журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ДИСКУРС

КОЛО ЛІТЕРАТУРИ

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ВИСТАВКИ

ЛІТПРОЦЕСІЯ

ЩО ЧИТАЄМО?

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2003

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

Палітра фантастики

Антологія сучасної фантастики

Під егідою Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів починає життя книжкова серія "Антологія сучасної фантастики". Видавцем зголосилося стати київське видавництво "Спалах". До Антології увійдуть кращі фантастичні твори останніх 20 років.

Олександр Афонін, президент УАВК, з подачі якого народився цей проект, говорить: "Я виростав на чудових творах Івана Єфремова, Станіслава Лема та Рея Бредбері. І я вважаю, що фантастична література – це необхідна складова для розвитку свідомості сучасної молоді".

У проекті "Антології" – збірки творів письменників-фантастів колишнього Радянського Союзу та культових фантастів пострадянського простору. "Пітерці" Аркадій та Борис Стругацькі, Андрій Столяров та В'ячеслав Рибаков, "москвичі" Кір Буличов, Василь Головачов та Сергій Лук'яненко, "кияни" Володимир Савченко, Борис Штерн, Марина та Сергій Дяченки, представники "харківської фантастичної школи" Генрі Лайон Олді та Андрій Валентинов. А також – Людмила Козинець, Далія Трускіновська, Олександр Тесленко, Володимир Васильєв… Це далеко не повний перелік авторів, твори яких увійдуть до нової 15-томної "Антології сучасної фантастики".

Перші п'ять томів готуються побачити світ наступного року. Достеменно відомо, що до них увійдуть твори братів Стругацьких, Олеся Бердника, Володимира Михайлова, Бориса Штерна, Володимира Савченка.

Зоряні читання

Олеся Бердника

Упродовж грудня з ініціативи громадської організації "Українська Духовна Республіка", створеної Олесем Бердником (про цього письменника та громадського діяча читайте у минулому номері "КО") проходила літературно-мистецька акція "Зоряні читання Олеся Бердника". Читання були приурочені до 77-ї річниці з дня народження талановитого українського письменника-фантаста, котрий був культовою постаттю українського літературного процесу 60–70-х років минулого століття.

У численних містах України любителі творчості Олеся Бердника провели літературні вечори та творчі зустрічі, щоб вшанувати пам'ять улюбленого письменника, знову згадати слова його книг (для скількох молодих умів ті книги стали дороговказом у житті!), почитати поезію Бердника (до речі, за життя письменника його поетичні твори були видруковані лише за кордоном, у діаспорі).

У Києві ж "Зоряні читання" підтримали Центр культури та етнографії ім. Івана Гончара, благодійний фонд "Звенигород" та Спілка письменників України. У конференц-залі останньої 15 грудня і відбувся творчий вечір. Щоправда, слід зауважити, що керівників бастіону українського літературного слова, як і офіційних представників "красного письменства", у залі не спостерігалося. Вечір пройшов тепло, майже по-домашньому, адже він зібрав тих, кому пан Олесь є дорогою і рідною людиною, не просто улюбленим письменником, а – другом, натхненником, учителем. Хоча, до слова, сам Олесь Бердник завжди повторював, що він не може вважати себе нічиїм учителем, а, якщо комусь близькі його думки, переживання і пошуки, то це – його друзі і супутники…

Історики та мистецтвознавці Центру ім. Івана Гончара розповіли про життєво-літературний шлях Олеся Бердника та про його художню творчість (одним з численних хобі письменника був живопис, і тут-таки в залі демонструвалась виставка художніх робіт). Виступив також науковий співробітник Інституту філософії НАНУ Володимир Білодід із аналізом філософських поглядів у творчості Олеся Бердника. Серед учасників "Читань" також були художник Валерій Франчук та кобзар Василь Литвин, який заспівав кілька пісень, написаних ним на слова Олеся Бердника. Теплими словами ювіляра згадали також колеги – київські фантасти Наталя Гайдамака та Володимир Гусєв. До слова сказати, на відміну від "офіційних" літературних структур, "цех фантастів" завжди високо поціновував творчість Олеся Бердника – прикладом тому не лише нагороди від фестивалів фантастики, якими нагороджений пан Олесь, але й висока оцінка його творчості зарубіжними фантастами, зокрема Ричардом Бахом та живим класиком американської фантастики Робертом Силвербергом.

Завершився вечір невеличким концертом молодіжних музичних гуртів "Зоряний Корсар" та "Крила", котрі виконали власні пісні на слова Олеся Бердника.

Детально про "Зоряні читання" читайте на офіційному сайті О. Бердника www.berdnyk.narod.ru

Громовиця Бердник

 
© агенство "Стандарт"