журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ТЕМА НОМЕРА

РЕНЕСАНС

ХРОНІКА ПОДІЙ

ЯРМАРКИ

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ЛІТЕРАТУРНЕ ЖИТТЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №1, 2001

ХРОНІКА ПОДІЙ

Слово коронували!

Лишилося видати і прочитати

Напередодні новорічних свят Слово таки коронували. Точніше, підсумували конкурс романів та кіносценаріїв "Коронація слова", що його організував шоколад "Корона" та телеканал "1+1".

Мовою цифр конкурс виглядав так: на розгляд журі надійшло близько 5000 романів та кіносценаріїв, а до участі у конкурсі було допущено 758 романів та 426 кіносценаріїв. Авторитетне журі визначило 10 романів-лавреатів та 10 кіносценаріїв.

Отож імена лавреатів та назви творів-переможців відомі. Тепер ідемо до книгарні, купуємо книги, читаємо... Стоп! До якої книгарні? Де саме можна купити книжки, що здобули визнання на конкурсі "Коронація слова"?

Виявляється, що відповіді на це найголовніше питання досі не існує. Адже організувати конкурс і визначити переможців означає лише половину справи. І, дозволимо собі зауважити, — простішу. Складніше донести до широкого загалу імена письменників, назви їхніх творів, створити ажіотаж навколо книжок і змусити ці книжки купувати.

Наразі невідомо, яким шляхом будуть діяти керівники конкурсу. Оголошено про те, що низка видавництв зацікавлені в тому, аби книги переможців дійшли до читача.

Проте не зовсім зрозуміло, як саме будуть розповсюджуватися видані цими не схожими видавництвами книжки. Відповідно до спеціалізації кожне видавництво має свої канали розповсюдження. Хтось спеціалізується на підручниках для вищих навчальних закладів, а хтось — на дитячій літературі. Як саме ці видавництва будуть розповсюджувати, наприклад, сучасний український трилер? Чи не було би логічніше укласти угоду про публікування нехай з меншою кількістю видавництв, але саме тих, які спеціалізуються на популярних жанрах? Можна припустити, що видавці не стояли в черзі за право видати українського літературного генія, знаного поміж своїми. Адже не секрет, що видавці з осторогою ставляться до нікому не відомих талантів. І тут ми вкотре стикаємося з проблемою реклами.

Напевне краще за нас цю проблему знає співголова журі конкурсу — генеральний продюсер телекомпанії "Студія 1+1" Олександр Роднянський. Саме зусиллям цього каналу треба завдячувати таким значним числом учасників конкурсу. Згадаймо, скільки годин ефірного часу було витрачено на рекламу "Коронації слова". Та сьогодні рекламних роликів тих кількох книжок, що їх було видано у рамках конкурсу, ми не зустрінемо в програмах каналу. А може, на цьому етапі рекламу взагалі не передбачено?

Хай там що, такі конкурси пожвавлюють доволі завмерле українське літературно-видавницьке життя. Є сподівання, що про конкурс та його переможців дізнається найширше коло читачів, і хтось-таки захоче прочитати самі твори.

Власна інформація

 
© агенство "Стандарт"