журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПРОЕКТИ

КНИГА I РИНОК

КНИЖКОВI НОВИНИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

СУСПІЛЬСТВО І КНИГА

АНОНС

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2003
"Книжковий огляд" – №7, 2003
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ
Євген Положій: «Нам потрібне свіже повітря!»

У серпні цього року у видавництві «Університетська книга» (м. Суми) вийшла книга Євгена Положія і Макса Бондоренка «Мері та її аеропорт», яка дещо змінює погляд на традиційні форми книги. Наразі, у сучасному українському книговиданні подібного ще не було. Сьогодні ми розмовляємо з автором: про книги, книговидання і, звісно, про сам роман.

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ
Олександр Ірванець:«Мої твори про жах – це намагання протягнути руку допомоги»...

Схилок червня... Під аркою Возз'єднання у Києві тріпоче повітряний змій – алегорія очамимрі. Пориви вітру, сили, яка не відає зла, не пускають Змія у Небо. За цією драмою спостерігає товариство, що зібралося на презентацію новодруку столичного видавництва «Факт» – книжки прози Олександра Ірванця, до якої увійшли повість «Очамимря» («казочка у дігерському стилі»), що дала назву всьому виданню, оповідання «Львівська брама» (химерна інтерпретація сучасної політичної ситуації в країні) і чотири ранні оповідання автора з так званого «піонертабірного циклу».

Ліга меценатів вручила свої премії

Вже традиційно напередодні Дня Незалежності України Ліга українських меценатів вшанувала лауреатів своїх премій. Урочиста церемонія нагородження відбулася у конференц-залі Національної Спілки письменників України.

Андрій Курков:«Діючі можновладці не викликають у мене натхнення»

Казкар, новеліст, кіносценарист (за його сценаріями знято понад
20 художніх та документальних кінострічок, з-поміж них фільм «Приятель небіжчика», який номінувався на європейську кінопремію), автор дванадцяти різних за жанром романів (антиутопія, фантастичний реалізм, пригоди, детектив, трилер) та багатьох нарисів, статей, есе тощо – все це відомий київський письменник Андрій Курков.

Критика в суспільстві напівсвободи:

Нинішня напівсвобода завдала літературній критиці разючого удару a la Кличко, і вона відверто не витримала. Бо не тренувалася, або не ті тренери були, що одне й те саме, – або не була готова.

ПРОЕКТИ
Спроба голографічного сканування: школа, якою вона є

Факт якщо не безпрецедентний, то принаймні рідкісний для українського книговидання: презентація книжки, якої ще немає. Яку не те, що не надруковано, – її ще навіть не написано. Мова йде про громадське дослідження «Поза межами можливого: школа, якою вона є», що має увінчатися виходом у світ однойменного друкованого видання. Й організатори проекту – український Благодійний фонд «Перше вересня» та Міжнародний фонд «Відродження» – вирішили розповісти про нього саме зараз – на старті безпосередньої роботи над проектом. Адже…

КНИЖКОВI НОВИНИ
Щуки й пуголовки на літньому «безриб'ї»

Літо, звісно ж, не найкращий час для з'яви книжкових новинок. Традиційний сезонний спад активности на ринку дається взнаки, та й самим видавцям іноді треба відпочивати, набиратися сил і натхнення, які ще й як знадобляться у вересні, коли все повернеться «на круги своя». Тим не менше, відпочивають не всі, й новинки улітку хоч і рідше, та все-таки з'являються на прилавках і розкладках; а ще «доїжджають» до Києва книжки, видані навесні в реґіонах, але пригальмовані з якихось причин «по дорозі», – отож, і зараз є пожива для міркувань та оцінок.

КНИГА I РИНОК
«Найвища суть» – продавати книжки

У кожної людини своя Путь, утім кожна Путь пізно чи рано приводить до Бога... Так само у кожної книгарні свої методи продажу книжок, але кожна вболіває за те, аби якнайбільше книжок знайшло свого читача.
Сьогодні ми розповімо про найефективніші методи реалізації книжки лише трьох київських магазинів – «Букви», «Сяйва» та «Мистецтва». Хоча, напевне, скільки б не було тих, хто ділитиметься досвідом, не можна не погодитися з думкою: допоки вихід у світ новодруку не супроводжуватиме серйозна фахова критика, найпершу увагу покупці будуть звертати на гучний промоушн, яскраву візуальну рекламу книжок і часом «купуватися» не завжди на те, чого очікував. (Утім це теж лише один з багатьох Чумацьких шляхів...)

