журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ВИДАВНИЧА ХРОНIКА

ТЕМА НОМЕРА: «КАЗКИ I РЕАЛЬНIСТЬ»

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

МАРКЕТИНГ

ТЕНДЕНЦІЇ

ТЕХНОЛОГІЇ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ЦІНИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №4, 2002
ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ
Як дістається перемога?эта статья доступна для всех

Журналіст Олександр Винокуров встиг попрацювати майже в усіх київських ЗМІ, брав участь у літературних конкурсах ще за радянської доби. Останнім часом займався виданням історичних підручників для школярів у видавництві "Генеза", тепер працює над українськими календарями. Цьогорічний "Золотий Бабай" за роман "Сучі діти" для Олександра Винокурова – вже другий, першого він отримав 1999 року за детектив "Потворні ляльки".

ВИДАВНИЧА ХРОНIКА
«Міні-диво» – максі-ефектэта статья доступна для всех

Для всіх шанувальників українськомовної дитячої якісної книги прийшли добрі часи. Адже видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" з Іваном Малковичем на чолі поставило перед собою серйозну мету – дати можливість всім-всім-всім отримати диво-книгу за найменшою ціною.

Hey, mister DJ, do you speak English?эта статья доступна для всех

Зірка "Gala-радіо" діджей Паша вирішив збагатити наше зібрання англійських підручників. Треба визнати, що чим би діджей не бавився – у нього непогано виходить. Курс англійської мови для початківців "Английский от диджея Паши" складається з двох книжок – "Student's book" та "Workbook" – і трьох аудіокасет. "Student's book" містить 24 лексичних і 6 граматичних уроків з словами, текстами, діалогами, правилами граматики, вправами. "Workbook" з гумористичними ілюстраціями призначено для виконання вправ. На аудіокасетах записані тексти і діалоги, які спочатку повільно і виразно читає сам Паша, даючи поради і коментарі, а потім їх у природному розмовному темпі відтворюють американець та англійка. Усе це приправлене англійськими піснями у виконанні Славка Вакарчука, Олександра Пономарьова і Андрія Данилка (в образі Вєрки Сердючки).

«Якими нас прагнете?», чи Гендерні дослідження в Україніэта статья доступна для всех

Зміна ролі жінки в суспільстві очевидна. Гуманітарні науки мусять це осмислити. Якщо ранній модернізм початку століття часом називають "війною статей", то зараз йдеться про співіснування, вміння жити разом, адаптацію в культурі зміни становища жінки. Задля того, щоб поговорити про діяльність Київського інституту гендерних досліджень, про літературу з гендерних питань в Україні, ми зустрілися з членкінею цього інституту, головним редактором інтернет-часопису "Виднокола" Вірою Агеєвою.

В ім'я розквіту наукиэта статья доступна для всех

У видавництві "Наукова думка" вийшла з друку книга Бориса Малиновського "Академік Борис Патон – праця на все життя", присвячена видатному вченому сучасності.

Сучасні інтерпретації творів української класикиэта статья доступна для всех

Видавництво "Факт", продовжуючи свій проект "Текст + Контекст", потішило бажаючих дізнатися більше про твори української класики книгами під упорядкуванням Віри Агеєвої. У двох книгах – долі двох непересічних українок та їхня літературна спадщина, а також різнобічні інтерпретації творів.

Весь фінансовий світ України – в шести томахэта статья доступна для всех

Інтелектуальний детектив епохи постмодернуэта статья доступна для всех

У львівському видавництві "Кальварія", відомому надзвичайно високим рівнем своїх видань, вийшов роман Євгенії Кононенко "Імітація". За новою книгою стоїть велика праця творчого колективу "Кальварії", висока повага до читачів, що вони обов'язково відчують. За результатами рейтингу "Книжка року 2001" ця книга стала другою в номінації "Красне письменство". Новий твір Євгенії Кононенко Андрій Курков вважає першою спробою якісного масового українського роману. Як казала нашому кореспонденту сама письменниця ("Книжковий огляд", №6, 2001 рік), за нинішньої конкуренції з боку телебачення писати треба цікаво, тому в "Імітації" вона намагалась поєднати якісне письмо і детектив. Книга не залишить байдужими ні шанувальників гостросюжетних творів, ні прибічників інтелектуальної літератури – кожен знайде щось цікаве для себе. Наприклад, автор пропонованої вашій увазі статті за насиченою подіями фабулою побачила характерні прикмети "доби підробки".

Християнська етика для повсякденного життяэта статья доступна для всех

У видавничо-інформаційному центрі Європейського університету вийшов з друку навчальний посібник "Християнська етика (в поняттях і категоріях)"

ТЕНДЕНЦІЇ
«Коронація» як безперервний процесэта статья доступна для всех

Свого часу конкурс "Коронація слова" заявляв про амбітну мету – баланс української і російської автури на нашому ринку. Кореспондент „Книжкового огляду" вирішив з'ясувати, чи наблизилась ця мета, за відчуттями одного з організаторів конкурсу, і до яких кроків вдаватиметься оргкомітет у майбутньому задля такої зміни. Отож – що нового в „Коронації слова"?

МАРКЕТИНГ
Книжка в радіоефіріэта статья доступна для всех

Уявити життя без комп'ютера та мережі Інтернет на початку XXI століття ще можливо. А от без радіо – вже, певно, ні. Приміром, для багатьох українських сіл радіоточка – єдиний місточок, що з'єднує їх із "великою землею". Завдяки радіо будь-яка книжка може знайти ще одну форму існування – радіожиття – і таким чином увійти у дім, навіть у долю кожної людини. А фахівці книжкової галузі нарівні з письменниками здатні сьогодні безпосередньо впливати на інформаційний радіопростір і, відтак, на гуманітарну політику країни.

