журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ПЕРЕД ОЧИМА ДІЛО

суспільство

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ДИСКУРС

ПРОФІ

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

Культреванш

Не для еліти

ПО ДІАГОНАЛІ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №6, 2004

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

Всього потроху

Короткий огляд українських літературних інтернет-ресурсів*

"А були й… [автори], що вважали за першопричину світу павука, який, прядучи, створив з свого павутиння першоелементи, а пізніше – небесні сфери. Він повинен був керувати своїм твором, постійно будучи присутнім аж до кінця світу. І ще вони вважали, що цей кінець дійсно наступить разом з загибеллю світового павутиння".
Теофан Прокопович. Натурфілософія або Фізика//Теофан Прокопович. Філософські твори. В 3-х т. – Т. 2.– К.: Наук. думка, 1980. – С. 293.

(Продовження. Початок у жовтневому й листопадовому числах "Книжкового огляду" за 2003, та в числах за січень-лютий, березень, квітень і травень 2004 р.)

http://krainachudes.com – напівбито художні тексти тяжко політично заанґажованого автора, який ховається за ну дуже ориґінальним псевдонімом Бегемот Замбезький. Одні назви чого вартують: "Тіло без голови (памфлет)", "Сталкер Данілич (думки вголос)", "Чижик-Пижик Погребинський та політична проституція в інтернеті" тощо. Не дивно, що ховається… Хоча, чесно кажучи, й нецікаво.

http://ukraine.poetryinternational.org – "Ukraine – Poetry International Web" – сторінка української поезії на міжнародному поетичному інтернет-порталі. Проект створений, наскільки мені відомо, за сприяння Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Звісно, їх українська поезія цікавить дужче, ніж українців. Модерує сайт поет Андрій Бондар. Наразі тут розміщено переклади англійською мовою кількох текстів Олега Лишеги, Івана Малковича, Сергія Жадана, Наталки Білоцерківець та Юрія Андруховича. Малувато, але нібито буде ще.

http://www.poetryinternational.org – головна сторінка цього ж порталу, де можна знайти тексти поетів п'ятдесяти восьми наразі країн в перекладі різними мовами. Найбільше – з Мароко, Південної Африки, Греції, Зімбабве і, звісно ж, самих Нідерландів.

http://memorial.org.ua/education/write/semenko/index.

htm – сторінка лідера української футуристичної поезії Михайля Семенка (1892 – 1937) на сайті "Меморіалу". Біографія, дещиця текстів, спогади, стаття Юрія Лавріненка про Семенка. Обіцяють ще листи й бібліографію. Текстів, на жаль, малувато. Але все одно спеціально виокремлюю цей ресурс, оскільки люблю цього поета.

http://memorial.org.ua – головна сторінка сайту історико-просвітницького благодійного правозахисного товариства "Меморіал" імені Василя Стуса.

http://www.kipiani.org – авторський сайт відомого українського журналіста грузинського походження Вахтанґа Кіпіані. Частина матеріалів має стосунок до літератури. Найцікавіше – унікальна колекція самвидаву.

http://www.uapc.org.ua – це не літературний ресурс, але достосовую його сюди тому, що він має безпосередній стосунок до українського культурно-мистецького життя Харкова, яке значною мірою "обертається" довкола храму Української автокефальної православної церкви та архиєпископа Харківського й Полтавського Ігоря (в миру – кандидата філологічних наук Юрія Ісіченка). А на сайті церкви іноді (хоча й не так часто, як хотілося б) зринає культурологічна інформація.

http://www.ualberta.ca/

~cius – сайт Канадського інституту українознавчих студій. Англійською мовою.

http://www.shevchenko.

org – сайт Наукового товариства імені Т. Г. Шевченка в Нью-Йорку. Англійською мовою.

http://www.prosvitaukrainian.org.yu – сторінка українського товариства "Просвіта" в Сербії. На жаль, інформації мінімум.

http://www.geocities.com/finukr/main.htm – сторінка товариства українців у Фінляндії.

http://www.huri.harvard.

edu – сторінка Українського дослідницького інституту Гарвардського університету (США). Англійською мовою.

http://yko-la.com – сторінка українського культурного осередку у Лос-Анджелесі (США).

http://zeleniyklin.com.ua – "Зелений Клин" – сайт українців на Далекому Сході.

http://www.ukrainians.cz – український портал у Чехії.

http://idd.ukrsat.com – Інститут досліджень діаспори.

Далі буде.

Олег Шаган, krhts@ukr.net

 
© агенство "Стандарт"