримка: "Книжковий огляд", "Галицькі контракти", часопис "Критика", "Книжковий клуб", "Палітра друку", радіо "Львівська хвиля", "Література плюс", "Поступ", радіо "Незалежність", "Наше місто", Львівська обласна державна телерадіокомпанія, "Суботня пошта", "Аудиторія", "Високий Замок", радіо "Воскресіння", "За вільну Україну".

Пролетарі книговидання, єднайтесь у Франкфурті!

Закрите акціонерне товариство "Центр ділових поїздок" спеціалізується на організації ділових поїздок за кордон та сприянні відвідуванню міжнародних виставок та ярмарків. Цього року директор Центру Микола Козлик запрошує всіх бажаючих відвідати найбільший у світі спеціалізований 53 Міжнародний книжковий ярмарок у Франкфурті-на-Майні (Німеччина), який триватиме з 10 по 15 жовтня 2001 року.

ВДАЛИЙ ІНТЕР'ЄР - ОСНОВНИЙ КРИТЕРІЙ ПРИВАБЛИВОСТІ КНИГАРНІ «ГРАНД-ЕКСПО»

Домашній затишок і гостинність створюють неперевершений настрій. Саме цією думкою керувалися господарі книжкового салону-магазину "Гранд-Експо", що знаходиться в Києві на вул. Вел. Васильківській, 134. Коли ви потрапите до нього, вас не лише здивує його оригінальність, але й назавжди зачарує оформлення інтер'єру.

Книгарні за кордоном: каталонська специфіка

Набув звичку: коли приїжджаю до європейської столиці, фотографуюся у книгарні. За останній рік колекцію поповнили фото з Будапешта, Лондона, Оксфорда, і ось учора надрукував знімки з Барселони. Може, хтось скаже: "То ж не столиця", але все одно цікаво.

Як облаштовують книжкові магазини у Стамбулі

Літо - пора відпусток. Хто куди, мені ж пощастило побувати у Стамбулі - місті, де починається східна казка, місті, яке ніколи не спить, місті, населення якого нараховує 17 млн. чоловік. Стамбул дивує, шокує, "ковтає". Стамбул не можна порівняти ні з яким іншим містом, це розумієш відразу, коли їдучи з аеропорту, перетинаєш величезний міст через Босфор, що з'єднує два континенти, і бачиш табличку "Welcome to Asia".

Шукайте фірму, що зробить ваш книжковий магазин найкращим у місті

Знайти в Києві та в інших великих містах України фірму, що пропонує висококласні меблі для оформлення інтер'єру книгарні, не так вже й важко. Варіантів може бути багато; великі коливання в ціні, матеріалі, швидкості виконання роботи можуть збити з вірного шляху підприємця-початківця. Журнал "Книжковий огляд" вирішив провести дослідження ринку виробників і постачальників меблів, щоб визначити, з чого ж починати розшуки обладнання для свого торгового приміщення новачку книготоргівлі.

Менеджмент персоналу у видавництвах - шлях до тріумфу

Виставка-ярмарок «Книжковий світ-2001» була чудовою нагодою познайомитись не тільки з книжковою продукцією, а й з самими видавцями, дізнатись від керівників книжкових підприємств про методи, які вони використовують при керуванні своїми колективами, про критерії підбору працівників, їх мотивацію і взагалі про те, як вони виховують свої кадри. Ці зустрічі мали не лише пізнавальний характер: практичний досвід успішних видавництв матиме користь для всіх, хто бажає покращити свій бізнес.

Обережно, тут «кидають»!

Засади бізнес- та професійної етики не дозволяють нам, журналістам та видавцям ЗМІ, критикувати колег по цеху. Неписані правила, що їх ми дотримуємося у нашій діяльності, велять нам "не виносити бруду з хати", заплющуючи очі на численні факти некоректної поведінки з боку деяких наших конкурентів. Однак випадок, про який ми хочемо розповісти, є настільки кричущий і значимий для усіх нас, хто працює на українському книжковому ринку, що змовчати про нього просто неможливо. По-перше, через те, що сьогодні постраждали ми, а завтра, з необережності, на нашому місці може бути будь-хто. По друге, винуватці ситуації, що склалася, відверто розраховують на те, що все минеться, шуму не буде, "вони проковтнуть". Ми не збираємося "ковтати". Ми хочемо донести до усієї книжкової громадськості нашу точку зору і запросити усіх до дискусії на теми бізнес-етики, що здається, стає дуже болючим питанням. Отож, до суті справи.

Останні дні кримінального читва

На книжковому ринку Росії масова література здає свої позиції. Російські видавці збираються заробляти гроші на якісній сучасній прозі.

