журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ЗАКОНОДАВСТВО

ТЕМА НОМЕРА

РИНОК ПОЛІГРАФІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

З ІСТОРІЇ КНИГОДРУКУВАННЯ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВИЙ ДИЗАЙН

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №10, 2002
ТЕМА НОМЕРА
Час читати!эта статья доступна для всех

Цьогорічний Форум видавців у Львові – вже дев'ятий. За свідченням львівських журналістів, цей книжковий ярмарок став для міста таким же незамінним, як і добра кава чи осінній дощ. До галицької столиці, на найпопулярнішу в Україні книжкову виставку-ярмарок, яка цього року проходила під гаслом "Час читати!", за традицією привозять майже все, що друкується в Україні.
До Львова приїздять представники і керівники видавництв, поліграфічних підприємств, книгарень, бібліотек, приватні підприємці, автори з усіх регіонів України. Тут можна не лише придбати улюблені книжки, але й поспілкуватися, отримати автограф відомих авторів, улюблених письменників. Та й книги тут дешевші, ніж у книгарнях.

Гаррі Поттер «розчаровує» львівських читачів эта статья доступна для всех

Під час презентації однієї серйозної наукової книжки один відомий професор обурено перепитав:
– То це "Гаррі Поттера" визнано найкращою книжкою Форуму?!
– Та це ж – серед читачів, – заспокійливо знизав плечима хтось із першого ряду.


Лев, равлик і слимак…эта статья доступна для всех

Символ Форуму видавців – равлик – означає "життя і смерть, вогонь і воду, безсмертя, активність, витривалість, поміркованість і розважливість" ("Словник символів" В. Копалінського).

Генерація письменників-студентівэта статья доступна для всех

Сучасні молоді письменники легко спростовують аксіому, нібито юність – це час для поезій, а справжня проза вимагає зрілої дорослої особистості. Заслужені сиві літературознавці та культурологи вже пишуть за їхніми творами складні аналітичні есеї.

Як з білих плям зробити «Білу книгу»эта статья доступна для всех

У рамках спільного проекту Міністерства освіти і науки України, Програми розвитку ООН, Міжнародного фонду "Відродження" та Світового банку "Освіта для реформ" відбулася дискусія "Біла книга освіти України".

«Підручник інтелектуального розвитку»эта статья доступна для всех

Грамотою президента Форуму видавців відзначено енциклопедичне видання "Києво-Могилянська академія в іменах XVII-XVIII століть", укладачем якого є кандидат історичних наук, викладач історії Києво-Могилянської академії Зоя Хижняк.

Авторське право: піратів трохи лякаютьэта статья доступна для всех

На семінарі "Авторське право у видавничій діяльності", який у рамках Форуму видавців проводило Українське агентство авторських та суміжних прав, видавці були здивовані або й налякані зростанням кількості судових справ, які порушували автори проти видавництв.

Переможці та лауреати Форуму видавцівэта статья доступна для всех

Ще раз про львівський Форум видавцівэта статья доступна для всех

Чому "ще раз"? Тому, що йому було присвячено досить багато уваги на сторінках преси. Чому така велика увага до нього?
Леся Костів у "Книжковому огляді" № 4 за цей рік поділяє видавців за їхнім ставленням до виставок на чотири групи, і до однієї з груп відносить тих, котрі беруть участь лише в добре знаних і "перевірених" заходах на кшталт львівського Форуму видавців. Подібні представники книговидавничої справи з одного боку заощаджують кошти, з іншого – не вірять у значимість інших виставок і реальну користь від них.


Потім брали книжку двома пальчиками і казали: «Фе...»эта статья доступна для всех

Після Форуму, коли трохи притлумилися "виставкові" емоції, Уляна Глібчук підійшла до головного редактора газети "Книжник-Ревю" та організатора щорічної акції "Книжка року" Костянтина Родика, аби той розтлумачив їй деякі тонкощі львівської книжкової толоки.

