журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПРЕЗЕНТАЦІЯ

КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ПРОЕКТИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №1, 2003

КНИГА I РИНОК

Рейтинг книг від «Букви»

Супермаркет "Буква" надав інформацію про продаж книг за період його роботи впродовж останніх чотирьох місяців 2002 року. На думку деяких спеціалістів книжкового ринку, саме статистика продажу книг у найбільшому книжковому магазині України, в якому зібрано всі жанри і види літератури, найбільше претендує на об’єктивність.

Звичайно, рейтинг, який ми друкуємо нижче, теж буде відносним, як і всі подібні. Можна не сумніватися, що приміром, “рейтинг від Петрівки” (якби хтось його склав) суттєво відрізнявся б від аналогічного рейтингу від найбільшого книжкового супермаркету. Приміром, “Буква” не може конкурувати з ринком у ціні на так звані супернизькі видання середньої руки, які на Петрівці коштують 2-4 грн. Звичайно, в книгарні в центрі Києва вони будуть дорожчими. До речі, і покупці цих видань навряд чи прийдуть до “Букви”, директор якої Світлана Зоріна зауважила, що їхня книгарня орієнтується “на розумного читача”, якому потрібен вишуканий товар, та ще й запропонований у приємній обстановці. Може, це дійсно так. Справді, завітавши до “Букви”, можна побачити покупців, які “з розумним виглядом”, не поспішаючи, довго переглядають книги, перш ніж придбати те, що їм потрібно.

З наведеної таблиці можна зробити декілька висновків:

по-перше, видавництва, що користуються популярністю: "София", "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га", "Фоліо";

по-друге, українці читають українською, принаймні, казки, історію, словники, Павла Загребельного, Юрія Покальчука та Оксану Забужко;

по-третє, покупці книг у супермаркеті "Буква" просто обожнюють П. Коельо, хоча іноді ще читають А. Куркова і Дж. К. Ролінг.

Підготувала Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"