журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАКОНОДАВСТВО

КНИГА I РИНОК

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ТЕМА НОМЕРА

ПРОЕКТИ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ГРИМАСИ РИНКУ

ТЕНДЕНЦІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2002
ТЕМА НОМЕРА
Книжкове свято в Києвіэта статья доступна для всех

Наприкінці серпня у Києві було проведено Четвертий Київський міжнародний ярмарок "Книжковий світ'2002", присвячений одинадцятій річниці Незалежності України.

Бізнес-леді як жінка-символ нових часівэта статья доступна для всех

У перший день роботи виставки "Книжковий світ'2002" видавництво "Фоліо" презентувало п'ятитомник історичних романів одного з найшанованіших метрів сучасної української літератури Павла Загребельного, до якого увійшли романи "Роксолана", "Я – Богдан", "Сповідь у славі", "Первоміст", "Диво", "Євпраксія". Також було представлено новий роман письменника "Брухт".

«Срібне молоко»: гріхопадіння по-українськиэта статья доступна для всех

На цьогорічному "Книжковому світі" пройшли літературні зустрічі з багатьма відомими українськими письменниками, одним з яких є Валерій Шевчук. На презентації свого нового роману "Срібне молоко" (між іншим, це вже 86-й роман видатного прозаїка), який вийшов за спільних зусиль видавництв "Кальварія" і "Книжник", автор розповідав про власну творчість і про роботи своїх сучасників-митців.

Втрачені орієнтириэта статья доступна для всех

У рамках Четвертої Київської міжнародної книжкової виставки "Книжковий світ'2002" відбулось засідання Клубу презентацій Дмитра Стуса "Філософія для українців: проблеми видання нашої гуманітаристики". Розмова відбулася не зовсім нудна, хоча, здається, її учасники дещо однобоко зрозуміли мету засідання і зосередилися переважно на перекладацьких проблемах саме філософії як науки. Натомість, за задумом організаторів, очікувалося, що говоритимуть про проблеми з виданням в Україні гуманітарної літератури, у тому числі включаючи, звичайно, і філософську.

Життя і смерть чоловіка, який присвятив себе футболуэта статья доступна для всех

Видавництво "Фоліо" презентувало книгу, присвячену легенді українського та світового футболу Валерію Васильовичу Лобановському (1939-2002). Представив біографічну роботу, що була зроблена за такий короткий термін, один із її авторів, Дмитро Харитонов, відомий продюсер та тележурналіст, який хоча й не є професійним письменником, проте давно є вболівальником київського "Динамо" та Лобановського; так юнацьке захоплення переросло в серйозну справу дорослого життя. Ще до трагічної смерті Валерія Васильовича Дмитро Харитонов працював над зйомками документального фільму про прославленого тренера для одного з російських телеканалів. Співавтором книги став головний редактор тижневика "Футбол" Артем Франков.

Українська Лолітаэта статья доступна для всех

Тендітна, грайлива, а разом з тим, схоже, розумна і дотепна Лада Лузіна вважається однією з найбільш високооплачуваних українських журналісток. Тепер вона прагне стати письменницею, яка працюватиме за копійки. Таке занурення в український літературний бізнес Лада вважає зі свого боку подвигом.

Названі кращимиэта статья доступна для всех

На виставці-ярмарку "Книжковий світ'2002" було проведено конкурс на визначення переможців у 11-ти основних і 8-ми додаткових номінаціях. В останній день голова журі, директор Книжкової палати Микола Сенченко, назвав імена переможців і привітав їх.

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ
Видавництво «Україна»: день сьогоднішнійэта статья доступна для всех

19 вересня виповнюється вісімдесят років одному з ветеранів нашого поліграфічного ринку -- Державному спеціалізованому видавництву "Україна". За період, що минув від часу заснування, підприємством випущено багатомільйонні наклади поліграфічної продукції. Предметом діяльності видавництва є підготовка, випуск і розповсюдження текстових та образотворчих видань -- книг, журналів, буклетів, плакатів, альбомів, підручників, словників та іншої друкованої продукції. Підвищеним читацьким попитом користуються книги серії "Історія України у прозових творах та документах", науково-популярні праці тематичного циклу "Історія України в особах", публікації Юрія Канигіна "Шлях аріїв. Україна в духовній історії людства", "Віхи священної історії. Русь -- Україна". Останнім часом кон'юнктура ринку змінює тематичні пріоритети видавництва в бік навчальної та довідкової літератури.
Про сьогоднішній день видавництва "Україна" розповідає його директор Микола Стетюха.

ЗАКОНОДАВСТВО
Крапку поставить парламентэта статья доступна для всех

Проект Закон України

Цей Закон визначає засади державної підтримки книговидавничої справи в Україні і спрямований на подолання кризи у вітчизняному книговиданні та створення сприятливих умов для його розвитку.

Про мито і демпінгэта статья доступна для всех

Пропонуємо до вашої уваги кілька думок декого з українських книжників щодо видавничого життя в країні та впливу на нього проекту Закону "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", а також їхні міркування стосовно введення мита на ввезення російської поліграфічної продукції.

ПРОЕКТИ
Світлана Зоріна і проект «Буква»эта статья доступна для всех

29 серпня на виставці-ярмарку "Книжковий світ'2002" відбулася презентація нової книги Світлани Зоріної з символічною назвою "Передел". Автор п'яти соціально-кримінальних книжок презентувала не лише свою книгу, але й новий п'ятиповерховий (три поверхи над землею і два підземних) супермаркет "Буква" в центрі Києва.