Після Форумуэта статья доступна для всех

Закінчив свою роботу черговий Форум видавців. Кожен з його учасників, їдучи до Львова, мав певну мету, хтось – заключити нові контракти, поторгувати, а дехто просто "потусуватися". До речі, деяких суб'єктів книжкового бізнесу такі заходи, як Форум, не зацікавили. Наприклад, видавці брати Капранови вважають теперішню виставку саме однією з тусовок, яких їм на даний момент вистачає. Звичайно, скільки людей, стільки ж і думок. Своїми враженнями та побажаннями щодо Форуму з нами поділилися головний редактор видавництва "Факт" Леонід Фінкельштейн та директор видавничо-торговельної організації ТОВ "Інкос" Костянтин Прихожай.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ
«Юніверс»: у пошуках втрачених можливостейэта статья доступна для всех

Один із активних учасників нашого книговидавничого ринку – київське видавництво "Юніверс", яке спеціалізується переважно на виданні зарубіжної класики. Нещодавно тут було закінчено роботу над семитомною епопеєю Марселя Пруста "У пошуках втраченого часу". Директор "Юніверсу" Андрій Савчук люб'язно погодився відповісти на кілька запитань редакції "Книжкового огляду".

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ
Видавництво без витрат, або Безкоштовна книга необмеженим накладомэта статья доступна для всех

Електронна версія українськомовних романів сучасників існує в Мережі вже понад два роки. Така форма випуску рукописів, безперечно, має безліч переваг: не потрібні кошти на видання твору, рекламування книги тощо. З іншого боку, і читачі мають змогу абсолютно безкоштовно прочитати романи, отримавши їх надзвичайно швидко. Про створення і перспективи "Української електронної роман-газети" розповів її засновник і головний редактор Валерій Нечипоренко.

Степан Процюк: «А що означає словосполука "престижне видавництво"?»эта статья доступна для всех

Один із авторів, про якого впродовж останнього часу багато пишуть і говорять, – івано-франківський письменник Степан Процюк. Ми попросили його коротко поділитися своїми думками стосовно недавнього львівського Форуму видавців. Між тим, розмова дещо вийшла за межі означуваної теми.

«Війна текстів» і літературна критикаэта статья доступна для всех

Межа між "грою" й професійністю у сучасній літературній критиці, яка як явище ще не склалась, досить невизначена. Старі кліше літературної критики, які спиралися на ідеологічну вартість твору, досягши свого апогею на початку 70-х, щоправда, з діаметрально протилежними настановами, аніж за "радянщини", ще й досі зустрічаються, але втративши стержень, вони втратили й свої виразність та значимість. Ця ситуація змінилася принципом "смаку", що, власне, ніяк не вплинуло на перспективи визначення літературної вартості твору. Своєю чергою здобутки зарубіжної літературно-критичної думки ще не стали хрестоматійними орієнтирами публічних поціновувачів.

Сновидіння і реальність Харукі Муракаміэта статья доступна для всех

Якщо вам до рук потрапила книга, в якій пишуть, що в часи Другої світової війни в японській армії формувалися спеціальні батальйони екстрасенсів, а військових чиновників особливого призначення відправляли в Маньчжурію рахувати овець –то це дуже схоже на роман Харукі Муракамі. Якщо будинком розгулює представник сімейства котячих на ім'я Макрель (риба така, по-нашому скумбрія) –то це майже напевно Муракамі. Ну а якщо ви помічаєте, що величезна кількість сторінок зайнята по-дзенівськи обставинними описами того, як герой, прокинувшись зранку, вмивається, голиться, дістає ватні палички і починає чистити вуха, то це вже безсумнівно роман Харукі Муракамі.

ЗАКОНОДАВСТВО
Людина без книги – держава без майбутньогоэта статья доступна для всех

Як відомо, законопроект "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", після його затвердження на засіданні Кабінету Міністрів 11 вересня, було передано на розгляд до Верховної Ради. З проханням прокоментувати цей документ ми звернулися до людей, безпосередньо причетних до роботи над ним.

