журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПОДІЯ

ТЕМА НОМЕРА

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ХРОНОГРАФ

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2001
ТЕМА НОМЕРА
Старі та нові друзі зустрічаються на «Книжковому світі»эта статья доступна для всех

28-31 серпня ц. р. відбулась присвячена десятій річниці Незалежності України Міжнародна виставка-ярмарок "Книжковий світ". У ній взяли участь книговидавці, письменники, книгорозповсюджувачі, поліграфісти. Загалом свою продукцію представили близько 130 видавництв та книготорговельних фірм з України, Росії, Білорусі, Латвії, Великої Британії, Франції, Ірану.

Південь збагатився ще одним книжковим ярмаркомэта статья доступна для всех

Протягом серпня в Україні відбулося досить багато книжкових експозицій. Можливо, найбільш несподіваною виявилась виставка-ярмарок "Херсонщина книжкова - на зорі тисячоліття", організаторами якої були Обласна державна адміністрація, Виконком та Торгово-промислова палата м. Херсона.

Книжковий саміт у Москві, або Як треба проводити виставкиэта статья доступна для всех

Вересень завжди славився виставками та ярмарками. Люди везуть результати своєї річної праці, щоб показати та запропонувати іншим. Саме так сталось і в столиці нашого північного сусіда, де з 5 по 10 вересня відбулася найбільша в Східній Європі "Московська міжнародна книжкова виставка-ярмарок 2001". Проходила вона у Всеросійському виставковому центрі у павільйонах № 20 та № 57. У виставці брали участь 72 країни, серед яких була і Україна. Нашу країну репрезентували видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", "Антис", ДВАТ Одесакнига "Дім книги", НВП "Картографія", книжковий клуб "Матус", державне підприємство з розповсюдження періодичних видань "Преса". Державний комітет інформаційної політики, телебачення та радіо України об'єднав на загальному стенді "Книги України" видавництва "Освіта", "Перун", "Махаон-Україна", "Навчальна книга "Богдан" та Національного університету будівництва й архітектури.

Книжники їдуть, летять, ідуть
на Форум видавців у Львові
эта статья доступна для всех

Девіз Форуму - "Безмежність книги".
Організатор: Громадська організація "Форум видавців".
Медіа-патронат: Радіо "Люкс".
Інформаційна підтримка: "Книжковий огляд", "Галицькі контракти", часопис "Критика", "Книжковий клуб", "Палітра друку", радіо "Львівська хвиля", "Література плюс", "Поступ", радіо "Незалежність", "Наше місто", Львівська обласна державна телерадіокомпанія, "Суботня пошта", "Аудиторія", "Високий Замок", радіо "Воскресіння", "За вільну Україну".

Пролетарі книговидання, єднайтесь у Франкфурті!эта статья доступна для всех

Закрите акціонерне товариство "Центр ділових поїздок" спеціалізується на організації ділових поїздок за кордон та сприянні відвідуванню міжнародних виставок та ярмарків. Цього року директор Центру Микола Козлик запрошує всіх бажаючих відвідати найбільший у світі спеціалізований 53 Міжнародний книжковий ярмарок у Франкфурті-на-Майні (Німеччина), який триватиме з 10 по 15 жовтня 2001 року.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ
Менеджмент персоналу у видавництвах - шлях до тріумфуэта статья доступна для всех

Виставка-ярмарок «Книжковий світ-2001» була чудовою нагодою познайомитись не тільки з книжковою продукцією, а й з самими видавцями, дізнатись від керівників книжкових підприємств про методи, які вони використовують при керуванні своїми колективами, про критерії підбору працівників, їх мотивацію і взагалі про те, як вони виховують свої кадри. Ці зустрічі мали не лише пізнавальний характер: практичний досвід успішних видавництв матиме користь для всіх, хто бажає покращити свій бізнес.

Обережно, тут «кидають»!эта статья доступна для всех

Засади бізнес- та професійної етики не дозволяють нам, журналістам та видавцям ЗМІ, критикувати колег по цеху. Неписані правила, що їх ми дотримуємося у нашій діяльності, велять нам "не виносити бруду з хати", заплющуючи очі на численні факти некоректної поведінки з боку деяких наших конкурентів. Однак випадок, про який ми хочемо розповісти, є настільки кричущий і значимий для усіх нас, хто працює на українському книжковому ринку, що змовчати про нього просто неможливо. По-перше, через те, що сьогодні постраждали ми, а завтра, з необережності, на нашому місці може бути будь-хто. По друге, винуватці ситуації, що склалася, відверто розраховують на те, що все минеться, шуму не буде, "вони проковтнуть". Ми не збираємося "ковтати". Ми хочемо донести до усієї книжкової громадськості нашу точку зору і запросити усіх до дискусії на теми бізнес-етики, що здається, стає дуже болючим питанням. Отож, до суті справи.