Ринок рукописів

З метою поліпшення інформаційної прозорості книжкового ринку "Агенція "Стандарт", що є засновником "Книжкового огляду", випустила в світ унікальний довідник "УСЕ про книговидання в Україні". У структурі його передбачено нібито все, що потрібно для праці професіоналам цієї галузі... Однак існує ще одна ніша, яку ми, починаючи з цього номера, беремось заповнювати: рукописи потенційних хітів, що чекають на свого видавця. Таким чином ми прагнемо допомогти талановитим авторам здобути відомість, а видавцям пропонуємо інформацію для роздумів і, сподіваємось, для прийняття вдалих рішень. Усі пропозиції приймаються за тел./факсом: (044) 276-82-72.

В'ячеслав Медвідь опрацьовує модель «гуманітарія-вбивці»

Коли про нього пишуть жінки, то звертають увагу на його очі, які нібито увібрали в себе весь космос; чоловіки ж бідкаються, що читаючи його твори, поступово відчувають себе арештантами закапелків його бездонної свідомості. Як і в кожного творця, у нього, либонь, є й вороги, котрі подекуди намагаються "поділити шкуру невбитого ведмедя". Що ж, нехай собі бавляться, бо здається, лише Євген Пашковський здатен змагатися з гостем нашої вітальні В'ячеславом Медвідем за "перше місце" серед українських письменників зламу тисячоліть.

Письменниця, яку не сприймає СБУ, переймає СТБ і приймає СПУ

6 вересня ц. р. У Спілці письменників України відбулася презентація нового роману Світлани Зоріної
"Разрыв", що вийшов у видавництві "Фоліо".

Університетські бібліотеки фінансуються студентами
платного навчання

У липневому номері "Книжкового огляду" йшлося про фінансування публічних та наукових бібліотек у сучасних умовах. Розмову продовжують директор Наукової бібліотеки Київського університету ім. Т. Шевченка Валентина Нестеренко та заступник директора Науково-технічної бібліотеки КПІ Валентина Волинець.

"Книжковий огляд" #10

Журнал «Книжковий огляд» — кращий засіб масової інформації України 2001 року

21-23 вересня у Львові відбувся VIII Форум видавців, у якому взяли участь понад 500 учасників – видавців, книгорозповсюджувачів, представників книгарень, бібліотек, ЗМІ тощо.

Форум видавців у Львові проминув. Хай живе Форум!

Отже, VIII Форум видавців пішов у історію. Ми ще не раз повертатимемося у наших публікаціях до його подій, до презентованих там проектів, до тих проблем та надбань, що там обговорювалися. Однак зараз – лише декілька попередніх підсумків і, сказати б, "імпресій".

Книжковий ярмарок як маркетинговий інструмент

Книжковий ярмарок на тлі сучасного книговидання – деякою мірою "яркая заплата на ветхом рубище певца": строкаті стенди, море збуджених облич, жвава торгівля, атмосфера свята, метушня заклопотаних бізнесменів, натхненні заклики десятків презентацій, високочолі аналітики на "круглих столах", які безапеляційно вирішують усі проблеми… Тисячі обкладинок мерехтять в очах – все це створює стійке враження динамічного розвитку і процвітання галузі.

Про застосування норм пунктів 7.19 та 7.20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»

Закон чи тлумачний словник?

У силу багатьох чинників думки та висновки, що викладені у цій статті, не повинні розглядатися як безпосереднє керівництво до дії чи спонукання до широкого використання відповідних пільг всупереч позиції контролюючих органів. Судова практика, роз'яснення ДПА та можливі новації у законодавстві можуть визначити відмінний від запропонованого напрям розв'язання поставлених питань. Натомість мета, яку переслідував автор, полягала, насамперед, у приверненні уваги до нагальної потреби усунення неузгодженостей у тлумаченні законів та розумінні порядку застосування пільг, передбачених для учасників господарських операцій із продажу видавничої продукції.

Усі у гості до пса! Зеленого

Новий веб-портал «Києво-могилянки»

«Моя Європа» — це реальність чи мрія?

20 вересня в Молодому театрі, що знаходиться на вул. Прорізній, 17, відбулася презентація двох цікавих книг: "Моя Європа" Анжея Стасюка і Юрія Андруховича та "Дев'ять" Анжея Стасюка.

Економічна енциклопедія

П'ятсот кроків Валерія Басирова

Час від часу у ЗМІ з'являються публікації про продукцію книжкового видавництва "ДОЛЯ"
із Сімферополя. Декілька видань "ДОЛІ" було представлено на виставці-ярмарку "Книжковий світ-2001". Отже, запрошуємо до розмови директора видавництва "ДОЛЯ" письменника Валерія Басирова.

