журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

ТЕМА НОМЕРА: УСПIХ НА КНИЖКОВОМУ РИНКУ: НЕВИГАДАНI ICТОРIЇ

IСТОРIЯ КНИГИ

ІНФРАСТРУКТУРА

ТЕХНОЛОГІЇ

ТЕНДЕНЦІЇ

ВИСТАВКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №3, 2002
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА
Другий «Золотий Бабай» визначив переможцяэта статья доступна для всех

У лютому черговий конкурс українського гостросюжетного роману "Золотий Бабай" обрав свого фаворита. Найкращим твором серед книг масових жанрів за 2000-2002 роки був визнаний "Виконавець" Олексія Волкова.

«Книжка року 2001»эта статья доступна для всех

"Книжка року" визначила рейтинги книг у семи номінаціях і представила широкому загалу середньостатистичну інформацію про те, хто, чому і скільки читає україномовну книгу.

Що ви знаєте про нідерландську літературу?эта статья доступна для всех

20 лютого в Посольстві Королівства Нідерландів відбулася презентація роману "Поминальний день" голландського автора Кееса Ноотебоома у перекладі Ярослава Довгополого. Подія важлива тим, що це перше серйозне видання українською мовою досить відомого
в світі письменника, нагородженого багатьма преміями, визнаного в світі, твори якого перекладено
понад 20 іноземними мовами.

Історія України – історія її храмівэта статья доступна для всех

15 лютого 2002 року на території національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбулася презентація розкішного видання з великою кількістю якісного ілюстративного матеріалу, здійсненого видавництвом "Мистецтво", а саме –
книги ігумені Серафими "История Киево-Печерской
лавры. Книга 1 (XI – первая половина XIII вв.).
Историко-богословское исследование".

«Час плинний – Києво-Могилянська академія вічна...»эта статья доступна для всех

Нещодавно один із найповажніших та найстаріших
вищих навчальних закладів України – Національний університет "Києво-Могилянська академія" – видав
енциклопедичне видання "Києво-Могилянська академія
в іменах. ХVІІ-ХVІІІ ст.". У довіднику зібрано дані
про більш ніж 7 тис. людей, долі яких були пов'язані
з "Могилянкою", – так ласкаво називають студенти свій університет.

ТЕНДЕНЦІЇ
Кав'ярня-книгарня для «наворочених» начитаних бабуїнівэта статья доступна для всех

Нещодавно поблизу станції метро "Університет" відкрилась кав'ярня-книгарня "Бабуїн". Мабуть, своєрідною предтечею "Бабуїна" можна назвати кафе "Фруктопія", що на Хрещатику: там при вході стоїть висока, до стелі, поличка з літературою всіх видів і жанрів, зокрема, багато досить недорогих англомовних видань класиків англійської та американської літератури і сучасних письменників. Але в "Фруктопії" все ж кафе відділене від книгарні, а в "Бабуїні" їх спробували органічно поєднати.

Ключі від Києваэта статья доступна для всех

Є регіональні видавництва, які затишно влаштувалися в своєму ареалі і не дуже смикаються в пошуках нових контактів та ринків збуту. Вони цілком задовольняють потреби місцевих організацій і місцевих читачів, чого ще треба? Особливо, якщо вони випускають спеціалізовану (наприклад, краєзнавчу) літературу, якій забезпечено невеликий, але надійний збут. Проте реалії сьогодення змушують багатьох
з них рухатися і заробляти собі на прожиток.

Сучасна література на «зеленому» паперіэта статья доступна для всех

У культурних країнах книги друкують на білому папері. Не на зовсім білому (вважається, що високобілий папір дратує очі при читанні),
але все-таки на білому...
У деяких, м'яко кажучи, не найкультурніших країнах (здогадуєтеся, про які мова йде?) книги найчастіше друкують на противному папері кольору, що плавно переходить з ясно-жовтого в грязно-сірий.
А в чудовій і дуже культурній Канаді книги незабаром почнуть видавати на "зеленому" папері...

Феномен японських коміксівэта статья доступна для всех

Шалена популярність та надвисокі продажі коміксів у цій своєрідній країні залишаються загадкою для всього іншого світу. Проте якщо придивитися уважніше, то можна побачити, що пропозиція реалізувалася у попиті, який немов би завжди був у японському суспільстві. Бо, з одного боку, існував психологічний тиск на молодь, що є у будь-якому суспільстві, від якого молодь прагне втекти, часом навіть в іншу реальність. З іншого боку, у молоді небагато грошей, що не дозволяє їй мати якісь дорожчі задоволення. Японці ж, в силу свого ієрогліфічного письма і звички візуального сприйняття інформації, схильні до коміксів. Японія – густонаселена країна з невеликою кількістю вільного простору для тих же дитячих ігор на свіжому повітрі, саме тому, можливо, вона і породила такий феномен, як комікси, котрі дозволяють кожному втекти в ілюзорний світ свободи легкого читання.

