журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ЗДОБУТКИ І ПЕРСПЕКТИВИ

ЗАКОНОДАВСТВО

КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

КОНКУРС ВИДАВНИЦТВ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ЯК СЛОВО НАШЕ ВІДГУКНЕТЬСЯ...

ГРИМАСИ РИНКУ

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО НАДРУКОВАНОГО

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ПРОЕКТИ

IСТОРIЯ I СУЧАСНIСТЬ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №3, 2003

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Корисні новинки від ДНВП «Картографія»

Важко собі уявити сучасне життя без картографічної продукції. Ми починаємо з нею знайомитися ще в дитинстві, вивчаючи географію та історію в школі. Згодом приходить розуміння, що в сучасному житті без карти, а почасти й не однієї, просто неможливо обійтися. Обрати правильний маршрут, подорожуючи з одного міста до іншого, знайти розташовану у малознайомому районі будівлю, спланувати подорож чи ділову зустріч в іншій країні завжди допоможуть карти чи атласи. Вкрай необхідні карти тим, хто багато часу проводить за кермом автомобіля – від професійних водіїв до автотуристів.
Для водіїв всіх категорій ДНВП “Картографія” озробила серію карт і атласів автошляхів України та Європи, яка вже добре відома своєю досконалістю, точністю наданої інформації, зручністю у користуванні, гарним дизайном та якістю друку.
Про нові атласи та серію карт автошляхів для “Книжкового огляду” розповіла завідуюча редакцією Державного науково-виробничого підприємства “Картографія” Галина Кучеренко.

– “Новинка! “Атлас автошляхів України”. В 1 см – 5 км. Першу сторінку атласу, де позначено місцезнаходження кожного регіону України, можна назвати своєрідним змістом. Така зручна система дозволяє легко орієнтуватися і знаходити потрібний район, місто чи селище за лічені секунди. Атлас також дозволяє зорієнтуватися у визначенні зручних доріг для перетину державного кордону України. Атлас містить безпосередньо карту, умовні позначення, таблицю відстаней між адміністративними центрами і покажчик назв населених пунктів з зазначенням відповідної сторінки і квадрата (кожна сторінка додатково розбита на 6 квадратів, що дозволяє швидше знайти потрібний об’єкт). Масштаб атласу

1:500 000, тобто 1 см дороги на карті дорівнює 5 км на місцевості. Атлас видано у двох варіантах кріплення: прошитому і на спіралі. Всього в атласі 152 сторінки, і це лише скорочений варіант. Планується згодом випустити атлас обсягом 192 сторінки, до якого увійдуть плани найбільших міст (близько 50).

Цьому виданню передувала копітка робота нашого колективу над окремими картами автошляхів України, які було створено за допомогою ГІС-технології. Всю Україну ми розділили на чотири регіони, умовно виділивши “Центр, Північ”, “Схід”, “Захід” і “Південь”. На картах нанесено шляхи всіх видів, а також усі потрібні автомобілістам пункти обслуговування. Така карта задовольнить як професіоналів, так і автотуристів. В основу цих карт покладено топографічні карти масштабу 1:500 000, тому детальність їх дуже висока. Кілометрові відстані позначені як на перехрестях доріг, так і між великими населеними пунктами.

Пропонуємо звернути увагу на серію карт масштабу 1:250 000, яка включає в себе політико-адміністративні карти областей України і карти автошляхів України. В основу створення цих карт покладено топографічну карту маcштабу 1:200 000. Особливістю цих політико-адміністративних карт є те, що тут вперше показано кордони сільських і селищних рад, з виділенням їх центрів. Карти доповнено списками міст обласного, районного підпорядкування, селищ і сіл, таблицею з даними про міські і районні ради, на звороті карти розміщено план центру області. На карті також можна знайти коротку текстову інформацію, яка допоможе розібратися у користуванні картою, покажчиками, легендою тощо. Ми намагаємося, щоб наші карти були цікаві не лише нашим громадянам, але й іноземним туристам, тому легенда до карти подається українською і англійською мовами”.

ДНВП “Картографія” – підприємство, яке видає всі види картографічної продукції, починаючи від учбових контурних карт і закінчуючи глобусами, електронними картами тощо. Перевага продукції “Картографії” в тому, що вона охоплює весь спектр потрібної на нашому ринку картографічної продукції: це і продукція для школярів та вчителів (атласи і контурні карти з географії та з історії, краєзнавчі атласи і настінні карти), різноманітні карти по Україні (довідкові, туристичні, карти автошляхів, карти областей, сувенірні видання), карти окремих міст та регіонів України (плани і атласи міст), а також глобуси, карти на CD та багато іншого.

 
© агенство "Стандарт"