Головне, щоб працівник був відповідальним

Як відомо, будь-яке видавництво – це колектив, члени якого створюють книги. Ми зустрілися з директорами декількох підприємств, що займаються видавничою діяльність, щоб зрозуміти, яким чином підбираються працівники для різних відділів.

Навчальна література, або Скільки коштує шкільна програма?

Осінню жовкне листя на деревах і йде дощ. А ще це пора, коли люди у віці від 6 до 17 років йдуть до школи. На цьому багато хто намагається заробити. Якщо для продавців парфум чи іграшок час для взяття "великого куша" настає напередодні Нового року та 8 Березня, то для книготорговців такий період припадає на кінець серпня – початок вересня. Цю нагоду прагне використати більшість продавців. На київському книжковому ринку "Петрівка" у вересні навіть ті ятки, на яких ніколи не було жодного примірника навчальної літератури, хоча б декілька книг, а виставили на продаж.

Каталог деловой литературы

"Книжковий огляд" #11

Альтернативна поезія – барикада на шляху «шароварної» культури

23-24 листопада в арт-клубі "Остання барикада" відбувалися презентації збірок поезій сучасних українських авторів. Усі дійства проходили у рамках фестивалю "Чуммова культура" під проводом Чільної української молодіжної мистецької агенції (Чумма), яка займається вирішенням конкретних проблем молодіжного мистецького життя.

Проблема конфлікту між західною та східною цивілізаціями не обминула і Міжнародний книжковий ярмарок у Франкфурті

Надзвичайно корисний досвід для книговидавців – участь у різноманітних фахових виставках. Цього року на Міжнародному книжковому ярмарку в Франкфурті-на-Майні (Німеччина) усі бажаючі також мали шанс представити свої надбання.

Захист авторського права в Україні: кроки розвитку і перспективи

21-23 листопада Міжнародний фонд "Відродження", Британська Рада в Україні і Інститут Гете організували у Києві міжнародний семінар "Ліцензування та авторське право" для представників бібліотек, університетів та інститутів, які приїхали до Києва з усієї України.

Мирослав Сивицький на дозвіллі

Віднедавна в Україні стало проводитися багато конкурсів для авторів-початківців "легкого" жанру.
Не залишився осторонь цього процесу і харківський "Клуб сімейного дозвілля". Мета "Конкурсу авторів-початківців" – просування українських письменників, а також популяризація сучасної української белетристики.

«Як я придумав «Табу»...

Реклама як основний двигун торгівлі

Ми вже давно звикли до реклами, яка переслідує нас у всьому нашому житті – з екранів телевізорів, по радіо, зі шпальт газет і журналів, із великих і не дуже щитів, через розповсюджувачів рекламних проспектів, у вигляді безкоштовної газети кожного тижня в нашій поштовій скриньці. Багатьох реклама нервує, багато хто просто не звертає на неї уваги і намагається уникати будь-якого контакту з нею і, звичайно ж, є така категорія споживачів, що розглядає рекламні повідомлення, набирається потрібної інформації. Саме на неї і розраховують рекламодавці.

Чи охопить Україну лихоманка на ім'я Гаррі Поттер?

Європа та Сполучені Штати Америки ще з 90-х років охоплені бумом, який розгорівся навколо твору для дітей англійської письменниці Джоан Кетлін Ролінг "Гаррі Поттер та чарівний камінь" – однієї з найпопулярніших книг, рецензії на яку знову й знову з'являються у мас-медіа, а дітлахи "фанатіють" від її головного героя. В Україні вона ще не стала супербестселером, хоча має всі шанси, а на Заході за нею вже навіть знято кінофільм.

Електронні книги все більше продаються в світі

Книги в Росії занадто дешеві

Книжковий ринок легко збільшити не менш ніж
у півтора раза в грошовому вираженні, якщо
книговидавці звернуть особливу увагу на такий
тип свого читача, як середній клас.

Ціна друкованого слова

Книги як ефективний стимулятор продажів

Останнім часом книги розважального жанру все частіше використовуються як привабливий додаток при покупці цілої низки товарів. Безкоштовні примірники любовних і пригодницьких романів сучасних авторів додаються до пачок печива МсVіtіе's, кави Nescafe, чіпсів Walkers і цукерок Meyer. Купуючи товар, покупці одержують "підкріплення" і, як показують європейські опитування, залишаються цим дуже задоволені. Використання книг як подарунків
не тільки "розмиває" існуючі границі між літературою й рекламою, але відкриває перед маркетинговими агентствами нові шляхи стимулювання збуту.

