журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

ПРОЕКТИ

ТЕМА НОМЕРА

ВИДАВНИЧИЙ МЕНЕДЖМЕНТ

СИТУАЦIЯ

ПЕРСОНИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №6, 2002
ТЕМА НОМЕРА
Пригоди у віртуальності

Кореспондент "Книжкового огляду" отримав завдання замовити реальні книжки у віртуальному магазині. Читайте, що з цього вийшло.

Інтернет-книгарні та їх бізнес

В грудні 2001 року "Книжковий огляд" вже писав про книжковий інтернет-бізнес в Україні і наводив рейтинг сайтів відповідних українських магазинів в Світовому павутинні. Ми вирішили поцікавитися думками тих, хто сьогодні працює в цій галузі, щодо розвитку в Україні їх піонерської справи. Свої запитання ми розіслали електронною поштою на адреси 20 відомих інтернет-книгарень, на жаль, не всі відгукнулися. З думками тих, хто відповів нам, ми знайомимо наших читачів.

ПРОЕКТИ
Діагноз – «інакомислення»

"Я русский бы выучил только за то, что" була трагедія радянської психіатрії. Здригнулася, коли філологічна уява продовжила цей хрестоматійний рядок саме так. Проте численні поїздки до тоталітарного СРСР, у пошуках жертв зловживань психіатрією з метою придушення інакомислення, зробили цю трагедію і цю мову частиною життя іноземця Роберта ван Ворена, а нашу колишню країну – його другою батьківщиною. У цьому пан Ворен, генеральний секретар Міжнародного благодійного фонду "Женевська ініціатива у психіатрії", зізнався у передмові до книжки А. Коротенко і Н. Алікіної "Советская психиатрия: заблуждения и умысел" (Київ, "Сфера", 2002).

Петро Яцик: «Убогий духом не може бути багатим»

Талант мецената, як свідчить історія людства, зустрічається ще рідше за талант поета, музиканта, співака, вченого. "Меценат, який не відмовився бути українцем: Петро Яцик у спогадах сучасників. Статті, відгуки та інтерв'ю видатного благодійника й громадського діяча" (Київ, "Ярославів Вал", 2002) – це друкований пам'ятник меценатові від Бога, на якого пощастило Україні.

Європейські видання «Балтії Друк»

Київське видавництво "Балтія Друк" відоме серією проектів про унікальні міста Європи, у першу чергу -- про Київ. Оригінальні вітальні та пейзажні листівки, а також видання найвищого рівня про історію та перлини архітектури передають неповторне обличчя нашої країни, розповідають про її традиції та сучасність, відрізняються якістю, тонким художнім смаком. Тому і нова книга про Київ з унікальними світлинами, репродукціями, картами, цікавою історичною та просто корисною для гостей міста інформацією викликала непідробний інтерес у всіх, чия діяльність так чи інакше пов'язана з туризмом. Навесні відбулася презентація нового видання, яке було відзначено численними позитивними відгуками у пресі, і тепер кожен турист може придбати путівник і в літаку, і в книгарні, і в готелі, і в кіоску "Преса".

Релігієзнавство як рівень філософського мислення

У видавничо-інформаційному центрі Європейського університету вийшов друком навчальний посібник "Релігієзнавство".

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА
Варшава очима новачка

Коли заходиш до Палацу культури – чи не єдиного архітектурного символу соціалістичної доби на тлі хмарочосів зі скла та бетону сучасної Варшави, – то починаєш відчувати різницю між рівнем заходів вже
з першого кроку. Можливо, серед читачів знайдуться такі, що дорікнуть: мовляв, це найпростіший прийом – будувати розповідь на порівняннях, та й некоректно порівнювати нас із Польщею, проте втриматись від порівнянь просто неможливо.

Головною темою «Кримської весни 2002» стала поетична

Протягом трьох останніх травневих днів центральну площу міста Сімферополя прикрашав строкатий і велелюдний П'ятий Міжнародний книжковий ярмарок "Кримська весна 2002". Усіх, кому цей край подарував натхнення, перелічити неможливо. І зараз їхнє число продовжує рости. Для відзначення кращих поетичних збірок, відкриття нових імен, підтримки перших кроків юних талантів оргкомітет ярмарку та об'єднання "Кримкнига" вирішили, що головною темою конкурсу в 2002 році буде поетична. На заклик організаторів відгукнулося більше ста письменників, поетів і їхніх видавців. Кращі книги й автори одержали грамоти й цінні призи.

«Українська книга на Одещині»

У велетенському старовинно-розкішному читальному залі Одеської державної наукової бібліотеки
ім. М. Горького 17-19 травня відбулася Третя Всеукраїнська виставка-форум "Українська книга на Одещині". У виставці брали участь 58 видавництв з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Донецька, Тернополя, Сум та інших міст. Серед них були, наприклад, "Абрис", "Вища школа", "Генеза", "Джерела М", "Дух і Літера", "Кальварія", "Каменяр", "Картографія", "Лілея-НВ", "Мистецтво", "Наукова думка", "Освіта", "Сталкер", "Факт", "Юніверс".

