журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ХРОНОГРАФ

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №4, 2001
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ
Гряде експансія української книги в Росіюэта статья доступна для всех

Народні обранці з Верховної Ради таки знайшли час і нагоду розглянути багатостраждальний "Закон про оподаткування видавців", хоча не обійшлося і без скандалів. Так чи інакше, але закон – за винятком однієї позиції – майже прийнято, що призведе до зняття ПДВ і мита на ввезення паперу, відсотків із поліграфічних та видавничо-редакційних послуг і звільнення від податку на прибуток. Про мікро- та макроекономічні вигоди нового закону, а також про одну з найболючіших проблем сучасного українського книговидання, а саме – "синдром державності/недержавності", оповідає президент Асоціації видавців України Олександр Афонін.

Унікальні проекти приватних видавців наштовхуються на стіну Держкомінформуэта статья доступна для всех

Чому деякі чиновники Держкомінформу вважають, що український народ повинен засинати із томиком Шевченка під подушкою, і як виконується Указ Президента України "Про додаткові заходи щодо державної підтримки національного книговидання", зокрема – підпункт щодо випуску соціально значущих видань? Про це розмірковує директор видавництва "Основи" Валентина Кирилова.

Неоднозначна ситуація з державною підтримкоюэта статья доступна для всех

Державні видавництва, що 10 років тому були великими й життєздатними, поступово "усихають", оскільки вчасно не було дозволено їх приватизувати. Найціннішими там були дві речі: кваліфікований колектив і напрацювання у певному напрямку книговидання. Тож коли це станеться, то чи залишиться в цих видавництвах щось, варте приватизування? Свої думки з цього приводу висловлює директор видавництва "Знання" Володимир Карасьов.

Кадрова революція призводить до ренесансуэта статья доступна для всех

1999 року у знаному державному видавництві "Вища школа" стався різкий спад, після якого колектив зажадав відставки попереднього директора, і в результаті було призначено нове керівництво. Зараз у видавництві – новий директор, новий головний редактор, новий заступник директора з економічних питань. Внаслідок цієї кадрової революції за останні дев'ять місяців кількість назв, порівняно з 1999 роком, збільшено удвічі, тиражі – у 5,25 рази, реалізацію продукції – більш ніж утричі. Кореспондент "Книжкового огляду" зустрівся з директором "Вищої школи" Володимиром Ховхуном.

Видавництво КНЕУ: етап становлення пройденоэта статья доступна для всех

Помітними подіями минулого року для видавництва Київського національного економічного університету (КНЕУ) стали участь у VII Форумі книговидавців у Львові та репрезентація нашої країни на Міжнародному книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні. Виявилось, що рівень української навчальної літератури не гірший за середньоєвропейський: зацікавленість та пропозиції щодо співпраці виявили видавництва Німеччини, США, Великої Британії. Докладніше про створення видавництва КНЕУ, нинішні надбання та плани на майбутнє розповідає його директор Світлана Нестеренко.

ХРОНОГРАФ
Започатковано книжкову серію бренду «УСЕ»эта статья доступна для всех

«…Визнати бібліотечну справу шкідливим виробництвом»эта статья доступна для всех

Нагороджено українські бестселериэта статья доступна для всех

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ
Книгарня вашої мріїэта статья доступна для всех

Спілкуючись із директорами центральних київських книгарень, неодноразово доводилось чути, що мрією їхньою є створення сучасних магазинів, гарно обладнаних, наповнених ще більшою кількістю видань, а головне – читачами. Надії на це висловлюють і видавці, і письменники. Андрій Курков зауважив, що є й іноземні фірми, які хотіли б відкрити у нас такі книгарні, але питання в тому, наскільки легко це буде зробити, адже книжковий бізнес у нас досі не є прибутковим. Але поки для когось мрії лишаються мріями, з'являються й першопрохідці їх запровадження: на наших очах за всіма канонами up-to-date створюється книготорговельна мережа "Орфей", а невзабарі у Києві буде відкрито надсучасну книгарню Костянтина Родика.

Під гаслом «Подалі від держави»эта статья доступна для всех

Костянтин Родик – видавець газети "Книжник ревю" – помітна постать у книжковій спільноті. І не лише тому, що йому вдалося зробити гостре й вдумливе видання, але й завдяки численним яскравим проектам, що їх пан Родик невтомно втілює у життя. Коли спостерігаєш за його активністю, проймаєшся білою заздрістю. "От якби пересічні видавці були би настільки ж активними, як Родик", – хочеться вигукнути. Напевне, і стан української книжки був би зовсім іншим тоді. Де він бере стільки грошей і стільки енергії? Про це та про інше – у розмові головного редактора "Книжкового огляду" Олексія Капусти з Костянтином Родиком.

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ
Творець романів, які читаються за деньэта статья доступна для всех

Отже, "повстаньте, мешканці штанів" і рушайте "залізними легіонами" до книгарень – за книжками агенції "Зелений пес". Бо ж, таки дійсно, кожна епоха потребує свого казкаря. Цікаво було б зібрати їх разом та погомоніти – Миколу Трублаїні, Михайла Канюку, Вадима Собка, Володимира Кашина, Ростислава Самбука… Усіх їх разом із творами поглинув час, та святе місце порожнім не буває. Ми запросили до розмови професійного журналіста, письменника і колишнього приватного детектива Леоніда Кононовича, який зажив слави майстра українського детективу "незалежної доби".

 
© агенство "Стандарт"