журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ТЕНДЕНЦІЇ 2002

КНИГА I РИНОК

ЦІНИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №1, 2002
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ
Нова формула «Золотого Бабая»эта статья доступна для всех

З метою продюсування вітчизняних літературних та культурологічних проектів у 1998 році братами Дмитром та Віталієм Капрановими була створена "Продюсерська агенція "Зелений пес". Вже тоді вони почали займатися організацією першого конкурсу гостросюжетного українського роману "Золотий Бабай". Про те, як проводиться конкурс цього року, про плани на майбутнє ми розмовляли з Віталієм Капрановим.

Данте в українському контекстіэта статья доступна для всех

Видавництво "Факт" започаткувало новий проект "Текст+Контекст", презентація першої книги якого – "Здолавши півшляху життя земного... "Божественна комедія" Данте" – відбулася в головному офісі Міжнародного фонду "Відродження". Автор та упорядник твору – поет, перекладач, літературний критик
Максим Стріха.

«Кобзар 2000»: нова література на грунті традиційэта статья доступна для всех

З перших сторінок "Кобзаря 2000" братів-близнюків Капранових я занурилася у прадавній світ української демонології на тлі сучасності. Вдень було весело з гарнесенькими русалками та відьмочками, що захоплюються польотами над хмарочосами. Вночі ж крізь пітьму у сни проникали спогади про упирів у під'їзді, а із закинутого колодязя виповзав старезний москаль, щоб убити чергового торгівця турецьким одягом...

ЦІНИ
Якісна їжа чи якісна книга для дитини?эта статья доступна для всех

На жаль, сучасний стан пересічної української сім'ї ставить перед батьками подекуди нелегкий вибір – одяг та їжа або книга? Що обрати в такій ситуації? Особливо гостро це питання поставлено стосовно україномовної книги, адже українські видання вже досить давно вважаються дорожчими за російські. Повертаючись до вже постійної рубрики нашого журналу, ми вирішили цього разу дослідити цінову політику щодо україномовної книги на київському книжковому ринку "Петрівка".

ТЕНДЕНЦІЇ 2002
Чи прорве російську «блокаду» україномовна книга?эта статья доступна для всех

В Україні вдруге відбувся Всеукраїнський конкурс романів та кіносценаріїв "Коронація слова". Урочиста церемонія нагородження його лауреатів проходила в Палаці мистецтв "Український дім". Про цьогорічні результати конкурсу та про літературну ситуацію в нашій країні ми розмовляли з автором проекту письменником Володимиром Даниленком.

Російські книги дорожчають… А в Україні?эта статья доступна для всех

З 1 січня 2002 року за законодавством Російської Федерації пільги видавців скасовано, і тепер книги відносяться до звичайного товару, такого, як взуття чи одяг. Вітчизняне книговидання перебуває в такому стані з самого початку, тому цікаво було дізнатися у співвітчизників, що займаються безпосереднім продажем російської книги в Україні, про їх реакцію на такі зміни в відношенні до книги законодавців сусідньої держави.

Кримінальне читво як портрет епохиэта статья доступна для всех

Торік обсяг продажів чоловічого детективу скоротився в тридцять разів. Особливо постраждали гіганти калібру "ACT" ("ЕКСМО", "ОЛМА" та ін.) – у них на стадії повної готовності до друку "зависло" десь півтори тисячі нових романів. На останньому книжковому ярмарку на ВВЦ козирним гостем на стенді видавництва "ЕКСМО" була автор іронічних детективів Дар'я Донцова. Пояснити таку зміну читацького інтересу тільки перенасиченням ринку продукцією визначеного виду явно недостатньо. Просто жіночі детективи значною мірою відповідають куди більш значним і глибоким змінам у суспільній свідомості.

Шляхи популяризації української книги – які вони?эта статья доступна для всех

Ні для кого не секрет, що український книжковий ринок перебуває під певним тиском російськомовної літератури, але безвихідних ситуацій не буває. До того ж в Росії нещодавно відбулися досить неприємні для книговидавців події, пов'язані зі змінами законодавства, так що саме зараз настав сприятливий момент, щоб розвивати свою видавничу справу. Про можливості зрушень у цьому напрямку на краще ми проконсультувалися у Костянтина Родика, Володимира Даниленка та Віталія Капранова – людей, які небайдужі до долі україномовної книги.

Книгарня, що сяєэта статья доступна для всех

Нове обличчя «Орфея»эта статья доступна для всех

Кореспондент "Книжкового огляду" зустрівся з директором книготорговельної фірми "Орфей" Костянтином Клімашенком, аби поговорити про перспективи розвитку мережі книгарень під керівництвом "Орфея" та про ринок у цілому.
Одинадцята ранку. Ми сидимо у маленькому офісі директора магазина "Сяйво" на вулиці Великій Васильківській, що знаходиться прямо над магазином, на другому поверсі. Костянтин Генріхович, який почав черговий робочий день з об'їзду торговельних точок у місті Києві, повен енергії. Його бізнес перейшов на новий рівень з відкриттям оновленого "Сяйва" – тепер йому є що показати людям: покупцям, партнерам, владі тощо.

Революціонер Малковичэта статья доступна для всех

Аби редакція журналу "Книжковий огляд" складала рейтинг революціонерів вітчизняного книжкового ринку, прізвище Івана Малковича ми, напевне, поставили би на останнє місце. Чим відомий широкій громадськості пан Малкович та його видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"? Дитячими книжками надзвичайної якості. Відповідно, ціни на ці книжки не можуть бути низькими. Відповідно, великі тиражі та широкий асортимент літератури такого типу неможливі.

КНИГА I РИНОК
Як рекламують книжки в Японіїэта статья доступна для всех

Японії книжки рекламують різними способами. Це реклама в журналах, газетах та по телебаченню, реклама у міському транспорті, в Інтернеті та безпосередньо в магазинах, котрі продають книжкову продукцію. Окремо варто відзначити презентації, що проводяться у так званих "літературних" чи книжкових кафе.

 
© агенство "Стандарт"