журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ЛЬВІВСЬКИЙ ФОРУМ ВИДАВЦІВ

КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ДИСКУРС

МАСКУЛЬТ

ПРЯМА МОВА

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

Культреванш

АВАНСИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2004

КНИГА I РИНОК

"Друг читача": повернення після забуття?

"Друг читача" – популярна газета 80-х років. Вона була простенькою, невеликою, але цікавою. І її любили поціновувачі книги. Потім видавництво не витримало економічних змін і про видання поступово забули. А згадали аж через десятки років. І не хто-небудь, а відомі українському книжковому світу брати Віталій та Дмитро Капранови.

Автори нового видання – майстри маркетингових ходів. Всі видані номери у 2004 році будуть розсилатися всім бажаючим безкоштовно. Будемо сподіватися, що цікаве наповнення та повна "шара" поступово зроблять своє діло – про "нове старе" видання швидко підуть чутки серед любителів почитати. Правда, поки що це будуть текстові видання – лише один раз на місяць. Зрештою, планується видання з 1 січня 2005 року з періодичністю двічі на місяць.

З першого номера видно, що "Друг читача" – це газета про нові і старі видання, про нових і старих письменників, про історію книги, взагалі про навкололітературні події, новини, інтерв'ю. Тут є статті про вплив читання на здоров'я та розумовий розвиток дитини, про найстаріші українські книги, про... та зрештою про все те, що цікавить людей з 5-річного віку, коли вони навчилися читати. "Друг читача" започаткував цікаву новинку – "гру на папері" – всі читачі можуть взяти участь у створенні нового роману – крок за кроком – від номера до номера. Скоріше за все, це зрештою буде бестселер всеукраїнського масштабу, адже авторів набереться ціла купа.

Газета унікальна ще й тим, що пише виключно про україномовну книгу.

Зрозуміло, що "Зелений пес" видає "Друга читача" не з філантропічною метою. Це – ще один спосіб популяризувати власну книготоргівлю, свою "Книгоношу". Але, коли все зроблено зі смаком, чому б і ні? Крім того, це – єдина реклама на шпальтах. А реклама книги – благородна справа.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"