журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ТЕМА НОМЕРА

РЕНЕСАНС

ХРОНІКА ПОДІЙ

ЯРМАРКИ

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ЛІТЕРАТУРНЕ ЖИТТЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №1, 2001

ХРОНІКА ПОДІЙ

Хроніка видавничого життя

ПедагогІка І барикади

12 грудня 2000 року в київському Будинку актора видавництво "Факт" провело соціально-мистецьку акцію "Педагогіка на барикадах". Акція відбулася з нагоди виходу в світ книги Ісаака Кушніра "Повернення втраченої геометрії".

Ця книга, що вже стала резонансною, є, взагалі кажучи, вироком системі загальної освіти. Перша в незалежній Україні спроба створення власної педагогічної школи заміcть формалізованої держаної методики. Це справді стосується кожної порядної людини — гасла про майбутнє нації можуть довго бути порожніми словами, фатально довго. Але навряд чи можна сьогодні щось змінити для дітей, уже морально скалічених невправними викладачами, недоброзичливими педагогами, недосконалими підручниками.

Чому з виданих за радянських часів посібників з геометрії найгірший залишився офіційним підручником в Україні, коли всі інші "братні" країни від нього відмовилися? Чому за дев'ять років незалежності Україна змінила 5 міністрів освіти, якщо очевидно, що для вироблення стабільності в галузі освіти потрібен час? Чому будь-яка література на шкільній парті допустима, а підручник без грифа Міністерства освіти — ні? Ці та інші гострі питання було не тільки поставлено в ході акції, а й було зроблено серйозну спробу відповісти на них. Але не мовою математики, а загальнозрозумілою — українською. Переклад вироку системі освіти було здійснено силами студентів театрального інституту, автора — всесвітньо відомого фахівця Ісаака Кушніра, головного редактора видавництва "Факт" Леоніда Фінкельштейна у присутності провідних журналістів, ведучих рейтингових програм телебачення, народних депутатів, представників благодійних фондів та державних установ.

Під час традиційного фуршета своїми враженнями від акції з нами поділилася письменниця Оксана Забужко: "Споглядаючи все це дійство, я подумала, що, справді, не обманюють нас організатори й учасники. Справді, коли я писала дисертацію, а було мені нівроку 26 рочків, то я згадувала розкішну вчительку математики, яка була в нас саме в середніх класах. Я згадувала цю геометрію за 6 клас і голос цієї вчительки, який постійно повторював, як мантру: "Починаємо доводити з того, що нам дано…". І ось ця-от підставова база, саме ця структура — дано те-то й те-то, треба довести те-то й те-то, для доведення використовується вже наявна інформація, така-то теорема, така-то лема, така-то аксіома — ось це, коли воно в 10-11-літньому віці десь там залягає в якесь підгрунтя свідомості, потім виринає абсолютно в усіх текстах. Це просто культура мислення. І це — свята правда. Тобто це чисто суб'єктивні враження й особистий спогад людини, яка ніжно любила свого часу математику, але пішла, на жаль, абсолютно гуманітарною стезею. Хоча мене попереджали кваліфіковані математики: "Жаліти будеш"".

Ярмарок длЯ студентІв

21-22 грудня 2000 року в Київському технікумі готельного господарства відбувся черговий Міжнародний оптово-роздрібний книжковий ярмарок. Фундатором акції є Господарча асоціація книгорозповсюджувачів України. Даний ярмарок існує з 1991 року як продовження ярмарків та виставок колишньої "Укркниги". У перші роки незалежності це було чи не єдине місце оптового книгопродажу у всеукраїнському масштабі, а трохи пізніше було засновано й відомі нині Львівський, Харківський та Одеський форуми. Отже у цієї книготорговельної "тусовки" — вельми славне минуле. А що ж нині? На жаль, реальність не надихає писати панегірик. Почнемо з того, що якоїсь менш-більш серйозної рекламної підтримки просто не було передбачено. Зовсім випадково (дякуємо кухонному радіо) ми все ж таки довідалися про цю знаменну подію. Дорогою перемовилися кількома словами з директором видавництва "Знання" Володимиром Карасьовим, який повідомив, що нічого цікавого від ярмарку не чекає й своєї літератури там не представлятиме. Скептицизм відомого видавця виявився зовсім невиправданим. Офіційно було зареєстровано 23 учасники ярмарку, але вже в середині першого дня його роботи частина з них, розчарована відсутністю відвідувачів, залишила "павільйон", тобто один з коридорів технікуму. У розмові з нами представники видавництв "Генеза", "Український центр духовної культури", "Сакцент", "Картографія", "Родовід", московської фірми "Полиграфические ресурсы" зі спліном в очах бідкалися, що невдало обрано і місце (вул. Сергієнка, загублена в нетрях Дарниці), і час проведення (у передноворічні дні людям просто-таки не до книжок). Тож до стендів оптово-роздрібного ярмарку підходили здебільш студенти технікуму.

Власна інформація

 
© агенство "Стандарт"