журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ТЕМА НОМЕРА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ХРОНОГРАФ

КНИЖКОВІ НОВИНКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2001
ТЕМА НОМЕРА
Найкраща бібліотека України 2000 року пристосовується до умов нового тисячоліттяэта статья доступна для всех

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського – одна з найбільших у світі. Її книжковий фонд сягає майже 13,5 млн. примірників. Це унікальне зібрання джерел інформації – від клинописних табличок III тис. до н. е. до найновіших електронних видань. Тут же є й найбільша в Україні колекція світової літератури: рукописи, стародруки і рідкісні видання, газети, журнали, образотворчі матеріали, картографічні, довідкові та бібліографічні видання.

Публічні бібліотеки, або Про фінансистів та стоїківэта статья доступна для всех

Сьогодні бібліотечна справа переживає не найкращі часи, але держава поволі починає повертатися до неї обличчям, вчасно виплачувати зарплатню персоналу і забезпечувати оплату послуг комунальних служб. Що стосується фінансування комплектування фондів, то в різних бібліотеках надходження коштів дуже різне. Щоправда, і воно останнім часом набуває систематизованості та чіткого окреслення.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ
Що видається в Україні: літо 2001эта статья доступна для всех

Відгукуючись на численні прохання керівників книготорговельних фірм, книгарень та бібліотек, редакція журналу "Книжковий огляд" започатковує нову рубрику, в якій подаватиметься інформація про щойно видані книги, або ж ті, які побачать світ протягом трьох найближчих місяців.
Пропонуємо видавцям надсилати інформацію за поданим нижче зразком до нашої редакції (факс: (044) 276-82-72). Ці відомості друкуватимуться безкоштовно.

Видавництва готуються до книжкових виставок-ярмарківэта статья доступна для всех

В Україні найближчим часом планується проведення кількох помітних книжкових ярмарків:
"Зелена хвиля" (м. Одеса) – 2-4 серпня;
"Книжковий сад" (м. Київ) – 15-19 серпня;
"Книжковий світ" (м. Київ) – 28-31 серпня;
"Форум видавців" (м. Львів) – 21-23 вересня.

ХРОНОГРАФ
Жителі Нової Зеландії читають українську електронну роман-газетуэта статья доступна для всех

14 червня ц. р. в Спілці письменників України відбулась зустріч засновника "Української електронної роман-газети" Валерія Нечипоренка з читачами, присвячена першій річниці проекту.

Батько українського бестселера «відімкнув» перше 50-літтяэта статья доступна для всех

15 червня ц. р. в Українському Домі на Хрещатику численні прихильники таланту письменника Василя Шкляра вітали його з 50-річчям.

Китайський ірландець Бенедикт Андерсон завітав до українських книгареньэта статья доступна для всех

Клуб презентацій, що діє при Міжнародному фонді "Відродження", 26 червня ц.р. провів засідання, присвячене обговоренню книги "Уявлені спільноти. Міркування щодо походження й поширення націоналізму" Б. Андерсона (видавництво "Критика").

Видавці обговорюють зміни «…до деяких законів України з питань оподаткування»эта статья доступна для всех

6 липня ц. р. у приміщенні Фонду сприяння розвитку мистецтв відбулося засідання круглого столу "Перспективи українського книжкового ринку у зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування", в якому взяли участь відомі постаті книжкового ринку О. Афонін, Ю. Григор'єв. В. Грузин, К. Дикань, В. та Дм. Капранови, С. Квіт, Олександра Коваль, Ірина Кучма, П. Мацкевич. Координатор проекту – К. Родик.

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ
Коли стенд «вестиме» до себе, успіх у ярмарку не забаритьсяэта статья доступна для всех

Виставкова діяльність сама по собі має стати носієм нових підприємницьких цінностей. Адже без вміння видавництв продавати свою продукцію втрачає сенс і ця діяльність як така. На жаль, деякі книжкові виставки-ярмарки в Україні нагадують клуби "за інтересами" видавців, про що вже йшлося у нашому часописі (див., зокрема, № 5 за 2001 рік). Адаптація до нових ринкових умов вимагає змін передусім у психології видавця-підприємця. Наразі ми пропонуємо детальніше розглянути сучасну психотехнологію стенду, який водночас є і торговельною агенцією, і "передавачем" пропаганди та реклами, й ареною конкурентного протиборства, й платформою для вдосконалення фірмового іміджу видавництва, і зрештою, джерелом отримання інформації.

Десять кращих київських книгареньэта статья доступна для всех

Ми неодноразово зверталися до теми: якими є і, головне, мають бути книжкові магазини в столиці нашої країни. Варто відзначити, що зусилля наші не сходять на пси. Директори й працівники книгарень, обдаровані здатністю мислити, після подібних публікацій не ховають голову в пісок, а намагаються враховувати розумну критику. Нині вельми модним є створення різного роду чартів та хіт-парадів, тож пропонуємо вам десятку кращих київських книгарень, створену на основі суб'єктивних вражень співпрацівників редакції "Книжкового огляду".

Якими є попит і пропозиція господарчої літератури у книгарнях Києваэта статья доступна для всех

Господарча література раніше вважалася в книжковому світі абсолютно сезонною, проте зараз це вже не так однозначно. Якщо навчальна, дитяча, технічна література мають досить стійкий попит протягом всього року з невеликими відхиленнями в той чи інший бік, то господарча книга відображається на графіку попиту своєрідними стрибками. І для кожного її тематичного підрозділу можна накреслити свій графік. Так, скажімо, на літературу про гриби та їх переробку вибух попиту припадає на літо й осінь, про ягоди та варення – на кінець весни і початок літа, ну а література про зимову риболовлю взагалі не викликає питань про час найбільшої необхідності в ній.
Це, звичайно, стосується не всієї літератури про домашнє господарство, крім того, деякі покупці купують книгу у позасезонний час, щоб заздалегідь підготуватися до періоду активної праці.

На ринку «Петрівка» бракує української господарчої літературиэта статья доступна для всех

Літо – час розваг і відпусток, коли кожен мріє відпочити від улюбленої, але, погодьтесь, вже набридлої роботи. Більшість людей намагається відпочивати, поєднуючи приємне (працю до сьомого поту на городі) із корисним (забезпечення своєї родини харчами до наступного врожаю). Аби результати вашої роботи все ж таки мали шанс не розчарувати вас, пропонуємо завітати на Петрівку.

Господарча література є прибутковим напрямком книготоргівліэта статья доступна для всех

Тематичні видання з городництва, садівництва, квітникарства, бджільництва, мисливства, рибальства добре розпродуються впродовж цілого року. Особливо зростає попит на такі книжки перед святами (їх часто купують на подарунки) і відповідно, у сезонний розпал певного виду діяльності.

КНИЖКОВІ НОВИНКИ
«Стандарт-книги» представляєэта статья доступна для всех

 
© агенство "Стандарт"