журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ПРЕЗЕНТАЦІЯ

КНИГА I РИНОК

КНИГА I РИНОК

ПРОЕКТИ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №1, 2003

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

«Хортицькі джерела-2002»

У грудні минулого року в Запоріжжі проводилася Перша регіональна виставка-ярмарок навчальної, наукової, дитячої та краєзнавчої книги "Хортицькі джерела-2002". Організаторами цієї акції виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада та фірма "Медвін". На виставці були представлені всі основні місцеві книговидавничі та книготорговельні організації.

Під час виставки відбулися презентації провідних місцевих видавництв – "Прем'єра", "Просвіти", "Дикого поля" та інших. Відвідувачі змогли не тільки придбати книги, а й поспілкуватися з авторами та видавцями.

Головною тематикою виставки стала навчально-методична література. Були на виставці й "ексклюзиви". Зокрема, це можна сказати про перший в Україні повний комплект підручників з історії рідного краю для учнів 3-11 класів, розроблений краєзнавцями та науковцями Запоріжжя та випущений видавництвом "Прем'єр".

Проте не тільки навчальну літературу змогли побачити відвідувачі виставки. Надзвичайно цікавою була зустріч з автором детективу "Правила гри" Аллою Сєровою. Обговорення книги перетворилося у жваву дискусію на тему становища людини в сучасному українському суспільстві.

У рамках виставки пройшла благодійна акція "Видавництва Запоріжжя – дітям". Районним, сільським бібліотекам, місцевим інтернатам запорізькі видавці передали сотні книжок.

Безпосередньо для учасників виставки було організовано круглий стіл на тему "Податки у видавничій справі", в роботі якого взяли участь представники місцевих податкових органів.

І, звичайно, за підсумками виставки відбулося нагородження представлених книг у різних номінаціях. Один з найцікавіших творів видавництва "Прем'єр" – підручник з англійської мови для другого класу загальноосвітніх шкіл авторів Ірини Горець та Ірини Щупак – був визнаний кращим двічі: за поліграфічну якість книги та як краще видання для початкової школи.

Оскільки журі часом було важко визначити одного переможця, у деяких номінаціях було встановлено по два лауреати. Так, у номінації "Фоліант" (за краще довідкове видання) лауреатами стали видавництво "Прем'єр" і Лабораторія видавничих технологій та комп'ютерної графіки Запорізького держуніверситету; у номінації "Світ науки" (кращий підручник для вищих навчальних закладів) – видавництво "Просвіта"; "Світ знань" (краще видання для середньої школи) – видавництва "Прем'єр" та "Просвіта"; "Високий друк" (краще поліграфічне оформлення книги) – видавництво "Прем'єр"; "Шлях у майбутнє" (краще видання для початкової школи) – видавництва "Прем'єр" та "Просвіта"; "Запорізький край" (краще краєзнавче видання) – видавництва "Дике поле" та "Прем'єр".

За задумом організаторів виставка повинна стати щорічною.

 
© агенство "Стандарт"