журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ЛАБІРИНТИ ПРАВОЗНАВСТВА

ВИДАВНИЧІ ПРОМОЦІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №5, 2003

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

«Культурний шар» через презентацію

Головне – не лише написати книгу, а й уміти її презентувати, – так вважають Юрій Макаров і керівники видавництва «Факт»

Нещодавно в "Літературному кафе" столичної книгарні "Буква" відбулася презентація першої книжки відомого тележурналіста Юрія Макарова "Культурний шар" у перекладі українською. Книга вийшла у київському видавництві "Факт".

Юрій Макаров востаннє брався за писання белетристики, за його словами, під час навчання у вузі. Відомий нині тележурналіст мало не завалив свого часу дипломну роботу через те, що уявив себе Ремарком чи Хемінгуеєм. Але не так давно після відпустки і здорового відпочинку на пляжі він сів за ноутбук і почав писати. Поступово виник головний герой і героїня його серця, тло, на якому розвиваються події, врешті-решт сюжет. Сам Юрій Макаров називає своє творіння звичайним лицарським романом, там є перешкоди на шляху героя, є всі атрибути лицаря, головний герой рятує жінку, в яку закохується тощо. Через якийсь час була написана книжка, про яку друзі напочатку говорили не дуже добре. Але згодом роман було надруковано в журналі "Радуга", і ось в українському перекладі книга вийшла у видавництві "Факт", тим самим здобувши собі визнання широкого кола читачів.

Хотілось би відзначити не так вихід самої книги, як вміння провести презентацію, зробити з неї дійсно захоплюючу і незабутню подію. Здебільшого на презентаціях книгу просто показують, кажуть про неї декілька слів, відповідають на примітивні запитання зацікавлених і вважають, що справу зроблено. Інше ж відбувалося на презентації "Культурного шару". Сам роман називали по-різному: і детективом, і лицарським романом, і гарним, і поганим, і звичайним, і особливим. Своїми думками з приводу події ділилися літературний критик, головний редактор журналу "Книжник-ревю" Костянтин Родик, телеведуча Ольга Герасим’юк, письменниця Оксана Забужко. Юрій Макаров багато й іронічно розповідав про своє бачення кар’єри письменника. Наприкінці він навіть заспівав французькою, акомпануючи собі на фортепіано. Шоу – ось що було присутнє в залі "Літературного кафе" "Букви" того вечора. Видавництво "Факт" справді вміє презентувати власні книги. Завдяки шоу з використанням усіх можливих засобів впливу на присутніх можна з упевненістю сказати, що це справжня, дійсно організована презентація книги, яку того ж вечора хочеться прочитати, вивчити, щоб долучитися до кола знаючих і розуміючих автора.

Наука успішного презентування книги не така легка, як здається. Зробити шоу з презентації, залучити широкі кола ЗМІ і, найголовніше, зацікавити читача – ось основний критерій успіху як книги і автора, так і безпосередньо видавництва. І видавництво "Факт", здається, опанувало цю науку.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"