«Дім преси» як газетний аналог Петрівки?эта статья доступна для всех

Дехто зневажливо закине, що розповсюдження газет та журналів – справа невигідна та невдячна. А той, хто цим займається, лише зазначить, що спершу завжди важко. Від початку дев'яностих років у районі столичного залізничного вокзалу оптовою торгівлею преси займалася людина на прізвисько Борода. Бізнес ішов досить непогано, поки видавці не змінили своїх пріоритетів у системі розповсюдження. А втім, хто його знає про справжні причини поступового затухання справи Бороди? Тепер, за словами Володимира Молнара, місяці зо два про Бороду нічого не чути. Його справу продовжують діти в якості приватних підприємців, торгуючи на книжковому ринку "Петрівка".

Менше книжок – здоровіші діти?эта статья доступна для всех

Раніше тільки при виданні книжок-іграшок, витинанок, зошитів, розмальовок і підручників та посібників для молодших школярів треба було оплачувати санітарно-гігієнічний аналіз і подавати кільканадцять документів із друкарні: довідок, актів, сертифікатів якості. Цікаво, якою була логіка такої вибірковості – що, діти доторкаються чи, може, тягнуть до рота книжки-іграшки і підручники частіше, аніж звичайні дитячі книжки?

ТЕНДЕНЦІЇ
Як наші діти пізнають світэта статья доступна для всех

Покоління, що виросло без Інтернету, відеоігор та конструкторів "Лего", добре пам'ятає захоплюючі й дотепні дитячі видання – ностальгічно-солодкий доказ того, що не все в нас було поганим за радянських часів. З якою радістю діти чекали тоді поштаря, і скільки задоволення приносили оті журнали – хай навіть поліграфія та папір залишали бажати кращого...

Про книжкові виставки небайдужим окомэта статья доступна для всех

Костянтин Прихожай, директор видавничо-книготорговельної організації "Інкос", нещодавно повернувся з XV-ї Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку. За його словами, і гірко, і боляче, і заздрісно було спостерігати за роботою московських колег. Та не хочеться виглядати нудним критиком, адже є бажання активно працювати.

Нестор Махно: рана, що болить після смертіэта статья доступна для всех

Нестор – це "той, хто повернувся додому". Нестор Махно додому, у рідне Гуляй-Поле, повертався двічі: у березні 1917-го – після майже дев'ятилітнього ув'язнення у Бутирці і в липні 1918-го – після теплої розмови у Москві з анархістом Кропоткіним і зустрічі з "земними богами" Леніним і Свердловим, двоїстість яких розкусив.

На службі у... книгиэта статья доступна для всех

Кожен торує власну дорогу до істини, та незаперечним є те, що для багатьох цей шлях пролягає через книгу. Магічна сила друкованого слова спонукає в шанобі схиляти голову перед тими, хто присвятив своє життя служінню Книзі...

КНИГА I РИНОК
Тандем чи велогонка на сумнівну першість?эта статья доступна для всех

Адекватне сприйняття реалій сучасності як складова професіоналізму на книжковій ниві важить дедалі більше. Важко уявити видавництво, позбавлене можливостей потужної системи радянського книгорозповсюдження, поза співпрацею з гуртовими та роздрібними торговельними партнерами. У свою чергу, дистриб'юторські фірми без видавців просто неможливі (що таке сузір'я без зірок?). Утім, чи кожний з операторів книжкового ринку України погодиться перефразувати відомий кіноафоризм так: щастя (читай – успіх) – це не лише коли тебе розуміють, а й коли ти розумієш інших?..

ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Коран українськоюэта статья доступна для всех

Побачило світ перше академічне видання фрагментів перекладу Корану українською мовою, здійснене доктором філологічних наук, завідувачем відділом Близького і Середнього Сходу Інституту сходознавства
ім. А. Кримського НАН України В. Рибалкіним. Праця грунтується на пріоритетних засадах філологічної інтерпретації тексту першоджерела, ключових концептів Корану, розкритті понятійного апарату "класичного" ісламу.

Динаміка зростання эта статья доступна для всех

ТОВ"Центр навчальної літератури" – зовсім нова структура на книговидавничому ринку України, створена 25 вересня 2000 року. Метою діяльності фірми є забезпечення студентів, школярів та всіх бажаючих якісними книжками з усього світу. Директор цього підприємства Ростислав Пляшко люб'язно погодився відповісти на кілька запитань "Книжкового огляду".

КНИЖКОВI НОВИНИ
Мистецтво керувати і досягати успіхуэта статья доступна для всех

Видавництво Олексія Капусти і журнал "Управление компанией" пропонують до бібліотеки ділового бестселера книгу "Мистецтво управління персоналом. Таланти і лідери. Частина 1".
У книзі порушується одна з найважливіших для світу сучасного бізнесу тем управління персоналом, читач познайомиться з новими ідеями і рішеннями, оригінальними напрацюваннями і досвідом провідних компаній світу у цій тонкій сфері управління. Основу книги складають публікації з журналу "Управление компанией", доповнені вітчизняною практикою.

ГРИМАСИ РИНКУ
А чому б не в печерах?..эта статья доступна для всех

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник ласкаво розкрив свої обійми для видавництва "Школа". В приміщенні Музею книги і друкарства, де розміщені експозиції, наприклад, унікальних давньоруських рукописних книг, старовинних друкарських машин і першодруків XVI століття, коштовних мистецьких оправ "Євангелія" тощо, у серпні-вересні діє виставка видавництва "Школа" і "радує читачів своїми чудовими книжками" (цитата з рекламного проспекту).

 
© агенство "Стандарт"