журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ТЕМА НОМЕРА

КНИЖКОВИЙ РИНОК

РИНОК ПОЛІГРАФІЇ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

З ІСТОРІЇ КНИГОДРУКУВАННЯ

IСТОРIЯ I СУЧАСНIСТЬ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2002

КНИЖКОВИЙ РИНОК

«Наукова думка»:

спираючись на досягнуте, дивитися вперед

Видавництво "Наукова думка" Національної академії наук України веде відлік своєї історії від 1922 року. З 1927 року Видавництво перетворилося на самостійну установу. Відтоді розпочинається постійне зростання кількості назв книг, їх обсягів і тиражів.

За перше десятиріччя діяльності "Наукової думки" побачили світ ґрунтовні праці відомих українських науковців-економістів Птухи М.В. та Волого К.Г., історика Д.І. Багалія, славетних філологів А.Ю. Кримського та О.О. Шахматова, математиків Д.О. Граве і М.П. Кравчука, мікробіолога Д.К.Заболотного та інших видатних вчених. Протягом 1932-1937 рр. побачили світ 450 книг загальним обсягом 7 тис. видавничих аркушів. Наприкінці 50-х – початку 60-х рр. помітним явищем стала публікація творів всесвітньо відомих вчених, які працювали в Україні: В.І. Вернадського, М.Д. Стражеска, В.П. Філатова. І у реаліях сьогодення колектив видавництва продовжує розвивати та удосконалювати досвід з підготовки та випуску академічних видань. Плідна праця висококваліфікованих редакторів забезпечує нашим виданням не тільки прихильність мільйонів читачів, визнання колег, але й дозволяє гідно представляти нашу країну на міжнародному книжковому ринку.

Сьогодні "Наукова думка" реалізує три видавничі проекти.

Пріоритетним напрямком для видавництва був і залишається випуск монографій українських вчених. У межах проекту "Наукова книга" лише 2002 р. побачили світ монографії "Нелінійні кола з тепловими втратами" Н. Шидловської, "Функції дії за Гамільтоном" С. Сосницького, "Водородная Энергетика и екология" Л. Козина, С. Волкова, інші наукові праці.

Збереження і популяризація історико-культурної спадщини українського народу – зміст другого видавничого проекту, у межах якого видаються історична література, п'ятитомна "Історія української культури", книги серії "Бібліотека української літератури".

За третім видавничим проектом "Наукова думка" випускає літературу, розраховану на широкий загал читачів. Це словники, юридична література, підручники, посібники та інша довідкова література. Широко відомі "Словник синонімів української мови" у 2-х томах, "Фразеологічний словник української мови", "Словник іншомовних слів", словник "Власні імена людей".

Разом з провідними мовознавцями інститутів НАН України видавництво "Наукова думка" випустило у світ тритомне видання "Російсько-український словник наукової термінології", в якому вперше в історії української лексикографії представлено найуживаніші сучасні терміни з усіх галузей науки.

Підручники та навчальні посібники для вищої школи, підготовлені "Науковою думкою", отримали схвалення не тільки Міністерства освіти України, але й широкого загалу студентства. Серед них особливу популярність здобули "Конституційне право України", "Релігієзнавство", "Бюджет і фінансова політика України". Незмінним попитом користується видання "Український правопис".

Видавництво докладає великих зусиль і робить все можливе, аби донести книгу до читача. З середини 90-х років "Наукова думка" проводить щорічні Дні видавництва у обласних центрах України. Ці заходи дають позитивні результати: на прохання бібліотек м. Луганська було видано першу книгу з нині широковідомої серії "Бібліотека школяра" – "Кобзар" Тараса Шевченка; на запит вузів були підготовлені підручники з релігієзнавства, філософії, інших дисциплін.

Видавництво активно спрацює із ЗМІ. Інформація про книжкові новинки Видавництва регулярно з'являється на сторінках спеціалізованих видань, лунає в ефірі Українського національного радіо. Видавництво має свою електронну адресу та сайт в Інтернеті.

У Видавництві "Наукова думка" працює затишна книгарня, де можна знайти книги на будь-який смак і задовільнити попит науковців, вчителів, студентів, школярів.

Колектив видавництва підійшов до ювілею із ґрунтовним доробком, маючи нові творчі задуми і виробничі плани, які сподівається здійснити у майбутньому.

Олена Бабій

 
© агенство "Стандарт"