Організація, що будує «відкрите суспільство» в Україні

Розмовляючи з директорами видавництв, бібліотек і взагалі з тими, хто займається книжковою справою, а саме українською книгою як національним продуктом, ми звернули увагу на те, що майже кожен із них завжди з вдячністю і теплом розповідає про допомогу Міжнародного фонду "Відродження". Іноді трапляється так, що це – чи не єдина організація, яка звертає увагу на їхні проблеми.

Дитина хоче розмовляти з «Соняшником»

Організаційна поведінка

Наприкінці 2001 року видавництвом "Основи" було випущено в світ книгу "Організаційна поведінка", в якій системно розглянуто різноманітні психологічні, соціальні, культурні, національні та інші фактори, що впливають на поведінку керівників і підлеглих, а відтак – на ефективність роботи організацій. Розповідається про сучасні теоретичні підходи та передову практику організації праці, її оплати, стимулювання працівників і багато інших цікавих речей.

Супутні товари в книгарнях – це потрібно чи ні?

Сьогодні, коли потрібно придбати олівець чи пластилін, ми не роздумуючи заходимо до книгарні. Бо давно вже звикли, що поряд із книгами там є різноманітні товари. Що це – теорія закликання перехожих, які, купуючи якийсь предмет, можливо, спокусяться і на книгу, чи практика виживання в сучасних ринкових умовах, коли книга стоїть далеко не на першому місці для збіднілих громадян?

Попит і пропозиція книг повертаються в нормальне річище

На книжковому ринку "Петрівка" завжди багато покупців, але найважче пробратися до прилавку буває в вихідні дні. Ті, хто ще зовсім недавно продавав підручники, намагаються якомога швидше змінити пропозицію своєї літератури, бо на них немає навіть найменшого попиту. Але, звичайно, залишаються вірні цій галузі цілий рік.

Нова виставка. Нові сподівання

Рік 2001 був наповнений різноманітними книжковими виставками та ярмарками. Здається, їх поява стала доброю традицією всіх, хто має хоч якесь відношення до книговидання або поліграфії.

"Книжковий огляд" #12

Вихід довідника „УСЕ про книговиданяя в Україні”

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів – про рік 2001

Поява книжкової реклами на телебаченні

Перша книгарня європейського рівня з'являється у центрі столиці України

Про японські книжкові магазини і не тільки

Японія вражає кількістю та різноманітністю магазинів, що продають друковані видання. Поряд із такими величезними універмагами, як Kinokuniya, Maruzen чи 1st Book, котрі були засновані століття і більше тому, тут можна зустріти безліч маленьких книгарень, де на площі у 10-15 квадратних метрів представлений той же, проте сконцентрований, асортимент журналів, "пейпер-буків" чи путівників по Японії.

Книгарнями Львова, або Що впадає у вічі киянам

Задоволення від відвідання книгарень отримає кожний, хто бодай трохи цікавиться українською літературою. Львів є місцем найбільшого скупчення саме української книжки з усіх регіонів України. Придбану тут книжку можна вважати оригінальним львівсь-ким сувеніром. Україномовні туристи відвідують місцеві книгарні так само, як і музеї або славнозвісний Високий Замок.

Як торгують книжками у Феодосії

Феодосійський підрозділ Акціонерного товариства "Кримкнига" складається з трьох книгарень і трьох кіосків. Спеціальний кореспондент "Книжкового огляду" зустрівся із завідуючою головного магазину № 15 Іриною Левченко. Однією з причин саме такого вибору є той факт, що за підсумками товарообігу останніх років із 27-ми магазинів "Кримкниги" ця книгарня займає четверте місце після ялтинського Будинку книги та двох сімферопольських книгарень.

Київські книжкові ярмарки пройшли під гаслом: «Незбагненно»

Журнал «Книжковий огляд» визнано найкращим ЗМІ на Форумі видавців у Львові

Розвиток «Квадрату» та скора поява «Метрограду»

«Світ книги» на площі Слави: попит перевищує пропозицію?

У Києві вже деякий час існує книжковий комплекс "Світ книги" на площі Слави, це перший великий книжковий магазин, який розташувався в підземному переході. Печерський район столиці найщільніше заповненим офісами, напевно, тому в "Квадраті" завжди є люди – в будні і у вихідні, зранку, вдень і ввечері. Покупців і продавців приваблюють зручність, домашній затишок, прискіпливе відношення до охорони з боку керівництва. Що в "Світі книги" сталося за 2001 рік і які є плани на майбутнє, нам погодився розповісти директор, Валентин Буцько.

