журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
ТЕМА НОМЕРА

РЕНЕСАНС

ХРОНІКА ПОДІЙ

ЯРМАРКИ

IНФРАСТРУКТУРА РИНКУ

ЛІТЕРАТУРНЕ ЖИТТЯ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №1, 2001

ТЕМА НОМЕРА

УСЕ про книги в Україні

Видавництво "Стандарт" оголосило про випуск універсального довідника, який має стати незамінним помічником книговидавців, книгорозповсюджувачів, а також усіх, хто професійно працює на книжковому ринку.

Інформаційна прозорість книжкового ринку — запорука його цивілізованості. Очевидно, що чим більше учасники ринку знають про книги, що видаються, і про тих, хто їх видає і розповсюджує, тим пліднішою буде праця самих суб'єктів ринку і, врешті-решт, тим легше буде зорієнтуватися читачеві.

Одним з великих проектів, мета якого заповнити інформаційну порожнечу на ринку, є "Букс ін принт", про роботу над яким "Книжковий огляд" докладно писав. Однак зібрати докупи і каталогізувати кожну книгу, що її було видано, — то лише частка роботи. Можливо, навіть левова, однак ринок потребує більшого. Видавці хотіли би знати все один про одного, про можливості своїх партнерів (постачальників паперу, друкарські та дизайнерські послуги тощо), а найбільше — про книгорозповсюджувачів, тобто про найголовнішого посередника між Видавцем і Читачем.

Видавництво "Стандарт" (засновник часопису "Книжковий огляд") взялося ліквідувати цю білу пляму на книжковій мапі України. Значення довідника "УСЕ про книговидавництво в Україні" в повноті інформації, яка в ньому міститиметься, а також у його універсальності, — зазначає керівник проекту Людмила Копитова. Власне, це і є дві засади проекту. Повнота інформації означає, що у довіднику буде вміщено дані про УСІ книговидавництва України, УСІХ книгорозповсюджувачів, УСІ книгарні, друкарні тощо. А "універсальність" довідника в тім, що його професійні інтереси поширюватимуться на УСІ без винятку ланки книговидавничого процесу — від державного регулювання до "базарної книготоргівлі".

Подаємо структуру довідника, що якнайкраще ілюструє задум авторів цього проекту:

1. Законодавча та нормативна база

2. Книжкові видавництва

3. Розповсюджувачі

4. Книжкові магазини в усіх регіонах України

5. Бібліотеки

6. Книжкові ринки (інформація про основні ринки включає ціни аренди, правила, адресу адміністрації тощо)

7. Дизайн-студії

8. Друкарні, в тому числі районні

9. Продавці паперу (інформація включає ціни на основні марки паперу для книговидання)

10. Організатори виставок

11. Спеціалізована преса

12. Державні органи та установи

13. Громадські організації та асоціації

14. Технологічні особливості створення книги

Окрім того до довідника ввійдуть найкращі матеріали, надруковані у часописі "Книжковий огляд" у 2000-2001 роках.

Людмила Копитова зазначає, що цей проект комерційний, тобто його окупність планується реалізувати за рахунок продажу рекламних площ у довіднику та його накладу.

Висока інтегрованість видавництва та наявність власних поліграфічних засобів дають змогу визначити мінімальну вартість реклами, а саме:

1 стор. ч/б550 грн.

1/2 стор. ч/б275 грн.

1/4 стор. ч/б138 грн.

1 стор. кольорова1100 грн.

1/2 стор. кольорова550 грн.

Наклад довідника заплановано на рівні 5 тис. примірників. Розповсюдження: рекламодавцям безкоштовно, решта — продаж на спеціалізованих виставках, у книгарнях, через систему "Книга поштою" тощо. А найголовніше — основна інформація про суб'єкта ринку до довідника вноситься БЕЗПЛАТНО!

Для того щоб розмістити інформацію про себе, треба заповнити анкету, розміщену на стор. 48 часопису, та переслати її факсом або поштою на ім'я Людмили Копитової на номер (044) 249-6326, або на адресу: 03680, Київ, вул. Солом’янська, 5, оф. 1015.

Дату виходу в світ довідника "УСЕ про книговидавництво в Україні" буде повідомлено найближчим часом у "Книжковому огляді".

Власна інформація

 
© агенство "Стандарт"