Останні дні кримінального читваэта статья доступна для всех

На книжковому ринку Росії масова література здає свої позиції. Російські видавці збираються заробляти гроші на якісній сучасній прозі.

Ринок рукописівэта статья доступна для всех

З метою поліпшення інформаційної прозорості книжкового ринку "Агенція "Стандарт", що є засновником "Книжкового огляду", випустила в світ унікальний довідник "УСЕ про книговидання в Україні". У структурі його передбачено нібито все, що потрібно для праці професіоналам цієї галузі... Однак існує ще одна ніша, яку ми, починаючи з цього номера, беремось заповнювати: рукописи потенційних хітів, що чекають на свого видавця. Таким чином ми прагнемо допомогти талановитим авторам здобути відомість, а видавцям пропонуємо інформацію для роздумів і, сподіваємось, для прийняття вдалих рішень. Усі пропозиції приймаються за тел./факсом: (044) 276-82-72.

ХРОНОГРАФ
Письменниця, яку не сприймає СБУ, переймає СТБ і приймає СПУэта статья доступна для всех

6 вересня ц. р. У Спілці письменників України відбулася презентація нового роману Світлани Зоріної
"Разрыв", що вийшов у видавництві "Фоліо".

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ
ВДАЛИЙ ІНТЕР'ЄР - ОСНОВНИЙ КРИТЕРІЙ ПРИВАБЛИВОСТІ КНИГАРНІ «ГРАНД-ЕКСПО»эта статья доступна для всех

Домашній затишок і гостинність створюють неперевершений настрій. Саме цією думкою керувалися господарі книжкового салону-магазину "Гранд-Експо", що знаходиться в Києві на вул. Вел. Васильківській, 134. Коли ви потрапите до нього, вас не лише здивує його оригінальність, але й назавжди зачарує оформлення інтер'єру.

Книгарні за кордоном: каталонська специфікаэта статья доступна для всех

Набув звичку: коли приїжджаю до європейської столиці, фотографуюся у книгарні. За останній рік колекцію поповнили фото з Будапешта, Лондона, Оксфорда, і ось учора надрукував знімки з Барселони. Може, хтось скаже: "То ж не столиця", але все одно цікаво.

Як облаштовують книжкові магазини у Стамбуліэта статья доступна для всех

Літо - пора відпусток. Хто куди, мені ж пощастило побувати у Стамбулі - місті, де починається східна казка, місті, яке ніколи не спить, місті, населення якого нараховує 17 млн. чоловік. Стамбул дивує, шокує, "ковтає". Стамбул не можна порівняти ні з яким іншим містом, це розумієш відразу, коли їдучи з аеропорту, перетинаєш величезний міст через Босфор, що з'єднує два континенти, і бачиш табличку "Welcome to Asia".

Шукайте фірму, що зробить ваш книжковий магазин найкращим у містіэта статья доступна для всех

Знайти в Києві та в інших великих містах України фірму, що пропонує висококласні меблі для оформлення інтер'єру книгарні, не так вже й важко. Варіантів може бути багато; великі коливання в ціні, матеріалі, швидкості виконання роботи можуть збити з вірного шляху підприємця-початківця. Журнал "Книжковий огляд" вирішив провести дослідження ринку виробників і постачальників меблів, щоб визначити, з чого ж починати розшуки обладнання для свого торгового приміщення новачку книготоргівлі.

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ
В'ячеслав Медвідь опрацьовує модель «гуманітарія-вбивці»эта статья доступна для всех

Коли про нього пишуть жінки, то звертають увагу на його очі, які нібито увібрали в себе весь космос; чоловіки ж бідкаються, що читаючи його твори, поступово відчувають себе арештантами закапелків його бездонної свідомості. Як і в кожного творця, у нього, либонь, є й вороги, котрі подекуди намагаються "поділити шкуру невбитого ведмедя". Що ж, нехай собі бавляться, бо здається, лише Євген Пашковський здатен змагатися з гостем нашої вітальні В'ячеславом Медвідем за "перше місце" серед українських письменників зламу тисячоліть.

ПОДІЯ
Довідник «УСЕ про книговидання в Україні» вже продаєтьсяэта статья доступна для всех

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА
Університетські бібліотеки фінансуються студентами
платного навчання
эта статья доступна для всех

У липневому номері "Книжкового огляду" йшлося про фінансування публічних та наукових бібліотек у сучасних умовах. Розмову продовжують директор Наукової бібліотеки Київського університету ім. Т. Шевченка Валентина Нестеренко та заступник директора Науково-технічної бібліотеки КПІ Валентина Волинець.

 
© агенство "Стандарт"