журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ДИСКУРС

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ВИСТАВКИ

ЛІТПРОЦЕСІЯ

ЩО ЧИТАЄМО?

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2003
"Книжковий огляд" – №12, 2003
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ
Війна за таланти розпочинається...

Якщо ви прихильник кіно, то, напевно, ви можете перелічити багато кінокартин, у яких головні герої – письменники та художники – співпрацюють із видавництвами. Розмірене та заможне життя, спілкування із яскравими особистостями, специфічна тиша, що сприяє творчим пошукам – складники робочих буднів цих спеціалістів...

"Дорослий метелик махаон"

"Дорослий метелик махаон" – це персонаж із "Твоєї першої енциклопедії" з серії "Енциклопедія для наймолодших" видавництва "Махаон-Україна". Книгарні охоче замовляють цю книжку, тому що вона дуже добре продається. Дитячі енциклопедії спокушають батьків тим, що це нібито не просто собі цяцьки-казочки, а корисна "розвиваюча" інформація, що проллє світло знань у незаймані дитячі мізочки. Зараз в книгарнях є досить багатий вибір енциклопедій для дітей шкільного віку, а от для наймолодших і дошкільнят чомусь майже не видається нічого такого розвивального-пізнавального, і цим, мабуть, пояснюється популярність "Твоєї першої енциклопедії". Але ті дорослі, що купують діткам оцю книжку, певне, так само, як немовлята, продивляються малюночки, не звертаючи жодної уваги на буквочки... Нещодавно в нас знову активізувалась санітарно-гігієнічна кампанія проти дитячої літератури, якісь міфічні дослідження доводять, що фон, папір, шрифти, кольори та малюнки погіршують зір і "спричинюють інші серйозні захворювання" в дітей. А зате писати в дитячих книжках можна що завгодно і як завгодно, ще жодної книжки не вилучили з продажу за відверто маразматичну маячню, що може спричинити, скажімо, розумову чи мовну недорозвиненість дітей – це не так "серйозно", бо, певне, не так помітно.

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ
Андрій Курков хотів стати ботаніком і займатися кактусами

Нині пан Андрій Курков завершує роботу над романом "Остання любов президента", який за жанром визначає як соціально-романтична утопію. Головного героя твору звати Сергій Павлович Бунін. Він – президент України, обраний у 2011 році, який в трьох сюжетних лініях розповідає свою автобіографію. Лінії торкаються трьох фаз його життя: перша розвивається в кінці 70-х на початку 80-х років, коли герой пізній підліток; друга охоплює нинішні роки – 2003-2004; а третя торкається майбутніх – 2011-2017 років. Останні є знаковими: 2016 – рік двадцятип'ятиліття незалежності України, а на 2017 випаде свято "Великої Жовтневої Революції". Як визначає автор, роман складається на 40% – із романтики та трагічних любовних історій, на 20% – із політики, а все інше становить сама реальність. Уривками роман уже друкувався українським перекладом в "Літературній Україні".

Андрій Кокотюха: "Я журналіст, який пише книжки"

У рамках П'ятого Київського міжнародного ярмарку "Книжковий Світ – 2003" відбулися численні зустрічі з сучасними українськими письменниками, які презентували свої нові книжки. Одну з них, під назвою "Криминальная Украина" (Харків, "Фоліо", 2003), написав, за матеріалами реально скоєних 18 резонансних злочинів, що були розкриті за останні 10 років, відомий український журналіст, сценарист, письменник Андрій Кокотюха. Ця книга, за словами письменника, "не журналістське розслідування і не публіцистика, це – документальні детективи, написані у жанрі художнього твору на реальному матеріалі". Андрій пише детективні романи, два з них принесли йому лауреатства Всеукраїнського конкурсу гостросюжетного роману "Золотий Бабай" і Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв "Коронація слова". Він багато читає книжок українських, російських та зарубіжних письменників, але своїми улюбленими авторами вважає п'ятьох: Миколу Гоголя, Сергія Довлатова, Чарльза Буковські, Володимира Висоцького, Раймонда Чандлера. Ще Андрій пише у різних жанрах сценарії для кіно та телебачення. На сьогодні за його сценаріями знято художній фільм "Тупик" та три документальні кінострічки із серії "Кримінальні історії". Про його нову книгу, про популяризацію української книжки та на інші теми сьогоднішня розмова з письменником Андрієм Кокотюхою.

ВИСТАВКИ
Рукописні раритети з Криму

Нещодавно у Державному музеї книги та друкарства України у всіх, хто цікавиться історією культури кримців, була нагода побачити унікальну виставку рукописних книг та інструментів для їх переплітання (загалом 90 експонатів) з фондів Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника. Автор виставки – науковий співробітник Бахчисарайського музею кримськотатарської архітектури Зіра Мамутова, хранитель фондів Галина Золотова. Цей захід відбувався у рамках днів кримськотатарської культури в Києві.

КНИГА I РИНОК
"Найважчі часи позаду"

Чернігів – старовинне місто на півночі України. Ще 20 років тому тут був надзвичайно розвинений туризм; тут можна було і відпочити, і оздоровитися. Після аварії на Чорнобильській АЕС все пішло в забуття, отже, заїжджих людей та туристів, які могли б купувати книги, на Чернігівщині стало значно менше. З розпадом Радянського Союзу заводи зупинилися, перестала розвиватися промисловість, і, звичайно ж, це відбилося на закупівельній спроможності чернігівчан. Як наслідок, книга з популярного товару перетворюється на елітарний, дозований.

