журналы подразделения новости подписка контакты home

архив
2001 год
2002 год
2003 год
2004 год
рубрики
КНИГА I РИНОК

ТЕМА НОМЕРА

КНИЖКОВИЙ РИНОК

РИНОК ПОЛІГРАФІЇ

ВИДАВНИЧЕ ЖИТТЯ

ЛIТЕРАТУРНА ВIТАЛЬНЯ

З ІСТОРІЇ КНИГОДРУКУВАННЯ

IСТОРIЯ I СУЧАСНIСТЬ

гостям
Агентство "Стандарт" предлагает вам подписаться на экномические журналы – лидеры в своей области.
"Книжковий огляд" – №12, 2002

КНИГА I РИНОК

Поява «Книгарні» в «Могилянці»

На території Києво-Могилянської академії з'явилася "Книгарня". Ідея її створення належить президентові НаУКМА В'ячеславу Брюховецькому, а реалізував ідею відомий столичний книготорговець Володимир Яворський. Цей підприємець має ятку з українською літературою в "Квадраті" на площі Слави, і на "Форумі видавців" вкотре здобув титул "найкращого приватного розповсюджувача".

Це чи не перша в Києві книгарня, яка пропонує справді багатий вибір виключно і принципово українських книжок і періодичних видань. Правлять бал "Основи", "Альтернативи", "Дух і літера", "Факт", "Зелений пес", "Кальварія", "Наукова думка", "Класика", "Лілея-НВ" та багато інших. Тут багато рідкісних книжок – і з уже розпроданих тиражів, і щойно виданих – скажімо, "Моя Леся Українка" Ніли Зборовської, ранні поезії Оксани Забужко, твори Богдана Жолдака, Богдана Бойчука, Емми Андієвської, книги західноукраїнських письменників, які дуже важко знайти в Києві, як-от твори Володимира Єшкілєва чи Тараса Прохаська, українські переклади Т. Куна і М. Фуко тощо – багаторічний досвід роботи Яворського дається взнаки. Володимир Яворський, коли буває в книгарні, зустрічає відвідувачів як гостинний господар і проводить крамничкою невелику екскурсію.

Найбільшим недоліком книгарні є дуже високі ціни. Більшість тих книжок, які є в інших київських магазинах, у "Книгарні" коштують на кілька гривень дорожче, велику націнку мають також усі львівські книжки. Винахідливі студенти "пробивають" "Книгарню" на гнучку систему бізнес-послуг, просячи продавців за певну плату "дати книжку на ксерокс" або "на одну ніч", але ті поки що відповідають твердою відмовою. В новоствореному магазинчику планують проводити книжкові презентації – якщо так, то її приміщення вельми замале для цього. Але взагалі починання, звичайно, дуже гарне, тож бажаємо "Книгарні" успіху.

Інна Волосевич


 
© агенство "Стандарт"