журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ПРЯМА МОВА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Рецензії

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ДИСКУРС

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

МАСКУЛЬТ

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

КРУПНИМ ПЛАНОМ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2004  - КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

Хамелеон між Сходом і Заходом

Восени цього року видавництво "Критика" випустило книгу Миколи Рябчука "Зона відчуження: українська олігархія між сходом і заходом". Це – збірник статей різних років, починаючи з 1994, які (на жаль!) не лише відтоді не втратили актуальності, але є сьогодні особливо на часі. Адже саме події так званої "помаранчевої революції", що відбулася еволюційним шляхом, показали, що за владу тримаються (зважте, не борються, бо вони її мають від 91-го і раніше) не представники партій чи ідеологій, а ті, кому ця ідеалістична дурня до фєні, аби цілком матеріальне корито було поруч, і бажано без конкурентів-претендентів. Тобто шановні пани олігархи.

Спільні ілюзії – особисті методи

Слово є живим доти, доки воно відкрите, доки не втрачає можливості семантичних перетворень, які здійснюються вперед і назад
Барбара Скарга

Існує давня думка про те, що справжній стиль обов'язково проявляє особливе світорозуміння і світобачення. Якщо поєднати стиль із методом, письмо того чи іншого оригінального мислителя засвідчить ще один момент – воно є не просто набором термінів із розшифровками їх значень. Тут скоріше маємо справу із ситуацією, де між знаками і значеннями є певні прогалини. Вони – не свідчення прорахунків, а додатковий простір для подальшого виникнення нових ідей. Солідна частина виданих цього року перекладних праць західних науковців якраз і демонструють таке подвійне значення – з одного боку вони збагачують методологічний арсенал, з іншого – налаштовують на той спосіб мислення, за якого важливі не тільки розшифровки значень, але й надавання сенсу самим знакам.

 
© агенство "Стандарт"