журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

КНИЖКОВИЙ РИНОК

ТЕМА НОМЕРА

МАРКЕТИНГ

ТЕХНОЛОГІЇ

ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ

ТЕНДЕНЦІЇ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2002
ТЕМА НОМЕРА
Новий зміст підручників: чи вилетить із кокона метелик?эта статья доступна для всех

Жити у час перемін – принаймні, складно. Наразі йдеться про реформування української освіти, зокрема про зміни у змісті навчальних програм, методик навчання, а відтак – підручників. Реформа ця – ровесниця нашої незалежності. І давно вже українські вчителі й учні стали "емігрантами у власній державі": ледь встигнуть пристосуватися до нових умов, як відбувається наступна переміна.
А нині, судячи із спостережень, складається тривожна ситуація: забезпечити нове ще неможливо, але старе вже намагаються відкинути. Не виростити б "втрачене покоління"...

До школи без книжок, або Аварійне держзамовленняэта статья доступна для всех

Якби учні другого класу нової, 12-річної, системи освіти започаткували у середній школі практику колективних академвідпусток, ніхто б не здивувався. Адже навчатися за старими книжками другокласникам неприпустимо, а підручники нового змісту на початок липня були відсутні фізично. Кілька відсотків профінансованого на той момент держзамовлення аж ніяк не задовольнили навіть потреби пріоритетної початкової школи.

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА
Дитяча книжка під кримським сонцемэта статья доступна для всех

25–30 червня 2002 року Феодосія гостинно зустрічала Міжнародний фестиваль дитячих письменників "Кіммерійські музи". В ньому взяли участь літератори і видавці України, Росії та Білорусі. Ініціювали цей захід головний редактор журналу "Дитяча література" Ігор Нагаєв (м. Москва) і автор цих рядків.

Звернення
эта статья доступна для всех

25–30 червня 2002 року в м. Феодосії (Україна) пройшов фестиваль "Кіммерійські музи", у якому взяли участь дитячі письменники України, Росії і Білорусі, щоб ще раз обговорити проблеми подальшого розвитку дитячої літератури слов'янських народів.


ТЕНДЕНЦІЇ
Книги з кіноекрануэта статья доступна для всех

Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві, який відбувся у травні, привернув увагу широкого кола читачів. Торік прибуток із продажу книг у Польщі збільшився на 7 відсотків. Прогнози на цей сезон ненайкращі, проте твердження про кризу було б перебільшенням.

МАРКЕТИНГ
Direct-mail на службі книжкової торгівліэта статья доступна для всех

У сучасному світі виробити товар – половина справи, головне – його продати. Це стосується і книг. Ми продовжуємо знайомити наших читачів
із сучасними західними технологіями просування товарів, що можуть стати у пригоді видавництвам і книготорговельним організаціям.

Адресна розсилка: pro і contraэта статья доступна для всех

На українському книжковому ринку стає тісно, хоч нині на рік у нас видається лише один примірник книжки на двох жителів. (Для прикладу: в 1930 році книжок в Україні видавалося в сім разів більше.) Відповідно, все більш актуальним стає питання про те, як найшвидше і найвигідніше продати надруковану книгу. Кожне книжкове видавництво вирішує цю проблему за власними рецептами. Ми поцікавилися у представників кількох київських видавництв, як вони ставляться до використання
в своїй роботі так званої адресної розсилки (direct-mail). Як виявилося, більшість фахівців (принаймні,
з числа тих, до кого ми звернулися) сприймають адресну розсилку позитивно. Більшість, але не всі.
В чому причина такого "різночитання"? Залишаємо це питання на розсуд читачів.

Презентація як шлях до серця покупцяэта статья доступна для всех

Найкращий спосіб презентації книжки – потрапити в культурну програму якоїсь акції, імпрези, мистецького фестивалю, виставки або форуму. Хоча якщо презентація масштабна, на кшталт шоу, або планується серйозна прес-конференція, то це, навпаки, може зашкодити – розпорошується увага, оскільки коли таких презентацій багато, то одна з них не стане "подією". Наступне правило: бажано, щоб презентація відбулася у відомому людям приміщенні. Це може бути невеликий театр, виставковий зал, центральна бібліотека, колишній Палац культури, книгарня. У Києві такими місцями є, наприклад, кав'ярня "Бабуїн", Києво-Могилянська академія, Спілка письменників...

ТЕХНОЛОГІЇ
Піарщики за сумісництвомэта статья доступна для всех

"Бути асом журналістики – це не просто писати талановиті статті або робити вражаючі фотознімки. Вищий пілотаж цього фаху – гарантія імені. Коли кожен читач, побачивши твій підпис
у газеті, знає: цей матеріал треба прочитати неодмінно". Такими словами починалась якось розповідь про Юрія Роста.
Гарантія імені – ознака справжності і для письменника. Тим більше, що дорога до читача у нього довша: вихід книжки конкретного автора – подія значно більш рідкісна, ніж публікації конкретного журналіста; книжку не купиш у будь-якому кіоску "Преса", як газету, і не прочитаєш за дві хвилини, як статтю. Гарантія імені письменника багато в чому сьогодні залежить від піарівських здібностей самого автора і можливостей видавництва, що надрукувало його книжку.

Як зекономити на книжковому папері?эта статья доступна для всех

Тобто як зробити виробництво книжки рентабельним, а саму її – більш доступною? Не будемо знов розповідати про економічні реалії нашого часу, пояснюючи популярність недорогої друкованої продукції, краще порівняємо ставлення до якості видань у минулому та сьогодні так званого кінцевого споживача. Якщо згадати ті кілька років, коли почали друкуватися заборонені за радянської цензури твори, то всі підтвердять, що читачі тоді не звертали уваги на поліграфічну якість книги, – зміст був важливіший. Але ми стали більш вибагливими, в усякому разі, навряд чи зараз видавцю вдасться реалізувати книгу, видрукувану на напівпрозорому папері, на якому фарба розповзається, як чорнило на промокашці. То як у гонитві за економією сучасним видавцям не втратити гроші і добре ім'я?

КНИЖКОВИЙ РИНОК
Недоліки і переваги перебудовиэта статья доступна для всех

Від перебудови в підземному "Світі книги", що на площі Слави в Києві, програли деякі дрібні торговці, неспроможні тепер оплачувати оренду. А чи змінилося щось для покупців-читачів?

ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ
Росія: концепція Національної програми «Чтение»эта статья доступна для всех

Радіти успіхам іншого – рідкісний талант. А вміти скористатися рецептом цих успіхів – талант подвійний. Проте найбанальніша байдужість здатна вбити будь-які гарні задуми.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Сучасний підручник эта статья доступна для всех

У видавництві "Наукова думка" НАН України вийшов підручник Я. Т. Кіницького "Теорія механізмів і машин", у якому викладено основні поняття і методи даної дисципліни.

Казкова чарівність історіїэта статья доступна для всех

Ім'я дитячого письменника Євгена Бєлоусова в Криму добре відомо. Керівник секції дитячої літератури Спілки письменників Криму, автор трьох десятків книжок, лауреат Державної премії Криму. Минулого року видавництва України надрукували сім його книжок загальним накладом 31,5 тис. примірників.

Новий Ніцше?эта статья доступна для всех

Чи можна в наш час писати афоризмами? Виявляється, так. Я багато чула про нову книгу відомого філософа і психоаналітика Назіпа Хамітова з назвою, що інтригує: "Тайна мужского и женского. Исцеляющие афоризмы" (К.: Либідь, 2002), і нарешті прочитала її.

 
© агенство "Стандарт"