журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПРОЕКТИ

КНИГА I РИНОК

КНИЖКОВI НОВИНИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

СУСПІЛЬСТВО І КНИГА

АНОНС

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2003

СУСПІЛЬСТВО І КНИГА

Карикатури від АРХІГУМу

Чи допомагають гумор і карикатура боротися з суворою прозою життя?

Цього року київські архігуманісти, що мріяли і змогли своєю творчістю здійснити майже революцію у природі людини, тобто замінити своїми карикатурами склянку сметани, відро капусти разом узяті, відзначили ювілей... На їхнє глибоке переконання, що підтверджено практикою, «вміння сміятися є перепусткою, яка допомагає легко і весело відчиняти усі двері». І підтвердженням цьому може слугувати факт, що мав дієздатну силу, адже двадцятирічний ювілей цієї культурологічної київської формації не став поминальним актом як творчості, так і життя-буття самих карикатуристів.

Відчинили двері працівники фірми «Керера» ПП «Ч.А.К.», торговий дім «ДІО» та Український професійний банк, за меценатської підтримки якого вийшла добротна книжка, в якій умістилася левова частина карикатур, що здатні створити будь-якій людині здорового глузду добрий настрій чи бажання подумати про серйозне крізь призму бачення світу гумористів та сучасних філософів, які про себе пером та словом голови клубу «АРХІГУМ» Віктора Кудіна розповідають так: «Виник він у ті недалекі часи, коли по-старому карикатуристи вже жити не хотіли, а по-новому ще не знали як. Подія ця сталася першого квітня 1983 року… Члени клубу презентували Україну в 38 країнах світу на престижних конкурсах, де отримали понад 600 призів.» Солідно і плідно попрацювали двадцять років Сергій Алієв, Сергій Боборикін, Олександр Базилевич, Анатолій Васильєв, Володимир Васьковцев, Євген Григор’єв, Юрій Головченко, Ігор Деманов, Олександр Євтушенко, Володимир Казаневський, Анатолій Казанський, Костянтин Казанчев, Юрій Кособукін, Віктор Кудін, Геннадій Костовецький, Ігор Лук’янченко, Олег Смаль, Олег Попов, Сергій Шевченко та Анатолій Юн (Т. Юнак). Їх двадцять, то й ювілей, який вони вирішили відзначити гучно, також не простий – двадцятиріччя! Спочатку у Київському будинку архітектора відбулось традиційне відкриття. Звичайно ж всі шанувальники творчості цього чоловічого і дуже красивого колективу мали змогу подивитися на них самих, таких урочистих та натхненних і гонорових, бо ж таки помпезною цього ювілейного року була сама виставка та й прийом. Презентувалася й сама книга «АРХІГУМ», навіть футболки з емблемою дарувалися гостям. На

цьому товариство не зупинилося і влаштувало для журналістів презентацію особливу і в особливому місці, яким справедливо вважається київський клуб «Бабуїн». Тут кожен з них розповів про себе смішні історії (вони ще й це добре вміють робити), Олександр Євтушенко попрацював як ведучий і діджей концертної програми, що відбулась за участі криворізької рок-групи «Аероплан» та барда й гумориста Андрія Панчишина. Навіть такий відомий чоловік, як Юрій Макаров (ведучий каналу «1+1»), був і захоплено розповідав про те, як допомагають йому карикатури та гумор боротися з дійсністю.

Отож святкування двадцятилітнього ювілею відбулося, а збірник карикатур, який презентувався, став подією та й харчем для багатьох видань, що активно дистрибутують творчість архігумівців, які з цього святкового старту розпочали роботу над виданням «Антології української карикатури».

УТОЧНЕННЯ

Брати Капранови повідомляють, що у матеріал «На маргінесах» у №5 за 2003 рік вкралася помилка не з вини авторів. Насправді матеріал називається «Про деякі аспекти споживання крові російськомовних немовлят». Слова «маргінеси» ми не знаємо, не вживаємо і не певні, що воно має якесь відношення до нашого матеріалу.

Від редакції. Редакція «Книжкового огляду» вибачається перед шанованими братами Капрановими за допущену неточність. Також вважаємо за необхідне зауважити, що пропонований авторами варіант заголовку їхньої статті нами був використаний як підзаголовок до цієї статті, а сама стаття була названа «На маргінесах».

Лариса Безсмертна

 
© агенство "Стандарт"