журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

КНИЖКОВI НОВИНИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

СУБ’ЄКТИВНІ ЗАУВАГИ

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ВИСТАВКИ

ПОРТРЕТ ЗБЛИЗЬКА

ЛІТЕРАТУРНА ПАЛІТРА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №6, 2003

ВИСТАВКИ

У «книжковому саду» не густо...

В Українському домі вже вкотре відбулася виставка «Книжковий сад». Її відвідали державні мужі, події було висвітлено в телевізійних новинах. Але, незважаючи на такий ажіотаж довкола події, лишився гіркий слід від майже пустих залів, непривітного ставлення персоналу, відсутності забезпечення матеріалами ЗМІ.

Не можна було не помітити, що цьогорічний «Книжковий сад» страждав як від малої кількості учасників, що представляли свою продукцію, так і нечисленних відвідувачів. Стенди, призначені для зарубіжних гостей, були напівпорожні, на столах виднілися лише рекламні листівки самого «Книжкового саду». Прес-релізів подій, що відбувалися, не було взагалі, та й зацікавленості організаторів у наданні якнайширшої інформації всім присутнім не спостерігалося. Багато хто з видавців, представивши свою продукцію в перші дні, потім не з’явився взагалі, аргументуючи це недоцільністю такого використання власних ресурсів. Адже на виставці зазвичай обов’язково присутні менеджери та маркетологи, основна робота яких – знаходити партнерів для роботи. Цьогорічний «Книжковий сад» не міг задовольнити високі вимоги українських видавців.

За результатами виставки було проведено підсумки роботи і вручено почесні грамоти та призи у вигляді годинників з статуетками. Нагородження деяких видань викликали відверте обурення в аудиторії, яка не погоджувалася з рішенням журі. Хоча, на мою думку, більшість почесних дипломів було вручено справедливо.

У рамках виставки і проголошеного року Росії в Україні було проведено кілька заходів, присвячених російській книзі в Україні. Російські видавництва було відзначено і під час нагородження (в номінації «Світ дитини» диплом третього ступеня отримало видання «Библиотека школьника» видавництва «Стрекоза», спеціальним дипломом нагороджено видання «Украинцы» російського видавництва «Наука» та ін.).

Серед інших нагород хочеться згадати найбільш заслужені. Так, відома книга, яка вже здобула багато нагород, видавництва «Либідь» «Пісня про Роланда» в новому українському перекладі здобула диплом першого ступеня у номінації «До рідного берега» (краще перекладне видання). Дипломом другого ступеня у цій же номінації було відзначено книгу «Антологія кримсько-татарської поезії XIII-XX ст.» Головної спеціалізованої редакції мов національних меншин України. У номінації «Моя столиця» (краще видання про столицю України, Київ) було нагороджене дипломом видання «Нариси з історії Києва» видавництв «Генеза». У номінації «Рідними шляхами» (краща довідково-картографічна продукція) кращими було названо видання Інституту передових технологій та серію міні-атласів видавництва «Картографія». Спеціальним дипломом було нагороджено електронний підручник видавництва «Альма Матер» Луганського педагогічного університету імені Тараса Шевченка.

За краще тематичне оформлення стенду спеціальним диплом було нагороджено видавництво «Генеза», біля якого власне і відбувалася урочиста подія.

Через рік відбудеться новий «Книжковий сад». Яким він буде, поки що не відомо, але сподіваємося – кращими від теперішнього.

Ніна Журавель

 
© агенство "Стандарт"