журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ПРЯМА МОВА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Рецензії

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ДИСКУРС

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

МАСКУЛЬТ

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

КРУПНИМ ПЛАНОМ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2004

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

Всього потроху

Огляд інтернет-ресурсів

http://uk.wikipedia.org – Вікіпедія – українська частина багатомовного проекту зі створення енциклопедії з відкритим змістом, що розпочала роботу в січні 2001 року. Сьогодні в українській частині Вікіпедії 10500 статей. Кожен може збільшити цю кількість, написавши статтю на якусь тему, а також покращити якість української Вікіпедії, вносячи доповнення і виправлення до існуючих статей. Попри те, що чимало цих статей наразі не стільки енциклопедичні, як аматорські – містять інформацію не завжди повну й не завжди точну (адже пишуть їх здебільшого аматори), ресурс дуже цікавий. Щоправда, він конче потребує також редагування професійного.

http://happy.in.ua – "Щастя – природній стан людини. Як птах потребує крил для польоту, так людині потрібне щастя, щоб з натхненням творити своє життя". Так вважає автор цього сайту журналіст Юрій Шеляженко. Тут чимало "помаранчевої" інформації, оскільки автор є активним учасником Помаранчевої революції. До цього також достосовується й літературна частина сайту – пригодницька повість "Разом", назва якої промовляє сама за себе.

http://www.ukrcenter.com – Освітньо-інформаційний портал "Український центр". Багато політики, але є також культурологічні, в тім числі й літературні, новини, а також доволі таки непогана електронна бібліотека – від Андріана Кащенка до Юрка Покальчука та Юрія Андруховича. Останнього, до речі, крім низки поезій також есей "Центрально-східна ревізія" і навіть… повний текст найсвіжішого наразі його роману "Дванадцять обручів" (цікаво, як це узгоджується з авторським правом?!). До речі, з текстів Оксани Забужко розміщені не лише "Польові дослідження з українського сексу", але й книжка вибраної есеїстики "Хроніки від Фортінбраса". Загалом тут можна знайти 1565 творів 224 українських та зарубіжних авторів. Одначе структуровано матеріал іноді доволі хаотично, бувають і помилки (скажімо, перекручено навіть назву відомої праці Івана Франка "Література, її завдання і найважливіші ціхи"). Попри це, ресурс напрочуд цікавий і корисний.

http://gomin.uazone.net – Метою створення сайту є зібрання народних пісень та мелодій, танців і календарних обрядів. До текстів пісень додаються також музичні ілюстрації в midi форматі.

http://pisni.org.ua – "Українські пісні" – ще один "пісенний" ресурс, який поставив собі за мету зібрати якнайповнішу колекцію українських пісень від княжих часів до XXI століття, а також інформації про їх авторів та виконавців. До більшості пісень подані акорди для акомпанементу на гітарі, також заплановано розмістити ноти й музичні фраґменти у форматах midi та mp3.

http://ae-lib.narod.ru – Один із найцікавіших ресурсів, цінний уже тепер, хоча наповнення його ще тільки розпочалося. Це бібліотека світової класики в ориґіналах та українських перекладах, яка наразі включає 490 текстів 145 авторів. Бібліотека поповнюється хронологічно, починаючи з давньогрецької літератури. На сьогодні більш-менш повно представлена давньогрецька та давньоримська література, а також література для дітей (група умовна, сюди відносяться як твори класиків, так і белетристів). На черзі література Середньовіччя та Відродження. Оновлення відбуваються 1-2 рази на місяць. Простежмо за цим ресурсом!

http://lib.ru/SU/UKRAINA – Український розділ найповнішої російської електронної бібліотеки Мошкова. Структурування місцями доволі кумедне, але добір текстів незлецький.

http://www.demyanova.netfirms.com/childstore/storage.htm – Сайт із дивною назвою "Детская кладовая". Дивною, бо російською, тоді як на самому сайті – чудова добірка віршиків та казок українською і англійською мовами. Притому справді чудова – рекомендую!

http://www.proeuropa.info – Спільний українсько-польський інформаційний проект, агалом політичний, але з регулярно оновлюваним і цікавим розділом культурологічної інформації.

http://polska.com.ua/ua/ambasada/info/prog/1056 – "Ґрантоїдам" на замітку: стипендійна програма міністра культури республіки Польща "Gaude Polonia".

http://cummings.narod.ru – Український сайт одного з найбільших американських поетів ХХ століття, яскравого експериментатора Едварда Естліна Каммінґса. Наразі маємо його першу українську збірку вибраного "Тюльпани й димарі" в ориґіналах та перекладах Івана Андрусяка і Катерини Борисенко. На черзі – інші переклади.

Олег Шаган, dyskurs@ukr.net

 
© агенство "Стандарт"