журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ІЛЮСТРАЦІЯ СЛІВ

ПЕРЕД ОЧИМА ДІЛО

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

ДИСКУРС

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ПО ДІАГОНАЛІ

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

ЩО ЧИТАЄМО?

ЛІТЕРА І ДУХ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №2, 2004

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

Всього потроху

Короткий огляд українських літературних інтернет-ресурсів*

"А були й… [автори], що вважали за першопричину світу павука, який, прядучи, створив з свого павутиння першоелементи, а пізніше – небесні сфери. Він повинен був керувати своїм твором, постійно будучи присутнім аж до кінця світу. І ще вони вважали, що цей кінець дійсно наступить разом з загибеллю світового павутиння".
Теофан Прокопович. Натурфілософія або Фізика//Теофан Прокопович. Філософські твори. В 3-х т. – Т. 2.– К.: Наук. думка, 1980. – С. 293.

(продовження, початок у жовтневому й листопадовому числах "Книжкового огляду" за 2003 рік)

http://novamova.com.ua – Освітньо-інформаційний інтернет-проект оновлення української мови із епіграфом з Оксани Забужко: "Коли в народу відібрано історичну пам'ять, коли порушено цілість його історичного середовища, коли під загрозою сама плоть цього народу, бо його діти повільно конають під мурами АЕС і військових заводів, тоді останню надію на виживання зберігає в собі – мова. Вона пам'ятає все. Вона усуває час, воднораз зливаючи в своєму горнилі живі голоси десятків поколінь. Вона огортає порізнених людей незримою грозовою хмарою спільного духа, даючи їм силу не просто існувати – бути". На сайті можна знайти посібник із дистанційного вивчення української мови; веб-газету про мовну ситуацію й політику в Україні; он-лайн довідник (обізваний енциклопедією) про мови в Україні; блок суспільно-важливої й цікавої інформації загальної тематики.

http://www.artforum.org.ua – Український Мистецький Форум, створений "для об'єднання у мережу партнерства і співробітництва недержавних громадських організацій, що працюють у царині культури та задля витворення незалежного представницького та виконавчого органу для захисту їхніх інтересів". Членами Українського Мистецького Форуму, як з'ясовується на сайті, є 38 недержавних неприбуткових культурно-мистецьких організацій із усіх регіонів України. Також молоді митці за цією адресою можуть знайти "СтАРТ" – всеукраїнський конкурс, ініційований Міжнародним Фондом "Відродження" у 2002 році. Організатором конкурсу власне і є Український Мистецький Форум. Метою Конкурсу "СтАРТ" є "виявлення, підтримка, заохочення найцікавіших та найжиттєздатніших ініціатив у царині культури, сприяння творчій реалізації та суспільному становленню молодих талановитих особистостей". Передбачається видача грантів для молодих режисерів, акторів, музикантів і письменників, проте якщо за першими трьома напрямки помітні певні "рухи", навіть потенційні лауреати названі, то література все ще в проекті. Може, й її колись допроектують.

http://www.book-courier.

com.ua – ще один інтернет-закуток, де будь-який зареєстрований користувач може вільно публікувати свої матеріали. Але – не тільки це. Знаходимо на сайті також оголошення, інформацію про книжкову торгівлю, ярмарки, форуми, спецсемінари, відомості з історії книги, з питань законодавства, бібліотечної справи, рецензії. Блок новин, як це не дивно, оновлюється майже регулярно. У майбутньому з цього ресурсу може вирости щось справді велике й корисне. Сподіваємось не зурочити.

http://www.dikoepole.org – сайт інтелектуально-художнього журналу "Дикое поле" (Донецьк). Безперечно, цікавого журналу, хоч і російськомовного. Проте, там можна знайти й чимало матеріалів українських, і то не лише на українські теми, а й україномовних. Навіть мене там лають, причому не за чортзна-що, а за тексти, і не просто так, як ігор-бондар-терещенко-бугаєвський, а – з арґументами. Коли розумні люди лають, то хай навіть вони й неправі, але це значно приємніше, ніж коли хвалить який-небудь єшкілєв.

http://www.goodz.iatp.

org.ua – "Помічали, певно: знаєте людину багато років, але не близько, час від часу перекидаєтесь кількома фразами, але не більше... Потім ця людина кудись зникає і ви через треті руки дізнаєтесь, що вона померла... А потім виявляється, що ця людина була дуже навіть ЛЮДИНОЮ". Трагічна смерть чудового поета Юрка Ґудзя так вразила молодих житомирських митців, що вони створили цей сайт його пам'яті. Наразі тут ще дуже мало матеріалів, а відтак, услід за впорядниками сайту, звертаємося й ми до всіх, хто знав Юрка: напишіть свої спогади, вишліть укладачам, якщо маєте, електронні версії його текстів. Це свята справа.

