журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ТЕМА НОМЕРА

КНИЖКОВИЙ РИНОК

РИНОК ПОЛІГРАФІЇ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

З ІСТОРІЇ КНИГОДРУКУВАННЯ

IСТОРIЯ I СУЧАСНIСТЬ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2002

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

Перший ювілей видавництва «Генеза»

Нинішнього року видавництву "Генеза" виповнилося десять років. З цієї нагоди його дирекція вирішила зібрати друзів і шанувальників видавництва в Київському міському будинку вчителя.

Всі вже давно і добре знають "Генезу" за її підручниками. Усі ці роки видавництво утримує позиції одного з визнаних лідерів книговидавничої справи, щороку в "Генезі" виходить понад 100 праць. За роки освоєння книжкового ринку України загальний наклад видруку становить понад 20 мільйонів примірників. Звичайно, підприємство має значний здобуток в тому, що деяку частину продукції випускає під держзамовлення, але все ж результати роботи за десять років вражаючі. Тим більше, що "Генеза" створилася вже на часів незалежної України, а не реорганізувалася з існуючого радянського видавництва. На початку своєї роботи видавництво працювало не лише в освітянській галузі, тут навіть друкувалися етикетки до горілчаних виробів, але згодом, вже в 1993 році, вийшло 35 назв навчально-методичної літератури.

Пріоритетом видавництва є випуск навчально-методичної та довідкової літератури з історії, біології, політології, юриспруденції, філософії, медицини. Підручники виходять не лише українською мовою, але й мовами національних меншин нашої держави.

На святкуванні 10-річчя "Генези" були присутні багато шанувальників її видань. В зв'язку з такою нагодою, видавництво нагородили своїми відзнаками і поздоровили представники відомих поліграфічних фірм, видавництв, а також Київської міської держадміністрація і Держкомінформу України.

"Генеза" дуже відповідально ставиться до своєї праці. Працівники постійно аналізують навчальну продукцію Польщі, Росії, Німеччини, Великої Британії та інших країн, запозичують їхні надбання. Співпраця із Інститутом Георга Еккерта (Німеччина) – провідною у світі установою з дослідження підручників, участь у міжнародних конференціях та семінарах Ради Європи, створюють передумови для поліпшення рівня продукції. Виявом вагомого міжнародного авторитету "Генези" є відзначення Науково-дослідним інститутом Сполучених Штатів Америки та Barons Who's Who (USA) її генерального директора Олексія Дубаса у номінації "500 видатних європейців ХХ століття". Нарис про Олексія Павловича видруковано у книзі "500 найвизначніших лідерів Європи у новому тисячолітті". Нещодавно Міжнародний Біографічний Центр (Кембридж, Англія) нагородив Олексія Дубаса "Сертифікатом за організацію виробництва та якісний видрук навчальної і наукової літератури в Україні, популяризацію видатних авторів минулого та теперішнього часу".

Видавництво систематично проводить благодійні акції, даруючи навчальну літературу загальноосвітнім закладам, інтернатам, дитячим будинкам. Участь у благодійній акції "Видавці – дітям", що проходила в рамках ІІІ Міжнародного фестивалю "Світ книги-2001" (ініціаторами виступали концерн "Райский уголок" і Харківський регіональний благодійний фонд "Народна книга"), завершилася передачею книжок вихованцям дитячих будинків Харківської області. Крім того, "Генеза постійно контактує з вихованцями школи-інтернату для глухих дітей №18, гімназії "Гармонія", загальноосвітньої школи №113 міста Києва. На цьогорічному Форумі видавців у Львові "Генеза", не порушуючи сталих традицій, провела благодійну акцію ""Генеза" – дітям". У рамках акції було передано музичний центр та комплекти навчальної літератури дитячому будинку змішаного типу "Добре серце" із села Нового Мелятина Буського району Львівської області.

Леся Костів

 
© агенство "Стандарт"