журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ІЛЮСТРАЦІЯ СЛІВ

ПЕРЕД ОЧИМА ДІЛО

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

ДИСКУРС

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ПО ДІАГОНАЛІ

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

ЩО ЧИТАЄМО?

ЛІТЕРА І ДУХ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №2, 2004

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

Грунтовики і постмодерністи

Публікуючи текст цієї бесіди, ми розуміємо, що цим можемо викликати неадекватну реакцію деяких літературознавців і письменників. В такому випадку повідомляємо, що редакція "Книжкового огляду" готова надати можливість повною мірою висловитися і опонентам Григорія Грабовича. Це перше.

Друге – поставимо питання: якою мірою гуманітарні науки, зокрема літературознавство (і тим більше історія) мають бути заідеологізовані (і доктриною якої партії наразі?), і наскільки це буде життєдайним і для розвитку академічної науки, і для становлення українського суспільства? Де пролягає межа між використанням науки для підготовки політичних агіток і "наукою для науки"? І що насправді означає необхідність "посилення національної заангажованості не лише літературознавства та літературної критики, а й усього нашого гуманітарного, сказати б, корпусу" (Г. Клочек)?

І, нарешті, третє. Заганяння "української теми" на вузьконаціональний грунт, під стріхи і на хутори, вдягання її в шаровари, а також свідомо (чи й позасвідомо) провоковане з обох боків протиставлення її не лише постмодернізму, але й іншим "шкідливим" західним впливам – як морфологічним, так і семантичним – чи не є це шляхом, який веде на манівці, на орбіти такої собі білорусизації української культури? В політичній площині це виглядає як третій шлях поміж Сходом і Заходом, ініційований деякими "подвижниками" цієї ідеї. Однак куди і в який бік веде цей шлях?

Михайло Сидоржевський

 
© агенство "Стандарт"