ВИСТАВКИ
Переклад «Гаррі Поттера» отримав антиприз московського ярмаркуэта статья доступна для всех

У Москві 17 березня завершилася 5 Національна книжкова виставка-ярмарок, яку відвідали не менш 10 тисяч москвичів, жителі інших міст і закордонні гості.

ІНФРАСТРУКТУРА
Який попит – така й пропозиція. Чи навпаки?эта статья доступна для всех

Іноді мені доводиться від'їжджати з столиці
у справах, ось і декілька днів тому я побувала
в Київській області, в такому собі ні великому,
ні малому, але надзвичайно гарному і тихому містечку. І ось спало мені на думку уявити,
як би мені тут жилося-булося. В будь-якому випадку, де б люди не жили, вони мають таку особливість, яка дуже відрізняє їх від братів-звірів:
хочеться читати різну літературу, від класичної до сучасної, від серйозної до легкої. Ну то як з цим справи у нас в невеликих містах?

Магазини, які ми обираємоэта статья доступна для всех

Мова в пропонованій вашій увазі статті йде не про торгівлю книгами. Наші читачі можуть зауважити, що способи привернення покупців американськими супермаркетами – це не наша тема. На перший погляд, це правда. Але так здається тільки на перший погляд. Ми розповідаємо на сторінках "Книжкового огляду" про цікаві рекламні й маркетингові рішення, які допомагають збільшити збут книжкової продукції. Навіщо, що називається, винаходити велосипед, якщо можна перейняти кращий досвід, у тому числі й з галузей торгівлі іншими товарами? У нас вже є книжкові інтернет-магазини, книжковий клуб (який надсилає поштою, до речі, не тільки книги, але й не дуже супутній їм асортимент – від набору викруток до ялинкових прикрас), а уяву нерозпещених покупців уражають найсучасніші книгарні. Чому б цим книжковим магазинам не проводити заохочувальні акції, не встановити знижки для постійних відвідувачів? Читайте, аналізуйте, шукайте рішення, що можуть бути використані саме в книжковій торгівлі й допоможуть вам завойовувати лояльність покупців.

ТЕМА НОМЕРА: УСПIХ НА КНИЖКОВОМУ РИНКУ: НЕВИГАДАНI ICТОРIЇ
Будні українського книготорговцяэта статья доступна для всех

Книготоргівля, як і будь-яка інша галузь торгівлі, має свою специфіку, свої переваги та недоліки. Для того щоб зрозуміти становище сучасного українського книготорговця, ми вирішили звернутися до господарів деяких яток на ринках Києва. На їх прохання справжні імена та розташування торгових місць
у статті вказані не будуть.

Маленьке видавництво у великому містіэта статья доступна для всех

Маленьке видавництво, що є незалежним та самодостатнім підприємством, – це в наш час явище виняткове. Видавництво "Ліга-Прес" займає дві невеликі кімнатки в центрі Львова, які цілком придатні для "штабу", але мабуть, не для офісу. Там працює секретар, є комп'ютер і факс. Працівники (всього – близько десяти чоловік) здебільшого працюють удома. Директор "Ліги-Прес" Дмитро Сугак люб'язно погодився на інтерв'ю.

IСТОРIЯ КНИГИ
Музей рідкісної книгиэта статья доступна для всех

Всім, хто цікавиться історією книги, давніми виданнями різних авторів багатьма мовами світу, книгами, які є справжнім витвором мистецтва, просто необхідно завітати до Музею рідкісної книги, який створено при Бібліотеці Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя. Це найстарше і найбільше зібрання рідкісних книг в Україні.

ТЕХНОЛОГІЇ
«Ми працюємо не на склад, а на читача!»эта статья доступна для всех

Ні для кого не секрет, що в будь-якій справі важко "ставати на ноги". У видавничому бізнесі ефективна система розповсюдження – один з найважливіших елементів функціонування. Тож спробуємо на прикладі вже досвідчених видавництв вивести "формулу успішності" для початківців.

Переваги та недоліки серійної книгиэта статья доступна для всех

Вже давно підприємці помітили, що книги, які входять до серій, продаються в більшості випадків краще, ніж окремо. Взагалі серійність продукції – досить поширена практика сьогодення. Подивившись довкола себе, ми помічаємо таку тенденцію в усіх видах товарів: в їжі, в косметичних та галантерейних виробах, в посуді і в меблях, в періодичних виданнях тощо. З книгами така сама ситуація – деякі видавництва вже давно взяли курс на видання серій і тепер нечасто вкладають кошти в окрему книгу, яка тематично чи візуально не входить у те чи інше "зібрання творів". Ми вирішили поцікавитися у наших підприємців всіма перевагами та недоліками роботи над серіями, а особливо нас цікавив комерційний аспект випуску такого специфічного продукту, як серії.

 
© агенство "Стандарт"