журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВI НОВИНИ

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

КОНКУРС ВИДАВНИЦТВ

ПРОЕКТИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

IСТОРIЯ I СУЧАСНIСТЬ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №4, 2003

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

Харківські зустрічі

17-19 квітня в Харкові, у приміщенні Харківського Академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка, відбувся П’ятий міжнародний фестиваль "Світ книги-2003". У рамках цьогорічного, ювілейного фестивалю були проведені презентації нових проектів видавництв, зустрічі з відомими письменниками, зокрема Андрієм Курковим і Дарією Донцовою, інші заходи і, звичайно ж, – здійснювалась роздрібна торгівля книгами.

Відкриваючи фестиваль, мер Харкова, голова оргкомітету акції В. Шумілкін відзначив позитивну динаміку харківського форуму: "Якщо п’ять років тому на перший книжковий фестиваль прибуло менше трьохсот учасників, то нинішнього року їх було більше п’ятисот," – повідомив він.

Протягом трьох днів роботи фестивалю його відвідали тисячі харків’ян і гостей “першої столиці". Про значний інтерес до книги і до книговидання на Харківщина свідчить також і те, що кожна 7-8 книга з написаних і виданих в Україні минулого року – харківського походження. Між іншим (як повідомив у своєму виступі на відкритті фестивалю голова Держкомінформу І.Чиж), у 2002 році в Україні вийшла друком рекордна за часів незалежності кількість назв книг – 12278 (для порівняння – у 1989 році ця цифра становила близько 11 тисяч назв). Втім, сумарні наклади цих книг у чотири рази менші, ніж того ж таки 1989-го.

До позитиву фестивалю (і це підтверджує його статус “міжнародного") можна віднести той факт, що в ньому взяли участь деякі російські видавництва, зокрема, з Санкт-Петербурга, Ростова-на-Дону. Однак, по-перше, цими учасниками зарубіжне представництво і обмежилося, а по-друге, на фестиваль не приїхали деякі потужні і солідні українські книговидавничі організації. Могла, очевидно, бути більш насиченою і програма фестивалю.

Однак при всьому цьому не можна не вітати прагнення харків’ян підтвердити реноме, за висловом харківського мера, “центру народження думки в нашій країні”.

Власна інформація

 
© агенство "Стандарт"