журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
РЕДАКТОРСЬКА КОЛОНКА

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

ТЕМА НОМЕРА

РЕКЛАМА

СКАНДАЛ

СКАНДАЛИ

НАПРЯМКИ

МАРКЕТИНГ

ТЕНДЕНЦІЇ

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №5, 2002
ТЕМА НОМЕРА
УАВК допомагає видавцям у боротьбі проти нечесної гри владиэта статья доступна для всех

З'явилася інформація про перевірку видавців Державною податковою адміністрацією через своєрідне трактування певних законодавчих та нормативних актів. Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів як громадська організація, яка захищає права підприємців цієї галузі, почала активні дії для припинення такої практики.

Закон провокує непорозумінняэта статья доступна для всех

Офіційне розуміння окремих положень податкового законодавства уповноваженим контролюючим органом не має сили нормативно-правового акта. Проте використовуючи при обгрунтуванні рішень під час проведення процедур адміністративного оскарження "своє" бачення, цей уповноважений орган здатний суттєво вплинути на визначення податкових зобов'язань та попсувати настрій платникам податків. Дедалі більш симптоматичним є і той факт, що проти специфічного розуміння окремих нормативних положень виступають інші органи державної влади.

Стосунки між державою та видавництвомэта статья доступна для всех

Сучасні українські видавці вимушені боротися за прибуток, відстоювати його, шукати автуру, ринки збуту, дбати про оригінальне оформлення видань тощо. Крім цього всього видавці, як і будь-які інші підприємці, мають спілкуватися з державою: сплачувати податки, поновлювати документи, здавати звіти. Здавалося б, що держава має якомога більше спростити всі процедури, які відволікають підприємців від їх безпосередньої справи. На жаль, поліпшення у цьому плані не спостерігається. Видавництво "Кальварія", відоме в Україні книгами сучасників українською мовою, не є винятком. Кореспондент "Книжкового огляду" поцікавився у директора видавництва пані Анетти Антоненко, як складаються відносини "Кальварії" з податковою інспекцією.

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА
Нічна черга за книгоюэта статья доступна для всех

Завдяки всім відомому своїми оригінальними і захоплюючими ідеями видавництву "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" в ніч з 13 на 14 квітня, а точніше 13 квітня о 23:59 і 3/4 хв., відбулася 19-хвилинна театралізована презентація українського перекладу книги Дж. К. Ролінг "Гаррі Поттер і філософський камінь". Ще за кілька тижнів до цієї події у книгарні "Мистецтво" бажаючі могли взяти запрошення на святкове дійство на Хрещатику.

Книжковий ринок країн Балтіїэта статья доступна для всех

25-26 квітня у приміщенні Фонду сприяння розвитку мистецтв відбувся семінар-тренінг для українських видавців, представників книжкових громадських організацій та книжкової преси "Лобістська діяльність та інформаційна інфраструктура книжкових ринків країн Балтії". Семінар був організований Центром рейтингових досліджень "Еліт-Профі" під керівництвом Костянтина Родика, на нього були запрошені експерти з Латвії, Естонії та Литви. Головна тема семінару – нормативно-законодавча база, лобіювання законів та нормативно-правових актів, що реально підтримували б видавців та книготорговців, державне сприяння та фінансування книжкового бізнесу в країнах Балтії, а також досвід розвитку книжково-видавничої справи з 1991 року.

Електронний «Книжковий кур'єр» справляє ювілейэта статья доступна для всех

Трохи статистики: за минулий рік відвідувачі переглянули 61266 сторінок сайту. Це більше ніж 165 сторінок щодня. Було опубліковано 154 нові статті, а загальна їх кількість на сайті сьогодні становить 314. Близько півтори тисячі відвідувачів сайту скористалися посиланнями на інтернет-ресурси. Проведено кілька опитувань із загальною кількістю респондентів понад 250 чоловік. Запропоновано інформацію майже про 15,5 тис. книг, які побачили світ, і цей список поповнюється: щомісяця додається близько 400 нових книг.

Як книга може нашкодити эта статья доступна для всех

Видавництва і поліграфічні підприємства України разом з Міністерством освіти і науки почали підготовку до початку нового навчального року – провели "круглий стіл", присвячений проблемам створення якісного національного підручника для загальноосвітньої школи. Книговидавці говорили про неритмічне фінансування, високі податки на продукцію, необхідність підвищення якості та зниження собівартості вітчизняного паперу.

OZON прийшов в Українуэта статья доступна для всех

Лідер російської електронної комерції з продажів книг, музичної і відеопродукції інтернет-магазин OZON (www.ozon.ru) відкрив службу кур'єрської доставки замовлень в Україні.

Підсумки «Світу книги-2002»эта статья доступна для всех

IV Міжнародний фестиваль книговидавців і книгорозповсюджувачів "Світ книги-2002" тривав у м. Харкові з 18 по 20 квітня 2002 року. За традицією книжковий фестиваль проходив у Харківському Академічному театрі опери і балету (ХАТОБ). У форумі взяли участь видавництва, книготорговельні фірми, поліграфічні підприємства всіх міст України. На площі понад 700 кв. м були розміщені експозиції учасників, що представили весь широкий спектр досягнень книгодрукарської галузі за останній час. З фойє першого поверху театру експозиція плавно переходила на другий поверх і закінчувалася на третьому. Кожен сантиметр виставкової площі в ці дні жив, працював, творів.

