журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ІЛЮСТРАЦІЯ СЛІВ

ПЕРЕД ОЧИМА ДІЛО

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

ДИСКУРС

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ПО ДІАГОНАЛІ

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

ЩО ЧИТАЄМО?

ЛІТЕРА І ДУХ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №2, 2004

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

Конкурс на приз Рона Л. Габарда

Був колись письменник-фантаст Рон Л. Габард, відомий більше як творець сайєнтології, яку спеціалісти класифікують як нову релігію, послідовники називають філософським світоглядом, а дехто вважає таємним товариством. Втім, як це не називати, самому Габарду його дітище принесло немалі дивіденди, після чого колишній фантаст вимовив свою відому фразу, яка стала афоризмом: "Хочеш стати мільйонером – створи релігію". Але треба віддати пану Габарду належне: він не забув, як тяжко доводиться письменникам-початківцям, і заснував Приз Рона Л. Габарда, який згідно з його заповітом, щороку вручається і тепер. Що це за Приз, і як стати учасником конкурсу, ми й попросили розповісти Сергія Пояркова, який 13 років тому здобув Гран-прі серед ілюстраторів.

– Так, цього року в Лос-Анджелесі проходитиме 20-а ювілейна церемонія вручення Призу Рона Л. Габарда. Це міжнародний конкурс-тандем "Письменники майбутнього" та "Ілюстратори майбутнього".

Звичайно, нашим молодим письменникам буде досить складно брати участь в цьому конкурсі, оскільки він, певна річ, англомовний. Але в конкурсі ілюстраторів – сам Бог велів. До речі, троє українських художників уже отримали Гран-прі (окрім киян Сергія Пояркова і Дениса Мартинця, ще Яна Явдощук з Луганська. – Ред.), і ще близько 10 українських художників виходили до фіналу. Взагалі в конкурсі брали участь молоді художники із більш ніж 50 країн, і Україна по кількості фіналістів займає почесне друге місце. На першому, звичайно, – США.

Конкурс відрізняється тим, що для участі у ньому не потрібно платити вступний внесок.

Якщо учасник виходить у фінал, йому присилають фантастичне оповідання, яке треба проілюструвати. У фінал по кожній номінації проходять 12 осіб, яких запрошують у Штати за рахунок організаторів конкурсу. Їм оплачують переліт, готель, виплачують по 500 доларів. Крім того, "зубри" світової фантастики – Фредерик Пол, Роберт Силверберг, Кевін Андерсон та інші – читають їм workshop (лекції про те, як стати успішним). Цього року очікується приїзд легендарного Френка Фрезетти, найвідомішого і найдорожчого ілюстратора в світі.

Потім із 12 фіналістів визначається переможець, котрий і отримує Гран-прі та грошову премію у розмірі 4 тис. доларів США.

Звичайно ж, фіналістам згодом легше отримати замовлення чи постійну роботу, адже конкурс відомий в усьому світі.

Мені пощастило, оскільки я був першим із СНД та Східної Європи, хто не лише потрапив на конкурс, але й отримав Гран-прі. Через 10 років після моєї перемоги мене запросили до Колегії суддів, і тепер я суджу конкурсантів поряд із тими гігантами, чиїми фантастичними творами я зачитувався у дитинстві. Якби мені у школі сказали, що Роберт Силверберг, Хол Клемент, Фредерик Пол писатимуть рецензії на мої книги, я б тільки посміявся, але це сталося.

Конкурс постійно діючий, підсумки підбиваються щоквартально, тому сміливо посилайте свої роботи. Причому ви можете приймати участь доти, доки не переможете. Ви оплачуєте лише поштові розходи по пересилці своїх робіт. Все інше бере на себе організація.

Церемонія нагородження проводиться в найвідоміших залах: у НАСА, в Бібліотеці Конгресу США, в ООН. Але найчастіше – в Лос-Анджелесі, на бульварі Голівуд.

Коли я читаю фіналістам конкурсу workshop, я завжди приводжу приклад Кевіна Андерсона, автора сценаріїв таких серіалів як "Зоряні війни" чи "Х-файли", котрий перш ніж на нього звернули серйозну увагу, отримав 800(!) відмов.

И нашим хлопцям та дівчатам я також раджу: шліть свої роботи на цей конкурс. Це реальний шанс!

Повністю ознайомитися з умовами конкурсу можна на офіційному сайті конкурсу на Приз Рона Л. Габарда.

 
© агенство "Стандарт"