журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

ДИСКУРС

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ПЕРЕД ОЧИМА ДІЛО

ЛІТПРОЦЕСІЯ

ЩО ЧИТАЄМО?

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №11, 2003

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

Перехрестя недосконалості

У видавництві "Юнівест Принт" вийшла друком книжка відомого художника-фантаста Сергія Пояркова "Безукоризненное несовершенство".

"Бездоганну недосконалість світу людина не приймає і помічати не хоче. А вважає його недосконалістю… Чому людині все здається недосконалим? Тому що вона у всьому схильна бачити себе. Вона дивиться, мов у дзеркало, у друзів і ворогів, у сусідів і в перехожих, у великих і в божевільних.

Кожного разу, знайомлячись з іншою людиною, кожен насправді відкриває самого себе".

Така філософія Сергія Пояркова, художника, який за власним висловом, працює в стилі антиілюстрації, оскільки його тексти є ілюстраціями до його ж картин. Він бачить світ, як розмаїття символів і знаків. Він переконаний, що життя бездоганно прекрасне й цікаве саме тому, що воно недосконале.

Він знайшов стиль, який прекрасно віддзеркалює і демонструє ту саму НЕДОСКОНАЛІСТЬ, якій присвячена книга. Кожна з робіт у цьому ошатному, БЕЗДОГАННО зробленому альбомі подана у кольоровому та чорно-білому виконанні. Що це? Бажання художника продемонструвати свою майстерність як графіка, так і живописця? Чи деякий натяк філософа-романтика на те, що від нас самих залежить, чи буде світ, що нас оточує, чорно-білим, а чи заряхтить яскравими барвами?

Сергій Поярков ніколи не вживає терміна "моя творчість", оскільки вважає, що за життя говорити про "свою творчість" непристойно.

"Треба просто жити повноцінним життям, робити, що подобається. І хай років десь через 50 після моєї смерті вирішують – творчість те, що робив С. Поярков, чи ні", – говорить художник. Звичайно, ці слова Пояркова – значною мірою кокетство талановитого і комерційно успішного митця, але…

Розглядаючи його роботи, я спіймала себе на думці, що теж не вважаю ці картини "його творчістю". Це – особиста міфологія, яку Поярков народжує в собі й уміє показати іншим. І показати – професійно.

Картини Пояркова можна ганити. З текстами можна не погоджуватися. Міфологію можна заперечувати.

Але ж… Перегортайте ще раз сторінки альбому (до речі, на початку наступного року вийде друге видання "Безукоризненного Несовершенства" у новому оформленні). Його "герой" – це звичайна людина. Розхристана, неспокійна, розчавлена техногенною цивілізацією і роздерта протиріччями жорстокого світу. Та Сергій Поярков і не прагне Едему. Він намагається знайти вихід ТУТ і ТЕПЕР, у тій недосконалій бездоганності, ім'я якій – наше життя.

Довідка.

Сергій Поярков – художник-фантаст.

Лауреат міжнародного конкурсу Л. Рона Габбарда "Ілюстратори майбутнього" (Гран-прі 1990 р.). Кілька років працював як ілюстратор книг. Лауреат кількох Всесвітніх конвентів любителів фантастики "WorldCon" у номінації "Кращий художник".

У 2001 році Сергія обрано членом журі міжнародного конкурсу Л. Рона Габбарда (США). У тому ж році видав перший персональний альбом "Balance of Contradictions//Баланс Протиріч". Книга мала успіх у США, дістала захоплені відгуки таких "зубрів" світової фантастики як Роберт Силверберг, Хол Клемент, Кевін Андерсон, Фредерік Пол.

Мав кілька персональних виставок в Україні, Росії, Франції, США та Німеччині. Роботи знаходяться у багатьох приватних колекціях, а також у музеях і галереях США та Німеччини.

 
© агенство "Стандарт"