Коли письменнику сімнадцять роківэта статья доступна для всех

Кого з нас не вражають вундеркінди, ці діти, які розуміють дещо краще від дорослих? І все-таки відношення до них насторожене. Виробився навіть стереотип сприйняття цих чудо-дітей: спочатку ми дивуємося, ойкаємо, а коли уявляємо, ким вони можуть стати (або не стати) через кілька років, – вже охаємо, хапаємося за голову, сумно киваємо нею... І дарма. Багато хто з них стає відмінним професіоналом обраної справи.

ТЕНДЕНЦІЇ
Книговидавцям не допоміг навіть Гаррі Поттерэта статья доступна для всех

З початку року ціни на книги збільшилися в Російській Федерації на 20 відсотків. Через це продовжується значне зниження обсягу продажів, скорочення тиражів і погіршення якості видаваної літератури. Видавці не на жарт стривожені: на різкий стрибок цін, викликаний скасуванням пільг на ПДВ і податку з продажів на друковану продукцію, споживачі відповіли помітним зниженням купівельної активності. Падіння попиту на книжковому ринку за останні два місяці, за різними оцінками, коливається від 7 до 25%. Найбільш песимістичні прогнози свідчать про те, що наприкінці року книги стануть дорожче на 80%, а загальні тиражі скоротяться більш ніж на 35%. Книговидавці будуть змушені відмовитися від дорогих проектів, а видання, які вимагають довгострокової підготовки, будуть "вимиті" з ринку.

МАРКЕТИНГ
Книжка в радіоефіріэта статья доступна для всех

Одне з важливих питань, що постає перед авторами і книговидавцями, – як донести нову книгу до читачів? Як зробити так, щоб якомога більше людей зацікавилися нею, шукали її в книгарнях та на ятках? Годі вже казати про відсутність коштів на рекламну кампанію та брак можливостей, варто лише звернутися до редакції солідної радіокомпанії. Читайте закінчення розповіді Олени Іващук про радіорекламу книги.

Футбол... і книгиэта статья доступна для всех

Наприкінці травня починається 17 Чемпіонат світу з футболу, який буде проводитися спільно у Японії та Кореї. Ці країни довгих шість років готувалися до великої спортивної події. Будувалися стадіони, дороги, готелі, станції метро. І не тільки. До Чемпіонату світу друкувалося багато нової літератури.

СУБ’ЄКТИ РИНКУ
Релігійна література як пігулкаэта статья доступна для всех

Наприкінці 1980-х років студенти-українці Люблінського католицького університету (Польща) заснували видавництво, яке назвали "Свічадо". Що спонукало їх до цього? Насамперед – відсутність цілого спектру літератури в Україні, яка б порушувала питання повсякденного духовного життя та давала бодай якесь скерування полишеній на самоті, нерідко позбавленій будь-яких ціннісних орієнтирів людині. Та невдовзі (а саме 1992 року) зміни в українському суспільстві уможливили перенесення "Свічада" до Львова, де воно й діє як видавничий відділ Монастиря Монахів Студитського Уставу.

РЕДАКТОРСЬКА КОЛОНКА
У чому наша відмінність?эта статья доступна для всех

РЕКЛАМА
В ім'я розквіту наукиэта статья доступна для всех

У видавництві "Наукова думка" вийшла з друку книга
Бориса Малиновського "Академік Борис Патон – праця на все життя", присвячена видатному вченому сучасності.

Весь фінансовий світ України – в шести томахэта статья доступна для всех

СКАНДАЛ
Дебати навколо «Книжки року»эта статья доступна для всех

У березні брати Капранови надіслали усім видавництвам, з якими вони співпрацюють, лист, в якому висловили обурення з приводу продажності та некомпетентності "Книжки року", зокрема, відвертого ігнорування провідних видавництв, нагородження в номінаціях "Красне письменство" та "Вершини" збірок листів та щоденників, вручення премії Черномирдіним. Також згадувався прейскурант цін на позитивні та негативні рецензії, який газета "Книжник-Ревю" розсилала видавництвам. Крім того, була прикладена копія листа братів Капранових до організатора "Книжки року" і головного редактора газети "Книжник-Ревю" Костянтина Родика з проханням "не брати до уваги наших книжок при складанні Ваших "хіт-парадів", "рейтингів" та інших "об'єктивних" і "незалежних" оцінок".
Я звернулася до обох сторін із проханням детальніше роз'яснити ситуацію.

СКАНДАЛИ
Коментар Костянтина Родикаэта статья доступна для всех

НАПРЯМКИ
Книжка про Київ: orbi – так, urbi – ніэта статья доступна для всех

Є всі підстави для того, щоб і нинішня молодь, і, принаймні, наступне покоління киян (і взагалі українців) знали Київ гірше за мешканців інших країн, зокрема, іноземних туристів... Адже ціни на якісну презентаційну літературу про Київ часто невиправдано високі. Відтак придбати її спроможні лише гості України, а також наші по-справжньому заможні співвітчизники, тобто лише
2-3% населення країни. Причому останні купують ці книжки здебільшого у подарунок вже згадуваним зарубіжним друзям і колегам.

Невідомий континент аудіолітературиэта статья доступна для всех

Не так часто нам доводиться зіштовхуватися з явищем, зовсім невідомим у нашому побуті. Особливо ж дивуєшся, якщо пов'язано воно зі звичними речами – книгами. Саме таке почуття подиву охопило мене в Берліні у величезній книгарні на Фрідріхштрассе: вісім стендів, до десяти полиць кожен, були заставлені там "книгами" на касетах і дисках. "Вам не потрібно читати ці книжки, – повідомляла реклама, – вони прочитають себе самі".

 
© агенство "Стандарт"