журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ДИСКУРС

nota bene

ПО ТОЙ БІК

ПРОФІ

Не для еліти

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ПРЯМА МОВА

ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОНОЛОГИ

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

Культреванш

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2004

КНИГА I РИНОК

«Книголюб» у Дарниці

Ще одна ластівка книготоргівлі довела своє право на життя

Минуло вже близько року з того часу, як у Києві на Лівобережжі відкрився альтернативний «Петрівці» книжковий ринок «Книголюб».

Ще десятиліття тому в Україні з'явилася тенденція до знищення усього пристойного поза межами центру. Почали зникати або занепадати прекрасні заклади (в тому числі і крамниці) на периферії і відповідно з'являтися найкращі їхні відповідники у центрі. Таке становище призвело до дисонансу у житті людей. До неправильного перекосу пріоритетів і виникнення невідповідних стереотипів.

Але (о диво!) останнім часом почала активно розвиватися зворотна тенденція. Як кажуть – дочекалися! Нарешті підприємці зрозуміли справжні вимоги людей і стараються пересунутися ближче до своїх потенційних покупців. Однією з перших таких ластівок в Києві серед тих, хто підтримує продаж книги, став ринок «Книголюб».

Основна мета, яка переслідувалася підприємцями рік тому, – започаткувати справу, котра б надала змогу купувати книгу жителям Лівобережжя, не витрачаючи на поїздку до загальновідомої і розкрученої Петрівки годину чи більше. Місцерозташування було обрати не так вже й важко – на станції метро Дарниця сходиться багато транспортних шляхів столиці. Це місце по праву вважається центром Київського лівого берега. Таким чином, у вересні 2003 року жителі Троєщини, Харківського масиву, Дніпровського району нарешті змогли відвідувати новий торгівельний комплекс, де представлено найширший книжковий асортимент.

Незважаючи на досить значний наплив покупців, орендатори-підприємці не одразу помітили відкриття нового торгівельного приміщення. Перші півроку наповненість місць складала 60-65 відсотків. І ось лише на так давно, завдяки прикладеним значним зусиллям з боку власників ринку, було зруйновано стереотип мислення – покупці йдуть лише туди, де знають – і заповнено 95 відсотків торгівельних місць. І збільшення це відбулося не лише за рахунок приєднання до приватних підприємців акул книжкового бізнесу, але й тому, що ті, хто починав з однієї ятки, тепер можуть дозволити собі працювати на 2-3-4 торгівельних місцях. А отже, не лише створювати нові робочі місця, але й представляти розширений асортимент, групувати книги за уподобаннями всіх кіл читачів.

Збільшення попиту на торгівельні місця з боку орендарів-підприємців пов'язано з тим, що власники «Книголюба» почали проводити розумну рекламну політику, а саме рекламувати свій заклад там, де потрібно, і так, як потрібно. Це і залучення радіостанцій, які славляться підтриманням книжкової тематики, взагалі любові до книги, це і розташування бігбордів на найбільш заповнених станціях метрополітену. З початком наступного шкільного сезону буде провадитися нова рекламна кампанія, спрямована в першу чергу на школярів та їхніх батьків.

Щоправда, не всі підприємці продають саме книгу на «Книголюбі». Але канцтовари або компакт-диски поруч з книгами – це вже давно не тимчасовий стан речей, а закріплений і логічний компроміс існування супутніх товарів на сусідніх прилавках для підтримки існування одного загального організму – книжкового ринку. До речі, торгівельні місця, які здаються саме для книг, обходяться підприємцям на 20-30 відсотків дешевше, ніж їхнім «не книжковим» сусідам. Директор ринку «Книголюб» Володимир Іванченко пояснив це так: «Нові ринкові умови неприпустимо важкі для духовності і культури, тому ми всі разом маємо їх долати. Так, книгу необхідно підтримувати, допомагати їй прийти до потенційних покупців. Ось чому ми всіляко допомагаємо підприємцям, що займаються саме книгою, надаємо їм знижки, завжди пропонуємо найвигідніші місця серед існуючих вільних. Взагалі, пріоритетною була, є і залишається у нас книга, саме вона – це те, заради чого живе «Книголюб».

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"