журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПРОЕКТИ

КНИГА I РИНОК

КНИЖКОВI НОВИНИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

СУСПІЛЬСТВО І КНИГА

АНОНС

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №7, 2003

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

Ліга меценатів вручила свої премії

Вже традиційно напередодні Дня Незалежності України Ліга українських меценатів вшанувала лауреатів своїх премій. Урочиста церемонія нагородження відбулася у конференц-залі Національної Спілки письменників України.

Виконавчий директор ліги Михайло Слабошпицький привітав присутніх від імені президента ЛУМ Володимира Загорія і розпочав церемонію з нагородження лауреатів літературної премії імені Володимира Свідзинського. Ця премія була заснована лише три роки тому спільно з журналом "Київ", але вже є досить популярною серед письменників. Цьогорічні лауреати поети Василь Герасим'юк (книга віршів "Поет у повітрі", "Кальварія", Львів, 2002) і Степан Сапеляк (книга віршів "Страсті по любові", "Майдан", Харків, 2000), до речі, обидва лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка, гідно продовжили список нагороджених премією імені Володимира Свідзинського, бо їхні твори відповідають критеріям положення про премію, за якими визначаються лауреати: "здобули високу оцінку громадськості та критики і в дусі традицій Володимира Свідзинського стали взірцем глибинного ліризму та помітним явищем сучасної української поезії". І хоча ці поети належать і до різних поетичних шкіл, і до різних поетичних поколінь, але обоє, отримуючи дипломи, одностайно промовляли про своє особливе ставлення до поета трагічної долі Володимира Свідзинського і про те, як пишаються тим, що їх пошановано саме цією премією.

Літературною премією імені Бориса Нечерди, співзасновником якої є також журнал "Київ", цього року було вшановано ще двох поетів Сергія Жадана з Харкова (книга віршів "Балади про війну і відбудову") та Василя Слапчука ("Навпроти течії трави", "Надстир'я", 2001). Сергій Жадан, поет, який активно продовжує традиції "модерного пошуку у поезії", отримає свою премію пізніше, а Василь Слапчук отримав її напередодні з рук Михайла Слабошпицького, який спеціально завітав до Луцька і в урочистій обстановці у Луцькій бібліотеці для молоді провів церемонію нагородження. Нагадаємо, Василь Слапчук – один з наших найталановитіших поетів, інвалід афганської війни.

Цього дня було нагороджено і кількох лауреатів премії імені Дмитра Нитченка, великого подвижника українського слова з Австралії, "за пропаганду українського друкованого слова", як записано у її положенні. Ліга заснувала її спільно з доньками цієї непересічної людини – журналісткою і письменницею Лесею Ткач (у літературі Богуславець) і літературознавцем, доктором філології Галиною Кошарською. 17 лауреатів визначило цього року журі премії імені Дмитра Нитченка. Більшість лауреатів було урочисто нагороджено у червні за участю доньок подвижника, оскільки обидві сестри були у Києві, що трапляється нечасто (вони живуть у Австралії). І напередодні Дня Незалежності було вшановано решту лауреатів.

А лауреатами премії імені Дмитра Нитченка Україна справді може пишатися – саме вони будують ту Україну, яка стане українською і говоритиме українською: академік Національної Академії наук України, відомий літературознавець зі Словаччини, який свого часу зазнав переслідувань у радянській Україні Микола Мушинка; головний редактор газети "Освіта України" Юрій Кузнецов, який дуже багато зусиль доклав до висвітлення трьох міжнародних конкурсів з української мови імені Петра Яцика і взагалі багато працює на пропаганду українського друкованого слова; полковник Українського флоту, член "Просвіти", головний редактор україномовної газети "Дзвін Севастополя" Микола Гук, за активної участі якого у Криму створюються українські школи, видаються книжки і газети, Ярослав Семчишин, директор програми канадсько-українських бібліотечних центрів Канадського Товариства приятелів України, завдяки, зокрема, якому цього року в Україні у Черкасах відкрито вже 12-ту бібліотеку, кожна з яких налічує від 14 до 25 тисяч томів.

Лауреатів привітали президент Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрілько, головний редактор журналу "Київ" Олександр Васильківський, голова Київської організації Національної Спілки письменників України Леонід Череватенко, голова Товариства приятелів України (Торонто) Степан Горлач і професор Гарвардського університету Григорій Грабович.

Прес-служба Ліги
українських меценатів

 
© агенство "Стандарт"