Між святом творців книжки і святом книготворчості

Здається, невипадково Міжнародна спеціалізована виставка-ярмарок "Книжковий сад" минулого року відбувалась у серпні, а цьогорічна – у травні. Адже "Книжковий сад 2001" став жнивами книжкової ниви, що визрівала впродовж десяти років незалежності. Перший ювілей молодої України підбивав перший підсумок і на цій ниві; без успіхів, звісно, не обійшлося, а численні помилки та похибки розчинилися в атмосфері свята. "Книжковий сад 2002" – це вже буяння квіту.
І поки що невідомо, яким буде ужинок: цьогорічна виставка логічно вимагала засвоєння десятилітнього уроку, відкриваючи новий робочий етап, та й приурочено її було хоча й до свята, але професійного – Дня працівника видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження (книжковий ярмарок присвятили також Дню Києва, бо книжки про Київ з року в рік стають кращими, на відміну від обличчя нашої столиці).

СУБ’ЄКТИ РИНКУ
Українські меценати: традиції і перспектива

Міжнародний благодійний фонд "Ліга українських меценатів" – це благодійна організація, яка підтримує розвиток освіти, науки, культури. Шляхи реалізації цієї благородної мети різні. Це і вивчення проблем духовного розвитку в Україні, і фінансова підтримка важливих наукових досліджень, видавничих та освітніх проектів, це підтримка і проведення заходів, спрямованих на збереження пам'яток матеріальної та духовної культури нашого народу.

Жіночі секрети «Махаона»

Гендиректор видавництва "Махаон" Наталя Дранова – єдина жінка в Росії, що очолює велику видавничу компанію. Вона спромоглася побудувати сучасне видавництво на руїнах збиткової "дочки" шведської інвестиційної компанії Brunswick, а зараз намагається вивести "Махаон" на західний ринок.

ВИДАВНИЧИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Кадрова політика видавництв

Судячи з деяких американських публікацій, якщо раніше в США при підборі кадрів найбільше цінували професіоналізм, що здавалося логічним, то тепер дуже полюбили модель "роботи в команді" і з'явилась тенденція, яку можна сформулювати так: головне, щоб ти був гарним хлопцем і гармонійно увійшов у наш колектив, а чого ти не вмієш, ми вже тебе навчимо. В резюме давно вже треба писати різні хобі та психологічні характеристики на кшталт "комунікабельність", "відповідальність", "пунктуальність", а на співбесідах вас можуть спитати, наприклад, який у вашому житті був найбільший успіх або яка найбільша невдача. В анкетах визначатимуть ваш темперамент (найкраще – сангвінік, і, боронь Боже, якщо меланхолік!).

Імідж видавництва

Коли назва видавництва не є для читачів коливанням повітря, а створює стійкий ряд асоціацій, коли відразу постає в уяві в чомусь по-своєму унікальний ряд книжок – це означає, що у видавництва справді є імідж. "Фоліо", "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", "Класика", "Наукова думка", "Факт", "Сталкер", "Основи"... Назва видавництва стає знаною і особливою маркою якості. Це, звичайно, лише одне з сотні можливих визначень такого багатогранного і невловимого поняття, як імідж.

Договори у видавничій справі

Сьогоднішній день відкрив перед нелінивими людьми безліч можливостей працювати і заробляти гроші, але для цього потрібні відповідні знання. Якщо ви хочете започаткувати власну видавничу справу або написали твір і маєте намір видати його – цей матеріал стане вам
у пригоді.

СИТУАЦIЯ
Бібліотечні фонди в умовах фінансової дієти

Якби бібліотеки комплектувалися лише на державні кошти, в них не було б що читати. Більшість сучасних книгозбірень тримаються
на безоплатних джерелах поповнення фондів.
А також на величезному ентузіазмі бібліотечних працівників, які знаходять ці джерела і не дають їм висохнути.

ПЕРСОНИ
Талант любити книжку

"За вашими плечима велика історія... Використовуючи критичний та творчий розум в усіх сферах знання, поєднуючи культурну спадщину минулого з надбаннями сучасності, належить вам сприяти справжньому людському поступу як виразу цивілізації любові". З такими словами Папа Римський Іван Павло ІІ звернувся торік до діячів української культури. Це сказано і про життєву позицію Івана Сороки, лікаря за фахом, голови представництва німецької фармацевтичної компанії HEXAL AG в Україні. В усьому, чим займається Іван Сорока, він прагне бути професіоналом, а відсутність відповідного диплому навіть збільшує його інтерес до вивчення культури, мистецтва, історії. Ця людина справді відчуває велику історію за плечима і, судячи з вчинків, відчуває велику власну відповідальність за долю книги.

 
© агенство "Стандарт"