журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ІНТЕРНЕТ-ТЕМА

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

КНИЖКОВI НОВИНИ

СУБ’ЄКТИ РИНКУ

КОНКУРС ВИДАВНИЦТВ

ПРОЕКТИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

IСТОРIЯ I СУЧАСНIСТЬ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №4, 2003

КНИГА I РИНОК

Прагматизм і романтика книжкового бізнесу Костянтина Клімашенка

– Ви вже 11 років у книжковому бізнесі. До чого Ви прийшли і що усвідомили за цей час?

– Переконався, що у бізнесі домагаються успіху тільки ті, хто до нього прагне і при цьому не сидить склавши руки. І для компанії корисніше не наявність "даху" чи інвестора з товстим гаманцем, а бажання її господарів і співробітників працювати.

– Чи шукаєте такого ж прагнення до розвитку й у своїх партнерів? І, до речі, на що орієнтуєтеся, вибираючи їх?

– Звичайно, завжди приємніше працювати з компанією, що росте і, якоюсь мірою, чимось близька до твого бізнесу. Однак щоразу підхід до вибору партнера індивідуальний. Головне – це надійність і особистісні відчуття.

Крім того, ми завжди звертаємо увагу на гнучкість компанії і відсутність снобізму.

– Що характерно для ваших взаємин з магазинами, які доводиться перебудовувати "під себе"? Як залучаєте їх до своєї корпоративної культури?

– Ми ніколи не обмежуємося тільки встановленням устаткування та внутрішнім оздобленням, а намагаємося змінити внутрішній світ магазину. Саме тому ми, як правило, наймаємо людей молодих, амбіційних, схильних до навчання, що прагнуть до заробітку, а найголовніше – люблять книги… Мені важливо, щоб вони любили нашу справу і при цьому постійно прагнули до росту і розвитку. Це передається всій компанії.

– Ви казали, що готові йти на обміркований ризик. Що Вам звичайно необхідно для того, щоб прийняти те чи інше рішення?

– Насамперед, мені завжди важливо самому перевірити, "помацати", "спробувати", поговорити з людьми. Наприклад, у Дніпропетровську наш перший магазин відкривався без моєї участі: приїхали люди і повідомили, що є приміщення в центрі міста; потім туди відправився мій компаньйон, подивився і йому сподобалося... А в результаті ми мали проблеми два роки і зрештою закрили проект. Сьогодні стратегічні рішення такого плану без моєї участі не приймаються. Мені здається, щоб мати успіх, потрібно вміти контролювати і враховувати всі деталі. Більше того, перед прийняттям якого-небудь рішення я завжди намагаюся з'ясувати якомога більше про так звані "підводні камені", одержати якісь неофіційні відомості… До речі, інформація такого характеру іноді цілком може переважити всі наявні розрахунки.

– А чи часто прислухаєтеся до думок інших фахівців? До консультантів?

– Якщо чесно – ні. Більшість консультантів пропонують привнесені технології і методики, а нас цікавить вітчизняний досвід... Крім того, у нашій сфері фахівців як таких немає. То ж, в основному, всі проблеми вирішуємо самотужки. Зараз я сам збираюся вчитися, щоб уже не консультуватися, а знати.

– Що Вам більше всього подобається у Вашому бізнесі?

– Напевно, зустрічі з відомими авторами сучасної літератури, можливість спілкуватися з ними, обговорювати питання, які мене цікавлять. Думаю, це те, чого не купиш ні за які гроші...

 
© агенство "Стандарт"