http://www.books.com.ua/ – книгарня он-лайн. Книги видавництв України та зарубіжжя, однак, станом чомусь аж на… 1 квітня 2003 року. То такий жарт, чи як?

http://www.rada.kiev.ua/LIBRARY/index.htm – сайт бібліотеки Верховної Ради України – "упорядкованого зібрання документів з питань права та парламентаризму, політики та економіки, науки, освіти, культури та інших питань функціонування та розвитку українського суспільства та інших країн світу. Народним депутатам України, їх помічникам-консультантам, які кадрово-фінансово обслуговуються в Апараті Верховної Ради України, та працівникам Апарату надаються документи на різних носіях – паперових, електронних, мікрофішах". О всесильний Апарат, його вже навіть бідолахи бібліотекарі з великої букви писати почали.

http://wek.kiev.ua – Київ. Енциклопедія. Повний cписок статей налічує 2592 позиції, а каталог фотографій і схем поки що менший – 145. Цікаво.

http://www.orenburg.ru/

culture/encyclop/tom1 – "Оренбургская Шевченковская енциклопедия. Тюрьма. Солдатчина. Ссылка. Энциклопедия одиннадцати лет (1847 – 1858). Энциклопедический проект Оренбургского государственного университета. Инициатор и руководитель – заслуженный деятель науки РФ Л. Н. Большаков". Без коментарів!

http://webcenter.ru/~libukr – Cучасна Бібліотека української літератури в Москві. На 1 грудня 1999 р. (чомусь саме така дата вказана на сайті) фонди Бібліотеки нараховують більше 33 тис. одиниць зберігання, зокрема 18500 примірників книг, 13000 примірників журналів та видань, що продовжуються, 900 комплектів газет (у тому числі – колекція газет українських об`єднань Російської Федерації – з початку 1990-х років), а також карти, ноти, образотворчі видання, аудіо- та відеозаписи, рукописи. В 1999 р. до Бібліотеки, завдяки допомозі об'єднання "Укрпошта", надійшло більше 40 назв газет та 70 назв журналів. У фонді Бібліотеки – книги з історії, мистецтва, мовознавства, релігії, інших галузей знання, художня література українською, російською, польською, англійською та іншими мовами. Він постійно поповнюється творами, що видано не тільки в Україні та Росії, а й в Австралії, Великій Британії, Канаді, Польщі, Румунії, Словаччині, США, ФРН, інших країнах, де живуть українці. Ведеться робота зі створення електронного каталогу, що повністю відобразить фонд Бібліотеки (зараз містить понад 8000 записів).

http://www.vikar.com.ua – Видавництво "Вікар", спеціалізується на виданні підручників і навчальних посібників з економіки, історії, філософії тощо. Видало навчальний посібник "Філософія" за редакцією професора І. Ф. Надольного (на сайті він названий "найпопулярнішим посібником з філософії в Україні), а також підручник "Економічна історія України і світу", що був представлений на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2000 року.

http://www.znannia.com.ua – Видавництво "Знання", створене на базі видавничого центру Київської обласної організації товариства "Знання". Видання літератури з економіки, правознавства, філософії, історії, географії, мовознавства, навчальних посібників з іноземних мов, зокрема газету "Дайджест для тих, хто вивчає англійську мову".

http://users.iptelecom.

net.ua/~osnova – "Основа" – "сучасне підприємство, яке існує на книжковому ринку України вже дев'ять років. За цей час видано більш як 180 найменувань книг загальним тиражем понад 1500 тисяч примірників".

Простіше кажучи – видавництво, яке пропонує літературу з питань охорони праці, пожежної безпеки, надзвичайних ситуацій, сертифікації та екології. Перелік доповнюють технічна та юридична література, словники й коментарі, підручники, практикуми, довідники і типові інструкції, журнали, посвідчення, буклети, плакати тощо.

http://www.bestbooks.kiev.ua – Видавництво імені Олени Теліги, засноване у серпні 1994 року. За цей час видано до 100 книжок. "Це літературно-художні, наукові, громадсько-політичні, навчальні видання, головною метою яких є виховання патріотизму, передусім у молодого покоління", – зазначено на сайті. Також Видавництво є засновником і видавцем тижневика "Українське слово", журналів "Розбудова Держави", "Смолоскипи". Видавництво публікує твори заборонених і невідомих раніше авторів, таких як: Олег Штуль-Жданович ("Ціною крови"), Михайло Ситник ("Катам наперекір"), Петро Войновський ("Моє найвище щастя"); колишніх політв'язнів – Василя Лісового ("Культура – ідеологія – політика"), Миколи Руденка ("Лірика"), Данила Шумука ("Пережите і передумане") та ін.

(Продовження в наступному числі).

Підготував Олег ШАГАН

 
© агенство "Стандарт"