журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПРЕЗЕНТАЦІЯ

КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ПРОЕКТИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №1, 2003

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Таємниці примхливої Психеї

(Психологія творчості у викладі академіка В. А. Роменця)

Так звучала тема останнього засідання клубу вчителів української мови, що відбулося в Спілці письменників України. На цьому зібранні була презентована книга академіка В.А. Роменця "Психологія творчості", випущена другим виданням видавництвом “Либідь” (перше датується 1971 роком).

Р озвиток української психології XX століття безпосередньо пов’язаний з іменем В. А. Роменця (1926-1998), якого справедливо вважають одним з найяскравіших представників психологічної науки не лише в Україні, а й у межах світового наукового співтовариства. Він – автор майже 170 друкованих праць. До речі, до названої книги видавництво пропонує ще дві, написані у співавторстві "Основи психології" та "Історія психології XX століття". Не випадково на цей раз клубівці зібралися в Спілці письменників. Ініціював презентацію саме цієї книги літературознавець Л. Г. Кореневич. Сам же виступив з ґрунтовним аналізом змісту книги, переконливим з точки зору зацікавлення нею вчителів. Адже така книга особливо потрібна для формування та виявлення творчих здібностей людини на різних етапах її шляху до особистісної зрілості.

Про наукові звершення, про видатний вклад вченого у розвиток психологічної думки, про його особистість з любов’ю і пошаною говорили доктор психологічних наук, учениця і співавтор В. А. Роменця Ірина Маноха, його дружина, директор видавництва "Либідь" О.О. Бойко. Наголошувалось насамперед на питаннях, необхідних вчителю: трактування вченим розвитку творчості в онтогенезі людини – дитина, підліток, юнак, молода людина, особливостей творчого процесу, поняття вчинку і моральної творчості тощо. Згадали унікальні книги вченого з історії психології з найдавніших часів до сьогодення. В різні роки, починаючи з 70-х вийшло сім томів історії психології, які на сьогодні стали раритетами. Тож пора перевидати ці та й інші праці вченого, які по праву належать до золотого фонду української психології. Це побажання читачів належить виконати.

Кожна книга вченого не лише зреалізований творчий потенціал, а й віра у внутрішній світ читача, в його здатність увійти в діалог з талановитим дослідником, глибокою, щедрою, непересічною людиною. Щоб ця віра стала реальністю, ми й долучаємо і зрілих, і молодих людей до знайомства і вивчення талановитих книжок вченого. Цій меті якнайкраще слугують акції, які ми проводимо.

Цілком закономірно, що презентація книги "Психологія творчості" відбулася і в аудиторії студентів і викладачів відділення літературної творчості Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До заходу долучилися зацікавлені студенти, серед яких Андрій Малюк, Тимофій Коваленко, що встигли познайомитись з книгою і зуміти виступити з глибоким аналізом і власними міркуваннями щодо ключових питань психології творчості. Саме університету, в якому майже 40 років викладав В. А. Роменець, його дружина Олена Олександрівна Бойко передала у безстрокове користування особисту бібліотеку і архів свого чоловіка. На цій базі в науковій університетській бібліотеці ім. М. О. Максимовича спеціально відкритий читальний зал імені В. А. Роменця, яким користуються студенти, викладачі університету. Для тих, хто робить перші кроки в розкритті таємниць Психеї, звертаючись до здобутків попередників, цей дар – безцінний.

М. Кургак, заступник директора видавництва "Либідь"

 
© агенство "Стандарт"