журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВI НОВИНИ

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

КОНКУРС ВИДАВНИЦТВ

ПРОЕКТИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

IСТОРIЯ I СУЧАСНIСТЬ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №4, 2003

ПРОЕКТИ

Літературні презентації книгарні-кав’ярні «Бабуїн»

У київській книгарні-кав'ярні "Бабуїн" з часу її заснування свої книги презентували і письменники різних країн, і політологи, і навіть карикатуристи. Стіни цієї затишної місцинки приймали шанувальників творчості Марини Цвєтаєвої на презентації книг Ірми Кудрової, присвячених життю і творчості поетеси, зустріч із читачами проводив мексиканець Хосе Репресес, Лада Лузіна влаштовувала феєричне ознайомлення зі своєю "Лолітою".

Вже півроку з метою підтримки книговидання та пропаганди читання в Україні Форум видавців та компанія Маґна Карта проводять у "Бабуїні" презентації видань різних авторів. Керівник проекту Олександра Коваль надзвичайно переймається тим, що українці дедалі менше читають книжки. І щоб запобігти зникненню феномену "читання", базуючись на досвіді інших країн, у яких ситуація не краща, була вироблена програма під назвою "Час читати", основні напрямки якої:

1. Соціальна реклама.

2. Пропаганда книжок та читання для дітей та молоді.

3. Пропаганда української книги за кордоном.

4. Проведення Року читання або Року книжки.

5. Кампанія в ЗМІ.

Проект "Час читати" розпочався 2 листопада 2002 року з ознайомлення з книгами видавництва "Старий Лев". Участь в акції брали авторки книжок-поезій "Гірка Мандрагора" та "Кохання і війна" Мар‘яна Савка та Маріанна Кияновська, відомий фотограф Роман Ратушний, який займався дизайном видань, та група "Мертвий півень", гітарист якої Юрко Чопик є засновником видавництва "Старий Лев". З того часу майже кожного вівторка проводяться чудові презентації, а присутні (в основному це літературна тусовка і журналісти) та ведучий "катують" авторів своїми запитаннями. До речі, до січня 2003 року постійним ведучим акції "Час читати" у книгарні-кав'ярні був Сергій Набока, зараз поет Володимир Цибулько.

За час проведення презентацій відбулися творчі зустрічі з Мариною та Сергієм Дяченками, Василем Габором, Юрієм Андруховичем та іншими авторами. Зокрема, хотілося б виділити арт-книгу "Гра в Гру" Влодка Кауфмана. Культовий львівський митець бачить її як окремий проект – акцію, видиво. Книга як календар має 366 сторінок (прочитати – неначе прожити рік). Владко Кауфман взяв свою творчість за 12 років, кожен із яких асоціюється з місяцем. Це – замкнуте коло, яке невідомо чим розпочинається і закінчується теж невідомо чим. У книзі відсутня нумерація – на кожній сторінці додається по дню.

Також навесні дуже доречно було презентовано видання, присвячене темі кохання. Це літературний альманах "Королівський ліс", упорядкований Іваном Лучуком. У видання входять як оригінальні твори, так і перекладні, а авторів – майже півсотні. Звичайно переказувати зміст книг зовсім нецікаво, краще заходити до "Бабуїну" по вівторках і дізнаватися про все самому.

Вікторія Падалко

 
© агенство "Стандарт"