журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ТЕМА НОМЕРА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ХРОНОГРАФ

КНИЖКОВІ НОВИНКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2001

ХРОНОГРАФ

Батько українського бестселера «відімкнув» перше 50-ліття

15 червня ц. р. в Українському Домі на Хрещатику численні прихильники таланту письменника Василя Шкляра вітали його з 50-річчям.

Вів зустріч інший відомий письменник-полеміст Володимир Яворівський. Звичайно ж, мова пішла й про бестселер Василя Шкляра "Ключ", що протягом 2-3 років вже декілька разів перевидавався (і навіть російськомовна газета "Киевские ведомости" друкує його мовою оригіналу). В. Яворівський відзначив, що це роман європейського гатунку з гострим стрімким сюжетом, закроєний як пружина; у ньому – й філософськи глибини, і кафкіанські експерименти, і навіть – чи не вперше після Л. Толстого – розлогі вкраплення французької мови. Це – чудовий початок тисячоліття для письменника.

Головний редактор видавництва "Кальварія" Петро Мацкевич повідомив, що виданий ними "Ключ" вже продається в книгарнях, але принципово – не на Петрівці.

Ювіляр прочитав уривок із цього роману, лейтмотивом якого було: "J'accuse (я звинувачую) тебе, світе, за те, що ти зробив мою мову мертвою".

Легендарний письменник В'ячеслав Медвідь під подзвін сусіднього костьолу розповів, як колись, на початку творчої кар'єри, прийшов у редакцію журналу "Ранок", де Василь Шкляр працював редактором, але, злякавшись, утік, надіславши згодом рукопис поштою. А за деякий час нинішній ювіляр першим написав статтю з привітанням щодо приходу В. Медвідя в літературу.

Письменник і водночас директор агенції "Результат" Валерій Нечипоренко підніс Василеві Шкляру, за його зізнанням, "найбільший подарунок" – спінінг, а також повідомив про відкриття власного сайту ювіляра, який зареєстровано у багатьох країнах світу (задіяно близько 70 пошукових систем): http://www.shkliar.bigmir.net.

А Любов та Віктор Анісімови виконали пісню "Тиха осінь" на вірші Василя Шкляра, ніби підсумувавши все сказане протягом цього незабутнього вечора.

Власна інформація

 
© агенство "Стандарт"