журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ПЕРЕД ОЧИМА ДІЛО

суспільство

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ДИСКУРС

ПРОФІ

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

Культреванш

Не для еліти

ПО ДІАГОНАЛІ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №6, 2004

КНИГА I РИНОК

Книговидавництво і податкові пільги

Як відомо, 17 червня 2004 року парламент ухвалив Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік". Ухвалою цього закону парламент серед іншого підтримав уряд у питанні відновлення пільгового режиму оподаткування преси та книговидавництва податком на додану вартість.

Коментуючи цю подію, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси Лідія Молодецька зокрема зазначила: "Ми задоволені тим, що уряд і парламент відмовились від дискримінаційної норми про скасування податкових пільг для преси. Разом із Мінфіном ми провели низку консультацій, і результат є абсолютно позитивним. Прийнята в урядовому варіанті норма є оптимальною для української преси серед усіх запропонованих. Нарешті ми маємо діалог із урядом і сподіваємось, що й надалі він буде не менш плідним".

На думку президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександра Афоніна, оскільки ті поправки і зміни, які було внесено, розблоковують дію Законів "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" (601-1) і "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки книговидавничої справи в Україні" (1300-IV), то це означає, що, у випадку підписання його Президентом, для всіх суб'єктів видавничої справи в Україні, а також виробників паперу, який використовується для виготовлення книг, вступають в дію всі податкові пільги, передбачені цими законами, а саме:

1) звільнення від ПДВ всіх технологічних операцій по виготовленню паперу для книги, самої книги та її реалізації;

2) звільнення від сплати податку на прибуток з доходів, отриманих від виробництва книги та її продажу всіма суб'єктами видавничої справи (видавництва, поліграфпідприємства, книжкова торгівля);

3) звільнення від ввізного ПДВ та мита на технологічні матеріали, поліграфічне обладнання (згідно з переліком, який подано у Законі 1300-IV).

.

 
© агенство "Стандарт"