Видавці збираються на книжкові виставки-ярмаркиэта статья доступна для всех

Свого часу "Книжковий огляд" докладно писав про те, яким саме виставкам і чому українські видавці надають перевагу. Наразі ми вирішили поцікавитися, чи змінилося щось за ці кілька місяців в їхніх уподобаннях або планах щодо виставок.

Книжкові виставки – свято чи праця?эта статья доступна для всех

Епоха телебачення, комп'ютера, Інтернету... А зали книжкових виставок не можуть вмістити всіх бажаючих – їм доводиться деякий час чекати біля входу. Нібито й не зовсім добре, а на душі радість: віддаючи належне найсучаснішим засобам масової інформації, можливості спілкуватись у віртуальному світі, люди не втрачають інтересу до книги, і книжкові виставки для більшості читачів – це свято. А що таке виставки для тих, хто створює книгу? Про це ми запитали у головного редактора державного спеціалізованого видавництва "Освіта" пані Ольги Іванової.

ЦІНИ
Як лікуватися без лікарів, або Книга – найкращий лікар…эта статья доступна для всех

Натовпи на Петрівці у вихідні дні починають наводити на думку, що українці аж із занадто великим захопленням ставляться до читання. Це, звичайно, прекрасно, але ж знайти потрібну книгу можна лише після довгого ходіння по колу і безперестанного повторювання назви потрібного видання. До багатьох прилавків просто неможливо дотовпитися, і, заглядаючи через голови і плечі зацікавлених, починаєш себе почувати, як в ті часи, коли спочатку ставали в чергу, а вже потім дізнавалися, що саме продається.

ТЕХНОЛОГІЇ
Палітурку вибирає… покупецьэта статья доступна для всех

Незважаючи на відносно різноманітний асортимент палітурних матеріалів, найбільші російські книжкові видавництва, які орієнтовані на ринок, поки змушені обмежувати свій вибір майже винятково вітчизняною продукцією. Розглянемо найбільш популярні матеріали і рішення для виготовлення палітурок, сподіваємось, що досвід сусідів стане нашим читачам у пригоді.

ТЕМА НОМЕРА: «КАЗКИ I РЕАЛЬНIСТЬ»
Казковому немає меж...эта статья доступна для всех

"Казка" – не просто назва фірмового книжкового магазину, що чотири місяці як відкрився у самісінькому центрі Києва – на Майдані Незалежності (вул.Михайлівська, 1/3, готель "Козацький"). "Казка" – то смак фірмової глазурі, тонким шаром якої покрито у книгарні все: книжки, сервіс, аура. По-європейському беззвучно роз'їжджаються скляні двері готелю. І перше, що вихоплює погляд, – інформацію про те, що "Казка" працює без обідньої перерви і лише з "напіввихідним" недільного дня. Про прихід ваш сповіщають лагідні дзвіночки. І якою б ясною не була погода, опиняючись у "Казці", ніби з тіні на сонце виходиш: кожний куточок тут аж дзвенить сяйвом.

«Заглядає в шибку казка п'яними очима»эта статья доступна для всех

В рейтингу "Книжка року 2001" серед дитячих книжок і видавництв згадується сама тільки "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", і це не дивно, бо багато люблячих видавців зараз думають, що сучасні любі діточки зовсім не читають, а тільки переглядають малюнки, і тому можна себе не переобтяжувати роботою над текстом. З-поміж дитячих видавництв, які тримають планку якості – йдеться не про поліграфію та ілюстрації – також варто назвати відроджену "Веселку" (особливо ж – їхню серію казок народів світу, а також перевидані книжки, наприклад "Коли ще звірі говорили"), "Лелеку", "Гроно", львівське видавництво "Аверс", а з тих видавництв, що не спеціалізуються суто на дитячій літературі, – "Пресу України" і чернігівську "Деснянську правду". Певно, що є й інші, але їх не так багато.

Філософський камінь на прилавкуэта статья доступна для всех

У російського видавництва "Росмен" зненацька з'явилася можливість усталити своє положення на ринку дитячої літератури. І все завдяки ексклюзивному контракту на видання книг про маленького чарівника Гаррі Поттера. Але якщо видавцям не вдасться грамотно спланувати свою діяльність, їм можуть грозити серйозні неприємності.

СУБ’ЄКТИ РИНКУ
Добра американська фея «Сейбр-Світло»эта статья доступна для всех

Цей доброчинний фонд займається розповсюдженням англомовної наукової літератури найкращих американських і англійських видавництв, серед яких – McGraw-Hill, Oxford-, Cambridge-, Harvard-, Open University Press, Basic Books, Vintage Books, Collier Books, Clarendon Press тощо. За понад десять років свого існування було отримано з США, продано або роздано близько 600 тис. книжок, яких щороку надходить до 50 тис. примірників.

Майбутнє – за гарними книгамиэта статья доступна для всех

Видавництво "Юніор" спеціалізується на випуску комп'ютерної літератури, і всі наведені нижче міркування Юрія Ковтанюка, директора цього видавництва, стосуються відповідного сегмента книжкового ринку – поширення технічної та іншої спеціальної літератури.

 
© агенство "Стандарт"