Українська книга і державні інтереси

Останні дії уряду стосовно розвитку української книговидавничої справи викликають серйозну стурбованість усіх учасників книжкового ринку України.
Ці дії, що неадекватні інтересам держави, можуть спричинити кризову ситуацію. Про це розповідає Олександр Афонін – президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, член колегії Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ
Реалії сучасної фантастики на зламі новітніх технологій

Коли саме наш дикий, волохатий предок усвідомив, що він – Людина? Я гадаю, це сталося не тоді, коли він став на дві ноги, і не тоді, коли узяв до рук знаряддя праці. І навіть не в той щасливий і визначальний для подальшого розвитку цивілізації момент, коли він здобув вогонь. Людина стала людиною у ту хвилину, коли взяла до рук гострий камінь, аби на стіні печери видряпати свою історію і свої мрії.
Тоді на світ з'явилася Людина мисляча. І тоді ж народилася фантастика. Бо що є фантастика, як не вічне прагнення людей пізнати невідоме. Наблизити майбутнє. Змінити історію. Реалізувати мрії...

Палітра фантастики

ДИСКУРС
"Гектари поетів і букет пригодницької прози"

ЛІТПРОЦЕСІЯ
"Я відчуваю, яка сила йде від них…"

Наїзди слобідського критика

У статтю Ігоря Бондара-Терещенка "Глиняні боги", що була надрукована в минулому номері "КО", проник сумнозвісний комп'ютерний вірус "I love you" і попереплутував всі слова і букви. Але в будь-якому руйнуванні присутня творча складова (деміургія) – і ось що видала нам наша офісна Абулафія:
"І сьогодні важко читати БТІ тому, що раніше він був просто пустотним приколістом, а сьогодні виявився ще й безформним. Чи пак відповідним середньостатевій природі сучасної творчості. Таким неухильним робом, як бачимо, донедавна мертві літературні терени злипаються з хірургічною деміюргією "живого" життя. Там же, зауважмо, знаходяться бруньки всіх бульбашних містифікацій нашого славного "майстра і Маргарити" актуальної літератури, хоч би й в якості пасинка оної. Ніби маємо справу з культурною монадою, зовсім не пов'язаною із собою. Тоді як подібна розрізненість в наській культурі притаманна хіба що невиграним айболітам".

Володимир Даниленко: "Україна – це острів пінгвінів"

Коли живу легенду українського року – лідера групи "ВВ" Олега Скрипку попросили назвати найоригінальніших сучасних українських письменників, він назвав усього трьох авторів: Леся Подерв'янського, Юрія Андруховича і Володимира Даниленка. Подаємо розмову з Володимиром Даниленком, автором книжки "Місто Тіровиван" та чисельних публікацій в Україні і за кордоном, письменником, який одним із перших в українській літературі застосував можливості реклами та PR, чим до деякої міри розворушив сучасний літературний процес.

"Інтерв'ю без вампіра"

Є такий всесвітньо відомий фільм – "Інтерв'ю з вампіром". А ще є такий новий роман – "Мертва кров". А от автора у цього роману немає. Підпис під рукописом є – Михайлина Омела, а людини такої не існує. Проте існує цілком реальна особа, Світлана Короненко, усміхнена жінка із хлопчачою зачіскою, котра аж ніяк не асоціюється з жанром трилеру, але саме вона редагувала містичний трилер "Мертва кров", що недавно випустило видавництво "Ярославів вал". То ж, за відсутністю автора, звернемося до редактора.

ЩО ЧИТАЄМО?
Читво для творців книжок

Продовжуємо нашу рубрику, розпочату в минулому числі "Книжкового огляду". Будемо раді отримати відповіді від тих наших читачів, які так чи інакше відносять себе до категорії "творців книжок" – літераторів, журналістів, книговидавців, а також людей, які мають стосунок до Книги.

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ
Апельсин з годинниковим механізмом

Що можна знати про "Clockwork orange" Ентоні Берджеса, живучи в Україні? По-перше, в російських Інтернет-бібліотеках Володимира Мошкова і в "Артефакті" "у вільному доступі" є повний оригінальний текст твору, що його без особливих труднощів можуть прочитати всі, хто знає англійську принаймні на середньому рівні – але про це відомо небагатьом. По-друге, покоління, якому журнал "Всесвіт" свого часу просвердлив дзюрочку в залізній завісі, знає "Механічний апельсин" в перекладі О. Буценка – саме цей переклад і перевидало видавництво "Кальварія" (не минуло й двадцять років...). По-третє, режисер Стенлі Кубрик в 60-тих роках зняв фільм за мотивами цього твору із молодим Малькольмом Макдавелом в головній ролі. На мою думку, початок цього фільму зовсім "ніякий" порівняно із книжкою, але мало-помалу захоплює – це гарний фільм сам по собі, незалежно від книжки.

Кожному своя "омана"…

Тему "круглого столу", який проходив у рамках програми ярмарку "Книжковий світ – 2003", також можна назвати доволі "округлою": "Літературна критика сьогодні: посередник між автором і читачем чи між видавцем і покупцем". Що називається "гуляй-нога".

Йти вперед, повернувшись до віча

Читати Загребельного – справа добровільна

Коли саме наш дикий, волохатий предок усвідомив, що він – Людина? Я гадаю, це сталося не тоді, коли він став на дві ноги, і не тоді, коли узяв до рук знаряддя праці. І навіть не в той щасливий і визначальний для подальшого розвитку цивілізації момент, коли він здобув вогонь. Людина стала людиною у ту хвилину, коли взяла до рук гострий камінь, аби на стіні печери видряпати свою історію і свої мрії.
Тоді на світ з'явилася Людина мисляча. І тоді ж народилася фантастика. Бо що є фантастика, як не вічне прагнення людей пізнати невідоме. Наблизити майбутнє. Змінити історію. Реалізувати мрії...

 
© агенство "Стандарт"