журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВI НОВИНИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ЛАБІРИНТИ ПРАВОЗНАВСТВА

ВИДАВНИЧІ ПРОМОЦІЇ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №5, 2003

КНИГА I РИНОК

«Моя книга» у «Великій Кишені»

Лихоманка відкриття книжкових магазинів триває. Дедалі частіше зустрічається зовнішня реклама нових книгарень. "Велика кишеня", що знаходиться в Києві неподалік станції метро "Либідська", розчинила двері для відвідувачів у листопаді минулого року. Ще донедавна площа книжкового супермаркету "Моя книга" у "Великій Кишені" сягала 1 000 м2, тепер під літературу відведено 600 м2.

Мабуть, не всі нові книгарні виживуть в умовах жорсткої конкуренції. З іншого боку, деякі громадські організації, зокрема Форум видавців, бачать загрозу в тому, що багато наших громадян зовсім не читає книг. Тож, природно, виникає запитання: "Чи варто відкривати таку кількість магазинів?" Варто, – вважає старший менеджер супермаркету "Моя книга" Віталій Разумний. На його думку, магазини потрібно відкривати, а всі крапки над "і" розставить час. Сьогодні кількість книгарень не надто велика, – не так давно, як ми пам’ятаємо, був період "запустіння", коли більшість книжкових крамниць було закрито. Тепер, особливо в центрі Києва, їх стає дедалі більше. На жаль, цього поки що не скажеш про інші райони столиці, де книгарні можна перелічити на пальцях. А таких, де є література на будь-які смаки, зовсім мало. Можна назвати "Букву" на Харківському масиві біля універсаму "Харків". До речі, незабаром у цій частині міста бажаючі зможуть також відвідати книгарню "Моя книга" площею 150 м2 у "Великій кишені". Окрім того, ця мережа супермаркетів має відділи з продажу книжок на Оболоні, Печерську, які працюють щоденно з 9-00 до 23-00. Між іншим, за словами працівників, іноді з десятої ранку до одинадцятої години вечора може бути досить непоганий виторг.

Піднявшись на ескалаторі на другий поверх магазину "Велика кишеня", я потрапила у "Мою книгу" і була буквально вражена. Уявляєте величезну торговельну площу, заповнену книжками різноманітної тематики? Затишок, вільні проходи між стелажами, свіже повітря змушують забути про спекоту надворі, поринути у світ знань та інтриги. Кількість представлених видань складає 35 тисяч. Асортимент розрахований на найвибагливіших. Тут можна знайти для себе все: від "масового читва" та журналів до книг з езотерики, філософії та мов програмування комп’ютерних ігор. Пріоритетними при тематичному комплектуванні були дитяча, художня, езотерична література, книжки з домогосподарства, психології. Щодо навчальних видань, то це питання знаходиться поки що в стадії розробки. За словами працівників, їх купують, зокрема, добре продаються посібники з вивчення мов, хоча магазин відкрився наприкінці осені, коли учбові закупки вже закінчилися чи йшли до завершення. З особливою увагою ставляться тут до уподобань маленьких покупців. Окрім дитячих книжечок і цілих фоліантів, присвячених пригодам Кота у чоботях та Сніговій королеві, в книгарні представлені розвиваючі ігри – пазли.

"Велика кишеня", як відомо – сімейний супермаркет. Сюди люди приїжджають за продуктами, і тут же можна придбати книжки. Організації за безготівковим розрахунком замовляють тут спеціалізовану літературу для для своїх бібліотек: комп’ютерну, економічну, з вивчення іноземних мов тощо.

Магазин співпрацює більш як із тисячею українських та російських видавництв. Оплата за книжки, які тут беруть на реалізацію, провадиться щоденно. Націнки коливаються у межах 20-40%. А от про торгові обороти, виручку старший менеджер супермаркету вирішив радше промовчати – комерційна таємниця.

"Моя книга" неподалік станції метро "Либідська" є головною базою, складом. Літературу, яку сюди завозять, спочатку обробляють, вносять до бази даних, потім розподіляють в інші торговельні заклади. Не так давно площу, відведену під книги, вирішили скоротити з 1 000 м2 до 600 м2. Але торговельний зал на другому поверсі не став від цього менш просторим, проходи між стелажами залишилися зручними та широкими. Щоб зацікавити потенційних клієнтів, у відділі продаються супутні товари, наприклад, канцтовари.

У складі персоналу книгарні – вісім продавців-консультантів, що відповідають за окремі тематики. Кожен з них може кваліфіковано допомогти покупцям з вибором будь-якої літератури, адже це – освічені люди з досвідом роботи у книжковій галузі.

"Велика кишеня" проводить цікаві різнопланові презентації. Саме тут відома в певних колах журналістка, а тепер уже і письменниця Лада Лузіна знайомила читачів зі своєю новою книгою "Я –

відьма". Тоді відбулася цікава бесіда, роздавалися автографи і навіть можна було сфотографуватися з авторкою "на пам’ять". А в супермаркеті на масиві "Оболонь" дітлахи зустрічали героїв журналу "Пізнайко".

Свого інтернет-сайту у "Великої кишені" поки що немає, його тут зараз розробляють, натомість видають газету, де періодично друкують невеличкі рецензії на книжки різної тематики із зображенням обкладинок. А у найближчих планах на майбутнє – відкриття нових магазинів "Моя книга", адже це справа перспективна.

Вікторія Падалко

 
© агенство "Стандарт"