У пошуках Автора

Вже не перший рік видавництво «Фоліо» не словом, а ділом демонструє, як правильно вести справу, влучно рекламувати власну продукцію з тим, щоб збільшувати кількість назв і накладів, завойовувати нових читачів і повагу колег. Про сучасний стан «Фоліо» і не тільки про це спеціально для «Книжкового огляду» розповів генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

Чому не ходять у вашу книгарню?

Знаменитий «дух капіталізму» дотепер лишається чужою і далекою абстракцією для значної частини українських підприємців – я маю на увазі: націленість на постійне самовдосконалення і підвищення прибутковості підприємства, чутливість до потреб, зауважень, пропозицій, врешті-решт, приємності і зручності клієнтів, увагу і швидку реакцію на зміни ринку, цікавість до новітніх відкриттів і досліджень в галузі, відкритість до оригінальних інновацій тощо. Що на практиці означає цей набір красивих фраз, я спробую пояснити в даній статті…

Для тих, хто в'яже за кермом

У огляді, який пропонується, – продукція трьох лейблів, що випускають у Росії «розмовляючі книги» у форматі МР3. Книги дуже різні – від класики до сучасного детективу, біт-рейти теж дуже різні – від 160 до 60 kbps, і якість читання теж не завжди однакова. Звичайно, що справа це нова, і не завжди зрозуміло, з якого кінця за неї взятися. І все-таки, як бачимо, дехто береться, а там вже, як у кого виходить.

Споживчий кошик українського читача

Знавці стверджують, що попри те, що сьогодні в Україні видається 0,4 примірника книги на душу населення, ми залишаємося нацією, яка читає. Тепер настав час уточнення, що ж саме ми читаємо чи то пак дозволяємо собі читати.

СУСПІЛЬСТВО І КНИГА
Мій і не-мій Харків

Останнім часом мені доводиться бувати в Харкові досить часто, і з кожним разом я все дужче боюся цього міста. Боюся його ідіотів-водіїв, які на «зебру» не гальмують, а додають швидкості; його парків, дерева в яких підрізaли років зо двадцять тому, так що будь-якої миті на голову може звалитися величезна суха гілляка; штукатурки на його будинках, яка осипається брилами на голови перехожих; балконів, під якими ходити не безпечніше, ніж під одеськими; боюся вулиць, які востаннє замітали певно тоді ж, коли підрізали дерева в парках; боюся його величезних газетних розкладок, на яких удень із вогнем не знайти жодної нормальної газети – я й не підозрював, що стільки лайна може продукуватися водночас…

Карикатури від АРХІГУМу

Цього року київські архігуманісти, що мріяли і змогли своєю творчістю здійснити майже революцію у природі людини, тобто замінити своїми карикатурами склянку сметани, відро капусти разом узяті, відзначили ювілей... На їхнє глибоке переконання, що підтверджено практикою, «вміння сміятися є перепусткою, яка допомагає легко і весело відчиняти усі двері». І підтвердженням цьому може слугувати факт, що мав дієздатну силу, адже двадцятирічний ювілей цієї культурологічної київської формації не став поминальним актом як творчості, так і життя-буття самих карикатуристів.

АНОНС
Серед моря книжок

Почитати щось цікаве, як і поласувати чимось смачним, хочеться завжди. А завдяки наполегливій роботі українських видавців очі часом розбігаються, і читач губиться у виборі. Допомагає вибрати щось до смаку журнал про всі книжки й усіх письменників "Книжник-review".

ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД
Авторське право за кордоном

Здавна люди прагнули захистити і зберегти те, що вони вважали власним. З часом цивілізація розвивалася і росла – з'явилося мистецтво, складна техніка, люди навчилися красиво малювати, знімати кінофільми, писати комп'ютерні програми. Як виявилося, все це теж потрібно охороняти від злодіїв. Щоб запобігти використанню у своїх цілях інтелектуальної власності, було прийнято закон про авторське право.

 
© агенство "Стандарт"