журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КОНКУРСИ

ПАЛІТРА ФАНТАСТИКИ

ПРЯМА МОВА

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

ДИСКУРС

Культреванш

АВАНСИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №10, 2004

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

Всього потроху

Огляд українських літературних інтернет-ресурсів

http://www.kobzar.info – портал "Кобзар", як декларують його упорядники, – це "спроба через призму Шевченківського віщого слова та на прикладі його життя показати найвищу академію українського народу, у якій сконцентровано все – наша мова, історія, звичаї та традиції; наша етика та естетика; національна філософія та духовність. Пізнаючи Шевченка, ми разом пізнаємо не лише Україну, а й цілий світ". Інформації чимало, в тім числі нерідко дуже цікавої.

http://www.staratel.com – російськомовний здебільшого ресурс, присвячений живопису (насамперед), філософії (місцями) й літературі (іноді), з-поміж чого можна виявити вірші української поетки Віки Івченко.

http://newbabilon.freewebpage.org – сайт "До українців (Новий Вавилон)" із матеріалами з літератури, живопису й політики. Поетичні добірки кількох класиків.

http://newbabilon.freewebpage.org/poetry/inmemory.html – сторінка на цьому ж сайті, присвячена Тарасові Мельничуку. Звертаю на неї увагу, оскільки це, здається, єдиний інтернет-ресурс, де можна знайти дещицю текстів цього унікального поета, і навіть першопублікацію й відсканований автограф одного з невідомих досі його текстів.

http://www.domivka.net – Domivka.NET, як декларують її упорядники, "є проектом української об’єднаної громадської ініціативи, який відроджує в українцях почуття поваги і любові до власних надбань та історії, мови, рідної землі, розвиває гордість та бажання відстоювати все те, що з душею робиться в ім’я України. Учасниками проекту є ініціативні та амбітні люди, яким набридло чекати, поки з небес впаде "манна небесна", з якою у нас сама собою з’явиться заможна, амбіційна, потужна Україна". Є чимало літературної інформації.

http://babylon5.org.ua/creative/uaddm – "UADDM. Темне, криве дзеркало" – український переклад кількох частин англійського фантастичного роману.

http://www.livepages.com.ua – "Український літературно-музичний клуб", де можна замовити українські книги, диски і навіть, що особливо кайфово, авдіоваріанти деяких книг. Чудово!

http://proectnym.sites.kiev.ua – "НУМ. Нове українське мистецтво" – під такою гучною назвою "ховається" добірка початкуючих текстів кількох молодих авторів.

http://www.zhovkva.lviv.ua/poetry – книжка львівського автора Ярослава Довганика: "З перемогою над злом..." По-моєму, графоманія…

http://www.geocities.com/

upahistory – "ОУН-УПА. Легенда спротиву" – сайт, присвячений героїчним сторінках вітчизняної історії. Розміщено також тексти низки історичних і мемуарних книг. Тут же – суперпроект! – електронна енциклопедія УПА. Один із найцікавіших ресурсів.

http://www.mo-productions.com/ukr/frame.html – сайт відомого музиканта й перекладача (у тім числі й "Гаррі Поттера") Віктора Морозова.

http://pozayak.narod.ru – сайт поета Юрка Позаяка, автора багатьох шедеврів у книжці, яка так і зветься – "Шедеври".

http://www.doslidy.kiev.ua/

index.php – неофіційна сторінка Леся Подерв’янського.

http://lespoder.chat.ru – ще одна неофіційна сторінка Леся Подерв’янського.

http://www.ultima.te.ua/hamletua/index1.html – офіційна сторінка Леся Подерв’янського.

http://ramzes.nm.ru – сайт "Особые стихи", який включає тексти з ненормативною лексикою. Серед них… "Енеїда" І. П. Котляревського. Гм…

http://www.nobel.mksat.net – монографія О. С. Левченка (Тернопіль) "Нобелівська інтелектуальна еліта й Україна".

http://users.univ.kiev.ua/~magika_n – "Приватна енциклопедія української літератури", в якій кілька сотень текстів як класиків, так і сучасників. Одначе будьте обережні, користуючись нею, – помилок чимало, подекуди й концептуальних.

http://ae-lib.narod.ru – "AeLib" – бібліотека світової літератури в ориґіналах і перекладах. Один із найкращих, як на мене, ресурсів!

http://www.bagryana.kiev.ua – сайт молодої київської поетки Анни Багряної.

http://ukrcenter.com/display.asp?catalog=zl&categories=yes – бібліотека "Українського центру", тексти кількох десятків зарубіжних авторів в українських перекладах.

 
© агенство "Стандарт"