журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ПРЯМА МОВА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Рецензії

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ДИСКУРС

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

МАСКУЛЬТ

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

КРУПНИМ ПЛАНОМ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2004

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

Всесвіт Олеся Бердника

"Слово творить світи". Банальна і збита, як на перший погляд, фраза. А якщо вдуматися? Якщо проаналізувати? Дійсно, талановиті майстри Слова творять власні Світи, які й живуть потім за своїми власними законами. І ніхто не має влади над ними – ні цензура, ні ідеологія, ні зловмисник-критик, ні запопадливі читачі, ні... зрештою, сам автор, бо його творіння починають жити самостійно.

Перелічувати такі книги-знаки на дорозі долі, книги-артефакти (хоч кожна книга – артефакт, якщо брати дослівне значення цього слова, тобто – "зроблений штучно"), книги-архетипи я не буду. Ім'я їм якщо не легіон, то принаймні когорта.

А поговорити хочеться про те, що деякі автори творять не світи, але – Всесвіт. Цільний. Єдиний. Із власними законами і закономірностями розвитку. І кожен твір такого письменника відображує якусь іншу, нову грань дивовижного кристала.

Відомий український фантаст Олесь Бердник (1926-2003) свій особистий Всесвіт називав Світонією. Це Край Краси і Любові, Мудрості й Щирості, Радості й Натхнення. Край, де про його жителів можна буде гордо сказати:

"Ти є Безмежжя Вогняного Син! Захочеш – сам утвориш Новий Світ, небаченими квітами засієш, заповниш музикою дивною його. І буде все в твоїх руках, в твоїй державній, непоборній волі. Вогнем священним, чистим Пізнанням ти поєднаєш у Єдиний Пломінь розірвану тканину Всебуття!

Ти – Батько й Син, ти – Витвір і Творець!"

...Нещодавно Видавничий Дім "Афон" та видавництво "Тріада-А" презентували свій перший художній проект – книжкову серію "Всесвіт Олеся Бердника". Презентація пройшла у Київському будинку вчителя.

"Всесвіт Олеся Бердника" – це восьмитомне зібрання творів відомого українського письменника-фантаста. До нього увійдуть, окрім науково-фантастичних романів та повістей, есеї та футурологічні твори автора, поезія, а також оповідання та поеми, які раніше в Україні не друкувалися.

Уже побачили світ чотири книги серії. Відкрив серію культовий роман Бердника "Зоряний Корсар" та його продовження – роман "Камертон Дажбога". Збірки "Серце Всесвіту" та "Діти Безмежжя" об'єднали ранні (написані в період з 1957 по 1964 р.р.) науково-фантастичні романи та повісті автора. Четверта збірка – "Чаша Амріти" – це філософсько-фантастичні романи, темою яких стали роздуми відомого фантаста про проблеми сучасного людства та про можливий розвиток цивілізації в майбутньому. Також до цієї збірки ввійшли дві драматичні поеми – "Тартар" та "Остання ніч" – котрі раніше в Україні не публікувалися. Книги видані у твердій палітурці, і за словами літературних критиків, "балансують між академічним та популярним виданням".

У презентації взяли участь відомі діячі української літератури, вчені, книговидавці, журналісти та просто шанувальники творчості відомого письменника.

Презентація дала старт літературно-дискусійному клубові "Книга – перший учитель", що його започаткував столичний Будинок учителя. Співзасновниками клубу стали також Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, громадська організація "Українська Духовна Республіка" та журнал "Книжковий огляд". Засідання клубу відбуватимуться в перший понеділок кожного місяця о 17 годині, і на його засіданні будуть підніматися найрізноманітніші питання з проблем сучасного літературного процесу в Україні та світі (слідкуйте за публікаціями в нашому журналі).

Також у рамках літературного клубу був оголошений оригінальний конкурс. "Зоряний Корсар", який планувався як трилогія, на жаль, залишився недописаним. Тому за рішенням родини Олеся Бердника та видавництва, оголошено конкурс на краще продовження роману "Зоряний Корсар".

А поки що – Зоряний Корсар української фантастики повертається до читачів ІІІ-го тисячоліття...

Веда Сокоринська

 
© агенство "Стандарт"