журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ЛЬВІВСЬКИЙ ФОРУМ ВИДАВЦІВ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ФАНТАСТИЧНІ ОБРІЇ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

АНОНС

ГРИМАСИ РИНКУ

КНИГА І СУСПІЛЬСТВО

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №9, 2003

АНОНС

НА ШЛЯХУ СТРУКТУРИЗАЦІЇ РИНКУ

У черговому числі журналу «Книжник-геview» не обійдено увагою одну з «запланованих» сенсацій X форуму видавців у Львові: злиття двох структур – найбільших в Україні книготорговельних мереж «Буква» та «Орфей». Що думають про книготорговців видавці – у бесіді кореспондента «Книжника» з керівниками столичного видавництва «Нора-друк» Елеонорою СІМОНОВОЮ та Миколою КРАВЧЕНКОМ.

М.К.: На мій погляд, «Буква» і «Орфей» — зовсім не монстри, оскільки вони не займають левової частини нашого книжкового ринку. На прес-конференції прозвучала інформація, що навіть після об'єднання новостворена структура обійматиме приблизно 25-30 відсотків «світлого» ринку. Це, звичайно, плани. Дай Боже! Нехай таких великих гравців на полі книжкового бізнесу буде якомога більше. Лише тоді ми наблизимося до європейських країн: добре відомо, що в Німеччині, наприклад, крупних дистриб'юторських фірм десятки, а в Іспанії – на порядок більше, понад дві сотні.

Е.С.: Наше видавництво має досвід спілкування і з «Буквою», і з «Орфеєм». Обіцяють, що сильні сторони обох будуть у новій структурі збережені. Тож хотілося б, щоб збереглося ставлення до української книги, властиве «Орфею». Це ж бо не просто магазин, але й культурний осередок. Тут проводились презентації не тільки таких книжок, які плануються як комерційно успішні, але й видань, які мають передусім культурну, а вже потім, колись, можливо – комерційну цінність. Дух «Орфея» – колектив, ті співробітники, які з нами працювали – вищі за всілякі похвали. «Буква» натомість могла б привнести до нової структури властиве їй багатство асортименту, чітку організацію бізнесу, оперативність та прозорість інформації (що, де, як продається) тощо.

М.К.: Думаю, що новий гравець буде не тільки поєднувати позитивний досвід двох супермаркетів. Він, сподіваюсь, урахує й негативний досвід. У «Орфея» – це недостатньо оперативна інформація з регіонів. У «Букви» – це представлення саме української книги. Донині українська книга виставлялася там як у своєрідному ґетто – ізольовано.

 
© агенство "Стандарт"