журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ДИСКУРС

ПЕРЕД ОЧИМА ДІЛО

КНИГА І СУСПІЛЬСТВО

КОНКУРСИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №10, 2003

КНИГА I РИНОК

Звернення до депутатів Верховної ради України

Ні! – пункту 39 статті 74 Прикінцевих положень проекту Закону України "Про державний бюджет України на 2004 рік"

Лідерам депутатських фракцій

у Верховній Раді України четвертого скликання

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів змушена у черговий раз привернути вашу увагу до дій групи представників фінансово-економічного блоку нинішнього складу Уряду.

Інакше як антиукраїнськими ці дії назвати не можна. Не кажучи вже про те, що вони фактично ігнорують не тільки позиції переважної більшості народних депутатів, а й їх самих як відповідальних людей, які чітко і однозначно декілька разів протягом останніх 10 місяців своїм голосуванням у сесійній залі заявили: "Українській книзі – бути!"

Незважаючи на липневу невдачу ліквідувати Закон "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", який ще не вступив у дію, Уряд намагається явочним порядком протягти у тексті проекту Закону України "Про державний бюджет України на 2004 рік" наступне положення:

Стаття 74. З метою покриття ризиків втрат бюджету, пов'язаних з проведенням податкової реформи, та досягнення реальності та збалансованості державного та місцевих бюджетів зупинити на 2004 рік дію:

39) Закону України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 24, ст. 162).

Що це, як не спроба наших головних економістів і фінансистів залатати фінансові "дірки" у бюджеті, які є результатом їхнього ж управлінського дилетантизму, за рахунок майбутнього України, її духовності, моралі, культури, освіти і науки?! Це – намагання продемонструвати, як за часів їхнього правління локомотив економіки України гарно стоїть на місці. Адже кожному неупередженому громадянину зрозуміло, що без науки, освіти, духовності, привідним ременем яких є національна книга, рух ні економіки, ні суспільства до нових технологічних та інтелектуальних висот неможливий.

Дії Уряду – це намагання придушити національну книгу і все, що з нею пов'язано. Така позиція є наочним свідченням того, що в контекст майбутнього України закладається її роль як сировинного придатку Європи і світу, як постачальника на експорт ресурсів, які не відновлюються: металу, енергоносіїв і найціннішого для будь-якої держави – "людського матеріалу" в особі наших найкращих майстрів своєї справи, вчених, митців, генетичного фонду України.

Вельмишановні народні депутати! Просимо, благаємо, вимагаємо!!! Зупиніть духовний геноцид УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. Своїм голосуванням проти пункту 39 статті 74 Прикінцевих положень проекту Закону України "Про державний бюджет України на 2004 рік" іще раз заявіть про свою підтримку національної книги як духовної основи прогресу українського суспільства і держави.

Зі щирою повагою
Президент Асоціації
О. Афонін

 
© агенство "Стандарт"