Форум видавців у Львові залишається найважливішим книжковим ярмарком країни

Оксана Забужко: «Спілкування від серця й до серця є найдієвішою рекламою»

Певно, найяскравішою і найважливішою подією року, що минає, став львівський Форум видавців. Він подарував, як і було обіцяно організаторами, відчуття дивовижного свята, зітканого із зустрічей та спілкування з тими, хто пише, видає, продає чи купує гарні книжки. Несподіванки чигали навіть у поїзді "Львів–Київ", яким ми верталися з міста лева й ягняти. Скажімо, чарівна кобіта з величезним букетом, яка в останню мить таки встигла до потягу, виявилась Оксаною Забужко. Ми скористалися нагодою для інтерв'ю.

Зростання популярності української книги легкого жанру

Детективи зустрічаються у Львові

Під час збирання матеріалу для статті згадувались конкурси "Коронація слова" – все ж таки дали вони певного поштовху розвиткові сучасної української літератури, та й не лише вони. Суспільство дозріло, виникли умови для того, щоб читачі приймали та сприймали й художню сучасну українську книжку, зокрема детективи, а це, безперечно, є великим прогресом.

Розвиток українського книжкового Інтернету

Ніхто не знає, чи приносить прибуток торгівля книгами через Інтернет, однак інтернет-магазини продовжують відкриватися. Часом вони схожі один на одного як рідні брати, а деякі з них – навіть оригінальні.

Нова ера книжкового бізнесу

Прориву чекали довго, хоча більшість не вірила у те, що він настане, а решта не знала, що він є. Отож, Internet. Глобальна Мережа не обминула і нашу країну. Питання, чи є інтернет-бізнес утопією, чи чітко налагодженим механізмом, буде обсмоктуватись ще досить тривалий час, здебільшого це буде турбувати теоретиків. Знаючі люди – ті, що попоїздили по закордонах, та решта поінформованих – здогадувались, що і в Україні інтернет-бізнес, як і кожний бізнес, може приносити неабиякі гроші. Так з'явилися практики.

Чоловічі ігри між Богом і сатаною

Людина, про яку піде мова, годинами може сидіти в Інтернеті, списувати стоси паперу віршами і при цьому не втратити нюху у політиці. Свого часу Володимир Цибулько очолював низку громадських організацій, займався виборчими кампаніями тощо. Ще раніше, у віці восьми років, Володя сказав матері: "Мамо, а я буду письменником". І почав творити. Який же він, Володимир Цибулько, письменник і політик?

«Польові дослідження з українського сексу» в Росії

Російські читачі знайомляться з найбільш скандальним добутком сучасної української літератури – романом Оксани Забужко "Польові дослідження з українського сексу", виданим в Україні в 1995 році і нині перекладеним на російську мову.

«АСТ» передрікає книжкову стагнацію в Росії

Harrius Figulus буде шукати Lapis Philosophi на латині

Гонорар Білла Клінтона перевищить 10 мільйонів доларів

Премія «Сковорода–2001»: деякі підсумки

Спілка письменників – творче братство, «врагі народа» чи збіговисько літніх людей?

16 жовтня в концертному залі Будинку художника розпочав роботу III з'їзд письменників України, що, без сумнівів, також став однією з помітних подій 2001 року. Для мене особисто він запам'ятався ще й тим, що, ледве встигнувши взяти інтерв'ю стосовно перспектив СПУ у майбутнього її голови Володимира Яворівського, а також у непримиренного її супротивника й критика Олеся Бузини, я потрапив у вир зовсім інших і геть неприємних подій, внаслідок чого був відірваний від активного життя понад два місяці. Щиро вдячний всім, хто допоміг мені в скрутні часи звестися на ноги, і, повертаючись до "Книжкового огляду", пропоную згадувані вище матеріали.

Інтелектуальна література в Росії

"Ярмарок без фікції" – такий варіант перекладу назви першого ярмарку інтелектуальної літератури Non-fiction, що відбувся три роки тому в Москві, пропонували відвідувачам його організатори. Зараз пояснень уже ніхто не вимагає. Але все-таки господарі вирішили піти на поступки, поставивши в назві ярмарку кокетливу риску дробу, яка мало що змінила, але продемонструвала ввічливу увагу до претензій незадоволених і незгодних. Non-fiction тепер – Non/fiction .

Письменник у пошуках самого себе

Серце університету

Метафізичні романи Євгена Пашковського

Як спогад про одну мандрівку

 
© агенство "Стандарт"