журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИГА І СУСПІЛЬСТВО

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ПЕРЕД ОЧИМА ДІЛО

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

Література і кіно

ДИСКУРС

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

Не для еліти

Культреванш

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №5, 2004

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

Зоряні мости сучасної фантастики

Ви гадаєте, зоряний міст – це вигадка міфотворців та фантастів? А от і помиляєтеся. Зоряний міст – це реальність. Але вибудувана ця реальність руками фантастів та любителів фантастики. І збудований цей міст, єдиний на планеті, з якого можна заглянути за обрії буденності, у славному місті Харкові. Має він повну назву – Харківський міжнародний фестиваль фантастики "Зоряний міст". Детально про сам фестиваль ми писали ("КО" №9/2003), а сьогодні – інформація про своєрідне "літературне" продовження цього популярного фестивалю фантастики.

Представляємо вам фантастичну збірку "Зоряний Міст" (редактор та упорядник – Григорій Панченко). Сторінки цієї симпатично зробленої книжечки об'єднали відомих "метрів" сучасної російськомовної фантастики і молодих, нікому поки що особливо не відомих, але талановитих авторів, – фантастів та літературних критиків, дослідників фантастики та фантастикознавців. Ніби на міфічному зоряному мосту, під однією обкладинкою зустрілися хорор і "тверда" НФ, класична і нетрадиційна фентезі, літературна казка і альтернативна історія, есе та літературні дослідження популярних фантастичних тем. Автори збірки звертаються до нас мовою мрії, фантастики й науки – це й "фентезійні зубри" Марина і Сергій Дяченки та Кирило Єськов, і молоді київські автори Яна Дубинянська та Володимир Арєнєв, і звичайно ж, господарі харківського фестивалю "Зоряний міст" – єдиний у двох лицях Генрі Лайон Олді.

Думаю, це дуже хороший почин – підсумовувати фантастичний конвент-фестиваль літературними збірками. По-перше, стимулює до творчості молодих письменників. По-друге, демонструє розвиток і конвенту, і самої фантастики. По-третє, додає позитивного іміджу фантастичному фестивалю та його засновникам-господарям.

Редактор збірки "Зоряний міст", харківський фантаст Григорій Панченко каже, що в майбутньому упорядники мають намір перетворити її в альманах "Зоряний міст". І це є добре. Фантастика – це той жанр, який розвивається разом з людством, і існуватиме доти, доки існуватиме воно. Тож і новим фантастичним виданням – зелену вулицю. А любителям фантастики – побільше хорошої фантастики...

 
© агенство "Стандарт"