журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ТЕМА НОМЕРА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ХРОНОГРАФ

КНИЖКОВІ НОВИНКИ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2001

ХРОНОГРАФ

Жителі Нової Зеландії читають українську електронну роман-газету

14 червня ц. р. в Спілці письменників України відбулась зустріч засновника "Української електронної роман-газети" Валерія Нечипоренка з читачами, присвячена першій річниці проекту.

Кількість присутніх була невеликою – близько 15 чоловік, що пояснювалось паралельним заходом, який проводив у сусідній залі Іван Драч. Письменник Юрій Логвин прокоментував ситуацію емоційно: "Спрацював принцип "за розподілом корита" – прихильники класиків пішли туди, а прихильники сучасної літератури завітали сюди" В. Нечипоренко повідомив, що за рік існування сайту його відвідали понад 7 тис. користувачів. Цікаво, що на україномовну роман-газету заходять читачі й з Шрі-Ланки, й з Нової Зеландії, й з Мадагаскару. Це свідчить про переваги глобалізації. При публікації нового твору старі не стираються, тобто створено вже цілу бібліотеку.

Певним негативом є простота сайту: немає малюнків, звукових файлів тощо. Це зроблено зумисне, щоб сайт легко відкривався й був доступний у кожній оселі з найпростішого комп'ютера. Серед авторів представлених творів – Юрій Логвин, Василь Шкляр, Андрій Кокотюха, Євген Пашковський, Юрій Винничук. Термін друку – мінімум 1 роман на 2 місяці. Після багатьох невдалих спроб задіяти меценатів В. Нечипоренко змирився з тим, що проект доведеться розвивати самотужки. Щоправда, час від часу Олексій Гончаров, 25-річний директор фірми "Topping", дозволяє розміщувати банери електронної роман-газети на своїх сайтах. Її читають в усьому світі, переважно – славісти й перекладачі. Цікава деталь: одна аспірантка з Одеси, прочитавши роман В. Шкляра, присвятила йому дисертацію, а зараз твір увійшов до університетської програми.

Було підкреслено, що вже сьогодні у будь-якого українського письменника є можливість відкрити свій сайт і через нього продавати свої твори напряму – без друкаря, продавця тощо. На думку В. Нечипоренка, це найбільший "плюс" електронного книговидання.

Насамкінець повідомляємо адресу "Української електронної роман-газети": http://romangazeta.bigmir.net

Власна інформація

 
© агенство "Стандарт"