РИНОК ПОЛІГРАФІЇ
«Швейцарський» проект Жидачівського ЦПКэта статья доступна для всех

Жидачів зустрічав мене дощем. "Від води папір псується", – незатишно хлюпало у підсвідомості, поки прямувала до Жидачівського целюлозно-паперового комбінату. За орієнтир правила пожежна каланча, що тулилася до комбінату. Раптом зловила себе на думці, наскільки природнім є це сусідство – можна було не турбувати жидачівців, аби підказали потрібний мені маршрут. Втім, тоді я ще не знала, що за великим рахунком жидачівський папір "у воді не тоне і у вогні не горить". Що у нього зовсім інші, підступніші, якщо не вороги, то недоброзичливці.

Поліграфічні «релікти» в глибинціэта статья доступна для всех

Як відомо, динозаври вимерли саме тому, що не встигли пристосуватися до стрімкої зміни умов існування. Приблизно те ж саме сталося на зламі 90-х з державними поліграфічними підприємствами на периферії. Нині в більшості областей діючі районні друкарні можна порахувати на пальцях однієї руки… Ми поцікавились, як же вдається боротися за ринки збуту тим, хто вижив?

«Поліграфія-2002»: бачення перспективиэта статья доступна для всех

17-21 вересня, за підтримки Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України, в Національному комплексі "Експоцентр України" проходила Восьма Міжнародна спеціалізована виставка "Поліграфія-2002". Велика цікавість до цього заходу відображає зацікавленість поліграфічною галуззю з боку як українських державних установ, так і вітчизняних виробників друкованої продукції, зарубіжних партнерів та інвесторів. Все, що було представлено в Експоцентрі, може бути запроваджено як на потужних поліграфічно-видавничих підприємствах, так і в малих і середніх друкарнях.

Які вони – типові японські друкарні?эта статья доступна для всех

У липні японські фірми Ryobi і Horizon запросили групу російських журналістів відвідати їхні підприємства і познайомитися з друкарським та оздоблювальним устаткуванням. Під час цієї цікавої поїздки журналісти мали можливість побувати також у декількох японських друкарнях. Своїми враженнями про них ділиться головний редактор журналу "Полиграфия" Наталія Кондратьєва.

З ІСТОРІЇ КНИГОДРУКУВАННЯ
Перші українські друкарні: служіння просвітництвуэта статья доступна для всех

Натрапивши сьогодні на гідне уваги видання, ми відзначимо актуальність його змісту, якість друку, конкурентноздатність. Втім, на зорі книгодрукування передовсім поспішали відзначити роль книги у людському і суспільному житті. Бо тоді книга була зіркою, яка несла знання, віру, ідеологію. Книга була символом заможності. Взірцем творчої діяльності людини, майстерності друкарів. Для наших попередників книжка – це союз високих тогочасних технологій, висококультурних традицій, надзвичайно стрімкого польоту людської думки.

КНИЖКОВИЙ ДИЗАЙН
«Будинок» для книги: новий погляд?эта статья доступна для всех

Так вже сталося, що з появою будь-якої аудіо- чи відеоновинки "знавці" розвитку історії речей починають передрікати смерть книги. Спочатку ентузіасти, збуджені першими хрипами радіо, впевнювали всіх і кожного: ще трохи – і не буде потреби читати, тільки розвісь вуха і слухай. Згодом прихильники голубого екрану почали доводити переваги "ящика", котрий співає і показує, і були стовідсотково впевнені, що він скоро замінить все на світі, і в першу чергу, звичайно ж, книги, – відкривай очі і дивися. А коли на світ з'явився комп'ютер, усі сприйняли пророцтво про скору смерть книги як доконаний факт – навіщо тепер ті книги? Що не прочитав на CD, те знайдеш в Інтернеті...

 
© агенство "Стандарт"